Může se jednat o mononukleózu?

Od: Datum: 31.07.12 20:01 odpovědí: 8 změna: 01.08.12 17:55

Pěkný večer, milí rádcové a rádkyně:) Obracím se na Vás s teoretickým dotazem.

Sestra od přítele byla před 14 dny týden hospitalizována s mononukleózou, která se jí rozvinula z angíny, a protože ATB nezabrala, šla právě do té nemocnice. Teď už má jaterní testy ok a údajně již není infekční, přesto (byla jsem s ní v kontaktu před i po hospitalizaci) mi už pár dní není extra dobře, nemám chuť k jídlu, opět se objevily brázdy a povlak na mandlích a včera mě k tomu nepříjemně rozbolelo ucho.

Mám se obávat nákazy mononukleózou, co myslíte? Zítra jdu akorát na ORL s tím uchem.

Děkuji za reakce:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.12 20:40

Víte Martino, to je jako věštění z křišťálové koule. Může se jednat o mononukleozu, ale taky nemusí. Klidně jste mohla chytnout nějakou letní virozu, teďka toho lítá v povětří všude.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.07.12 21:07

Jojo, proto jsem napsala, že pouze teorie:) Taky z toho nejsem moudrá, a přiznám se, že z mono mám docela strach, není to jen tak nějaká choroba, ačkoli čtu, že dost lidí ji přechodilo. Raději než na ORL zajdu za obvoďákem na výtěr, ať jsem klidná.

Děkuji za odpověď:)

doplněno 31.07.12 21:12:

A měl syn pak nějaké potíže? Únava apod.? Já jsem totiž tak unavená, že to ani víc nejde:( Jaterní testy se dělaly náhodně nebo cíleně? Děkuji.

doplněno 01.08.12 17:57:

Závidím Vám, že jste se vypracovala, že nemusíte spát tolik hodin. Já poslední dobou můžu jít spát v 10 a zase v 10 budu vstávat... hned jsem unavená, zadýchaná (ale také jsem vypadla z trenálů a posilovny:().

Přítel si dělá legraci, že jsem byla v minulém životě medvěd, ale teď jsem třeba celý týden vstávala před pátou a neměla jsem větší problém...

Datum: 31.07.12 21:10

No já nevím, můj synek ji přechodil, ani se nevědělo, že ji měl, poznalo se to až z jaterních testů. Tak si asi rok držel dietu, nic mastného a tak apodobně. Doktorka nám tehdy řekla, že spousta lidí mononukleozu prodělá skrytě. Tož asi tak.

Datum: 31.07.12 21:31

Syn měl oslabenou imunitu -neustálé infekce a nemoci, tak se braly krevní testy i játrové a všechny možné jiné, no a z toho se náhodou zjistilo, že měl prodělanou mononukleozu. Jestliže jste unavená, může to mít přeci více vlivů - moc práce a tak, nemusí se hnedka jednat o nemoc. Jinak - ve vašem věku jsem taky byla více unavená, když to tak vezmu. Postupem času jsem se jaksi vypracovala k tomu, že ani nemusím mít v noci tolik hodin spánku, abych byla na druhý den čilá.

Od: cepagis*
Datum: 31.07.12 21:41

Já bych na to ORL zašel, oni to zjistí i tam. Jedná se jen o jeden výtěr (a samozřejmě 30Kč. Jinak mononukleózu mám za sebou, naštěstí jsem měl tu lehčí formu, žádná hospitalizace, ale i tak - sebevětší námaha mi dělala potíže, dlouho jsem nemohl darovat krev atd atd... příznaky jsou podobné angíně, ale to co popisujete můžete mít třeba z klimatizace...

Datum: 01.08.12 17:55

Děkuji za reakci, jojo, vypadá to na nějaký problém s mandlemi, bolest ucha prý také souvisela s dutinami, takže klídek:)

Od: imis*
Datum: 01.08.12 14:40

Není nic jednoduššího než si zajít na kontrolní odběr. Tam se zjistí jaterní testy. Je možný že máte normální angínu, a tak by to chtělo trošku proležet. Jestli se budete pořád u toho strachovat (než si zajdete na odběr), tak držte dietu. Žádny tuk, alkohol a vše co by vadilo játrům. Jinak se to moc ani neléčí.

Datum: 01.08.12 17:54

Děkuji Vám i všem ostatním za reakce, dneska ráno mi bylo nečekaně fajn, ucho úplně přestalo bolet, ale raději jsem si zašla na výtěr. Doktor sám řekl, že kdyby to byla mono, což mu nepřijde, stejně na to nejsou léky, protože je to virus, ale bral mi výtěr na streptokoky, neb mám zase zánět v mandli. Tak už jsem víc v klidu:) Hurááááá:D

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.