Jeho máma mě nemá ráda

Od: Datum: 23.01.13 15:13 odpovědí: 12 změna: 25.01.13 00:44

Dobrý den, mám takový problem, potrebovala bych vedet jak by jste se na mem miste zachovali vy. Chodím s přítelem skoro rok jeho máma se začala starat o mojí minulost, něco o mě slyšela přítel mi neřekl co, potom jsem to z něj vytáhla a řekl mi že jeho mamka slyšela, že jsem měla víc kluku. (což není pravda měla jsem jednoho s kterym jsem byla pres 2 roky) Jeho mamka mu řekla, že mě u nich nechce vidět. Je mi 18 a je mu 20. Celkem mě to trápí, nevím co dělat. Říkám si co bychom dělali kdyby jsme se chtěli jednou třeba vzít či spolu bydlet. Jeho mamka byla hrozně fajn. Říkám si co bych dělala kdybych ji třeba potkala někde a tak, jestli by me vubec pozdravila. Děkuju za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 23.01.13 15:25

jestli by me vubec pozdravila

No nevím, asi byste měla pozdravit první vy. Asi to byl překlep.

CHce to kuráž a nevyřizovat toi přes přítele. Ten v tom lítá a chce být zadobře na obou stranách. Kupte kytici, vyčihněte kdy panimáma bude sama doma (případne jen s manželem) a běžte se představit. A hned budete vědět na čem jste. Buď si slušně popovídáte a nebo vás ani přes práh nepustí. Podmínka - přítel nesmí být přítomen.

doplněno 23.01.13 17:17:

nikool - chápu vás, ale kdyby mně budoucí snacha poslala SMSku, tak jí také neodpovím. Když jste chtěla s ní mluvbit, tak proč jste nezavolala? SMSku posílá jen slaboch. Dnes už je to fuk, je to pryč.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikool*
Datum: 23.01.13 15:44

říkám si aby to pak nebylo ještě horší, když za ní pujdu.. protoze jsem ji už psala SMS, jestli bych s ní mohla mluvit a odpověd žádná, že se sní doma přítel akorad pohádal.

Od: ifkali*
Datum: 23.01.13 16:04

A teď spolu chodíte,nebo jaký je teď Váš vztah s partnerem?Píšete Jeho mamka byla hrozně fajn. -jak se to předtím projevovalo konkrétně ve vztahu k Vám?

Se vyptávám ale tak se asi nejspíš dopídíte co dál,

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikool*
Datum: 23.01.13 16:08

jo chodíme spolu normalne. Všechno v pohode mezi nama, az na tu jeho mamku. Předtím jsem kním normalne chodila a byla hodná, milá bavily jsme se.

Datum: 23.01.13 16:24
avatar

Zdravím. Nikol, dejte tomu čas. Když bude maminka Vašeho přítele vidět, že je s Vámi šťastný a vztah vám spolu klape, smíří se s tím a začne Vám věřit. Čas to srovná. Důležité je, že se máte rádi vy dva a že přítel drží s Vámi. Nechápu, proč se jeho matka hrabe ve Vaší minulosti. Do ní nikomu nic není, je to jen Vaše věc. Každý má nějakou minulost a nikdo nemá právo za ní nikoho soudit a odsuzovat, není-li to soudce. Nikomu nemusíte skládat žádné účty, i kdyby to byla pravda. Váš přítel si Vás vybral za partnerku se vším všudy a věřte, že nakonec mamince nezbyde nic jiného, než Vás začít respektovat, nebude-li se chtít připravit o syna...Nemá žádný důvod na Vás zanevřít jen proto, že se někde něco doslechla atd. Už Vás poznala a vycházely jste spolu dobře. Nesnažte se za každou cenu vetřít se do její přízně. Žádné vysvětlení jí nedlužíte. To spíš ona Vám...Ona by měla učinit ten první vstřícný krok a projevit zájem mluvit s Vámi a setkávat se... Já bych se nevnucovala tam, kde o mne nestojí. Ale je to na Vás...

doplněno 23.01.13 19:20:

Liduš, zdravím. Věřím, že i tak to může dopadnout. Vždy je třeba snaha, vstřícnost, respekt a tolerance na obou stranách. Nejen na té jedné...Pěkný večer.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.13 17:22
avatar

kapkonadeje, čas nic nesrovná o tom vím víc jak 30 let kdy tchýně také chtěla pro syna jinou, bohatou, lepší, co neseděla ve škole ale umí makat na poli, zdravou...tchýně je celou dobu stará ježibaba co jen spřádá intriky ale naštěstí její syn a můj muž od první chvíle věděl kam patří a svou matku dokáže srovnat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 23.01.13 16:23

Nějak tomu nerozumím.Máš vztah s mužem,kterého máš ráda a on Tebe.Žádný problém mezi vámi není.Jen ten,že se změnilo chování Tvé budoucí tchyně.Pokud je z Tvé strany vše v pořádku tak,jak píšeš,je to jen a jen její problém.Vůbec není důvod jí navštívit a cokoliv vysvětlovat.Proč?Vztah je záležitost výhradně vás dvou a ona se s ním smíří,nebo nesmíří,její problém.A pokud Tvůj partner je opravdový muž,tedy MUŽ,poradí si s tím raz dva a vždy bude stát při Tobě.Pokud je to mámin mazlíček a bude jak hadr ve větru,promyslel bych perspektivu takového vztahu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ifkali*
Datum: 23.01.13 16:25

Přesně tak,souhlas.Navíc se slečna stejně snažila o kontakt kytka,kafe,pokec ,ale reakce byla nulová,tak co může víc udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 17:04
avatar

Matka dospělého muže si zjišťuje informace o jeho přítelkyních a rozhoduje která je vhodná a která ne. To je tak trochu k smíchu, bohužel víc ten chlap co si neumí zjednat pořádek než ta matka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.13 17:18
avatar

Osobně zastávám názor, že jestli byla "tchyně" skoro rok v pohodě a najednou, místo aby se slušně zeptala anebo to vůbec neřešila (protože, upřímně, jí není nic do koho, kolik jsi měla kluků!), na základě "jedna paní povídala" už tě nechce vídat?

Pak je to husa, s prominutím.

Sms jsi jí psát neměla, nemám ráda, když někdo řeší problémy sms. Prostě bych k ní s přítelem zajela a před ním bych se zeptala, co se mezi vámi stalo, že tě to mrzí, ale nevíš, co je špatně. Pokud před tebou zabouchne dveře, nevnucuj se. Užívej si času s přítelem a matka ať si klidně dál poslouchá klepy od nějaké sousedky... bereš si přítele, ne jeho matku. Nemusíte bydlet blízko a už vůbec se nemusíte vídat, pokud nebudete chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 00:18
avatar
Mě se teda trochu nezdá, že v jedné otázce píšeš, že ses před půl rokem rozešla s přítelem, a ve druhé, že jste s přítelem spolu rok :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 25.01.13 00:44

Jakmile vidíš, že je Tvá budoucí tchýně takováhle, jaká je, buď ráda, že se to projevilo už ted a víš, co od ní můžeš čekat. Ta paní bude zřejmě buď šáblá církví nebo prostšího rázu. Každopádně máš dvě možnosti. Pokud vidíš, že Tvůj přítel není nějak extrémně na matce závislý a nemá s ní nějaké velké puto že udělá všechno, co ona chce, můžeš bát v pohodě. Pokud ale dělá všechno, co ona chce, voz ji na nákupy autem v době, kdy by mohl být s Tebou, dělá všci za ní, prostě je na ní závislý a ona na něm, je dobré si v hlavě srovnat, jstli máš zapotřebí, aby Ti protivná tchýně kecala do života, protože to tak bude. Bude neděle, ona mu zavolá, že chce nakoupit (třeba za 10 let), on zruší odpolední výlet s Tebou a dětmi na zámek a pojede jí nakoupit. A Ty, až budeš protestovat, ona bude myslet, že ji chceš syna vzít (protože je na něm odjakživa závislá) a budeš se s ní díky tomu opakovaně dostávat do sporů a hádek, které nikdy neskončí. On se Tě nikdy nezastane, protože je to jeho "nejoblíbenější maminka" a on by ji nikdy neshodil. Takže si to přever a promysli a možná uvažuj a změně. Přeci jen je Ti 18 a ste spolu rok, což není v uvozovkách tak dlouhá doba, aby Vám oběma to muselo být tak líto. A když mu to pak dobře vysvětlíš a řekneš mu, že jeho máma je prostě takováhle a nedovedeš si představot budoucnost s ní (ve třech lidech a ne ve dvou) on to pochopí a můžete zůstat kamarády a to je někdy daleko lepší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.