Odměna notáři při dědictví vyměřená sirotkům

Od: Datum: 31.07.12 20:31 odpovědí: 1 změna: 31.07.12 20:57
avatar

U nás došlo k této situaci: Dvěma dětem, dnes 20 a 16 let, před 9 lety zemřela matka a otec v říjnu loňského roku. Děti studují, zatím jsou bez jakéhokoliv příjmu, pokud nepočítám sirotčí důchod, který činí měsíčně celkem cca 18 000,- Kč a ze kterého musí hradit veškeré výdaje na běžný život _ bydlení v bytě po rodičích a s tím spojené poplatky, stravování, jízdné do školy apod. A to nepočítám výlohy spojené s pohřbem otce. V rámci dědického řízení bude vyměřena odměna notáři cca 15 000,- Kč. Z toho vyplývá i můj dotaz: Je možné někde požádat o prominutí tohoto poplatku, nebo alespoň o jeho výrazné snížení? Jejich zbývající rodina je jen babička, která je ustanovena zákonným zástupcem (poručníkem) nezletilého dítěte. Babička je ale důchodkyně s nevysokým důchodem a vlastní domácností, kterou si musí financovat . Co s tím, co jim poradíte? Já za vaše odpovědi za ně zatím jen děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 20:57
avatar

Zdravím. Bohužel, pokud hodnota zděděného majetku převyšuje odměnu notáře, pak žádat o výjimku by nemělo smysl. I notář musí být z něčeho živ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.