Doklady o zaplacení nájmu pro úřady

Od: Datum: 31.07.12 11:42 odpovědí: 3 změna: 31.07.12 17:44

Pobírám příspěvek hmotné nouze a každé 3 měsíce musím úřednici dokládat výpis z mého účtu (vedení zdarma) o zaplacení nájmu, aby mi mohla příspěvek schválit. Chtěla jsem se zeptat v jaké formě jí doklady dáváte - výpis z účtu, potvrzení od pronajímatele,... jde mi o to, zda toto MUSÍM dokládat prostřednictvím VÝPISU z mého účtu, na který příspěvek chodí.

Myslíte, že by to šlo např. zaplatit nájemné hotově u správce domu kde bydlím (a který má tuto agendu na starosti-eviduje kdo nájem zaplatil a kdo ne) a nechat si vystavit potvrzení od pronajímatele bytu? Uzná mi to úřednice? Nebude se ptát proč jí nedávám výpis z mého účtu, ale jenom nějaké potvrzení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 31.07.12 12:23
avatar

Já mám všechno v SIPU na svoje jméno. Měl sem problém s tím když byl byt psanej na mámu že sem jí dával nájem v hotovosti a ona to platila se svýho účtu. Nechtěli mi to uznat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: terra483*
Datum: 31.07.12 12:58

Určitě to máte " hmotnou nouzi "? Pobírám tuto dávku a musím náklady na bydlení ( nájem, SIPO )dokládat KAŽDÝ měsíc spolu s výpisem z účtu. Pokud zaplatím nájem či SIPO mimořádně v hotovosti, tak stačí doložit pouze složenku, kde je razítko pošty. Jinak pobírám i příspěvek na bydlení, kde se náklady spojené s bydlením dokládají na úřadě vždy za PŘEDCHOZÍ ČTVRTLETÍ. Dostanu k tomu příslušné formuláře a tam vám může majitel potvrdit platbu ke každému měsíci, vždy s datumem, PODPISEM a RAZÍTKEM . Pokud platíte nájem složenkou nebo přes účet, musíte mít vždy příslušný doklad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.12 17:44
avatar

Platby nájemného nemusíte dokládat výpisem z účtu, stačí potvrzení příjemce plateb (majitele bytu a dodavatele/ů energií), že jste vše řádně zaplatil. Použít můžete formulář od úřadu práce (obdržíte tam, kde nyní dokládáte výpisem z účtu nebo na kontaktním místě).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.