Kam nejvýhodněji ukládat finance?

Od: Datum: 30.07.12 13:51 odpovědí: 24 změna: 18.08.12 13:27

Kam nejvýhodněji ukládat finance?

Měsíčně asi 10000kč...díky za rady,zkušenosti...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.07.12 14:01

Nespořit - investovat... Jakékoli spoření je degradováno inflací, nemá smysl...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.12 14:53
avatar

souhlasím, ale jako zpátečnický styl to není úplně špatně, je to své jisté i když neefektivní.

přehled spořících účtů: http://www.mesec.cz/produkty/sporici-ucty/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 30.07.12 15:01

Dobry den, nejlepsi je v dnesni dobe investovat do zlata nebo jinych cennych kovu atd. Odolavaji nejvice inflaci. Chtelo by to ale ukladat vice nez 10000 Kc. A take nejlepe pres banky treba ve Svycarsku - nejvetsi jistota...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 06.08.12 13:01

No, to nejde takhle odpovědět. To záleží na vašemu vzhtahu k riziku, na tom, kdy budete peníze potřebovat, na tom jestli máte teď někde naspořeno 10 tis. nebo jestli máte 4 rodinné domy a k tomu na kontu 5 milionů.

U spoření platí, že dostanete předem určený výnos. Zajímavým způsobem spoření jsou družstevní záložny, na které se dnes už vztahuje zákonné pojištění vkladů. Například u Creditas můžete mít za 4 roky až kolem 4 % roční zhodnocení.

U investic neznáte výnosy a mění se i cena podkladového instrumentu. Čím kratší dobu peníze nebudete potřebovat, tím méně rizikové instrumenty volte a tím menší výnos dostanete. Na krátkou dobu se investuje na finančních trzích. Na ty se vykašlete a jděte rovnou na spořící účty, protože na fin. trzích je výnos podobný, ale na rozdíl od spořicích účtů nejistý. Na delší období se hodí dluhopisy a akcie. Ale pokud tomu sám nerozumíte, tak investujte přes podílové fondy. Tam se platí poplatky, které dost snižují výnos. Navíc ani investování přes podílové fondy vám nezaručí výnosy.

Investice do zlata je hezká, ale nenese s sebou výnosy. Budete mít uloženy peníze ve zlatě(nebo jiné komoditě) a budete doufam, že až budete peníze potřebovat, bude prodejní cena vyšší než kupní.

Zajímavou investicí je nákup hypotéčních zástavních listů. Poměrně bezpečná investice s ročním výnosem kolem 3 %.

Pokud máte už větší částku naspořenou, můžete investovat do nemovitosti k pronájmu.

Rozhodně nedávejte všechny peníze do jednoho instrumentu, jednoho fondu, k jedné bance.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.12 13:11
avatar

Investovat zase není taková legrace a pokud do toho člověk nevidí, může špatně dopadnout a splakat nad výdělkem, a to doslova...:)

Doporučil bych vlastní zkušenost, totiž obrátit se na finančního poradce. Narazil jsem na jednoho opravdu šikovného z celkem známé firmy. Výhodou je, že on to dělá jako povolání, takže má přehled o možnostech, o jakých já ani nevím. Celou situaci s vámi probere a navrhne a doporučí, co udělat a kam investovat. Jeho služby jsou zdarma a je dobré, že on nepracuje pro konkrétní bankovní dům. Tím má větší přehled a nenavrhne vám jít do rizika, do kterého by jste se dostal jako soukromník. Ale je to jen můj názor a zkušenost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 08.08.12 18:20

Jeho služby jsou zdarma
Tací ježíšci ještě jsou? To je neskutečnééé. Z čeho žije? Jsou jiní co berou za hodinu >5 000 Kč. Mladí učte se léépe.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.08.12 19:55
avatar

Možná vám to bude připadat divné, ale fakt jsou tihle ježíšci zdarma, alespoň my jsme mu nedali ani korunu. Je to větší firma a žije z provizí z uzavřených smluv. Poradil opravdu dobře.

Věřit mi samozřejmě nemusíte, já také nedělám žadnou reklamu, prostě je to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.08.12 21:01

Hmmm a ještě mi prosimich vysvětlit kde na ty provize asi tak vezmou,kdo je v důsledku zaplatí? Není třeba váhat, VY!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 08:34
avatar

Samozřejmě, v důsledku je zaplatíte vy, ale to zaplatíte i kdekoli jinde, v bance, na skrytých poplatcích. Já mu klidně ty peníze dopřeji a nikdo jiný samozřejmě nemusí, klidně investujte docela jinak, pokud máte znalosti a schopnosti. Já je nemám a proto jsem si našel někoho, kdo to umí a rád mu ty peníze z provize dopřeji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 06.08.12 13:25

FINE,co tak poslouchám nejen v telce tak nejlepší investice je do zlata jsou na to i automaty ikdyž jsem neslyšel že by v ČR.

PS:Nebo investuj do mě budu tvé zlato:D*vtip*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomasgulas
Datum: 06.08.12 16:47

Do Air Banky na spořák. 2.5% ročně. 15% z výnosu se strhne státu. Inflaci to ale nepokryje. Až tam budou nějaké prašule, vzít si hypotéku na malý byt (nevím, odkud jste) a nájemník ji de facto bude platit. Já to tak budu dělat a budu brát 1+1 u univerzity.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 08.08.12 17:56

*ua*FINE jak jses rozhodl investovat měsíčně 10 000kč.Jestli už jses rozhodl dej vědět.*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 08.08.12 19:34

k těm finančním poradcům - abyste nesplakal nad výdělkem (hlavně jejich). Kdybyste nějakýho zkoušel, poptejte se, jaké jsou kde poplatky, nechte si to ukázat v podmínkách a nevěřte jim ani nos mezi očima. Hlavně v tom, jak jsou nezávislí (jsou závislí na provizích a na produktech, které jim někdo dohodí). Hlavně nevěřte, až vám budou vysvětlovat, že se očekává pozitivní vývoj investice, protože byl v minulosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.12 20:01
avatar

Mimochodem, my jsme takhle taky uvažovali, taky jsem nevěřil a myslel jsem si, jak na nás bude vydělávat. Ale není to tak, už jsme na to během těch několika let přišli. Samozřejmě nechci dělat reklamu a vyzdvihovat kvality. Na něco podobného musí přijít asi každý sám, jestli svoje peníze bude investovat tak, jak mu někdo poradí a nebo je natolik fundovaný ve financích, že pojede na svoje triko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.12 20:27
avatar

stačí se podívat kolem sebe a číst inzerci. Realitky či majetní či developeři skupují nemovitosti nebo pozemky nejlépe ve větších městech, kde se pak tyto dobře prodávají nebo pronajímají. Vše v čem jsou namočení "poradci" je zejména o jejich výdělku a až potom o Vašem. Zatímco poradceVám poradí a vy investujete, začne se Vám investice rentovat nejdříve po 10ti letech. On však inkasuje provize takřka online. Budu rád,když mě tu někdo vysvětlí, že to je jinak. "jinak" to ale neznám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 08.08.12 22:04

MIRAMIRA, pozemky a nemovitosti není špatný nápad ale musí se o to starat a neustále investovat třeba do oprav.Zlato hodí do trezoru bez ůdržby a jen čeká.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 08.08.12 21:59

a jak víte, že by vám jiný neporadil lépe a nevydělal jste víc?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 08:27
avatar

To samozřejmě nevím, musím prostě věřit profesionalitě poradenské firmy a toho, koho jsem si vybral. Poradce je přece od toho, aby poradil, rozhodnout se musí každý sám.

Ale tady se to jmenuje Poradna.cz, takže radím a zveřejňuji svoji zkušenost. NIkomu nechci nic vnucovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: metallica*
Datum: 10.08.12 10:47

souhlasím s jerrymungem...tady furt řešíte že za to berou provize a co jako?vy chodíte do práce taky zadarmo?určitě ne.souhlasím, že ne všichni obchodní zástupci jsou dobří ale je to stejné jak u všeho jiného...jsou i dobří a špatní pracovníci ve fabrikách...je dobrej a špatnej řemeslník a všude je spíše více těch špatných a průměrných...moje zkušenost s finančníkama je taková:konkrétně třeba moje sestra chtěla hypotéku našla si nákého finančníka...hrůza děs dostala by se snad víc do problémů...moje zkušenost:potkala jsem tři finančníky jeden přišel honem honem podepiš a absolutně nevýhodná smlouva nic pořádně nevysvětlil atd...nic jsem nepodepsala...zkusila jsem jiného ten už byl lepší co se týče pochopení smluv a náhledu na finance ale v pár zásadních finančních strategiích jsme se neshodli takže zase nic.Tak do třetice všeho dobrého jsem si našla třetího a jsem nadšená...vše dokonale vysvětlil, sestavil přesně to co já jsem chtěla a hlavně pro mě v těch zásádních otázkách jsme se shodli a i přístupem mnohem dál než ti ostatní.je to jako třeba s kadeřnicí jdete k jedné a účes příšerný pak jdete k druhé a nemůžete si ji vynachválit tak neházejte všechny do jednoho pytle.a vidím to i u nás doma jelikož přítel pracuje jako OZ ale vím že má spousta fajn klientů ale taky jsou někdy problémy...tomu se člověk nikde nevyhne...já ale vím, že si klienty získává dobrým a slušným vystupováním a pokaždé když mají problém tak jim ho pomáhá vyřešit i za cenu že z toho,,nic nekape,,ale ví že jedná se svým nejlepším svědomím ke klientům a ano setkává se s názory kdy mu lidi říkají, že spousta OZ jim jde jen o podpis ale pokud člověk trošku logicky přemýšlí a ne jen co mu nakukají ve zprávách tak sám usoudí nebo vycítí jak si s tím dotyčným sedl a zda ten daný OZ má o něj jako o klienta a o člověka skutečný zájem a to poznáte to mi věřte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.08.12 11:10
avatar

Říkám s Járou Cimrmanem - Děkuju ti, náčelníku, že jsi se mne zastal...*smich*

V tom příspěvku je řečeno vše. Já jsem právě narazil na lidi ze všech tří kategorií a s tím třetím a posledním jsem naprosto spokojen. Je mi jasné, že to nedělá z lásky ke mně, že vše je tvrdý byznys, ale ty peníze si zaslouží.

Taky mi třeba vyprávěl, jaké má s některými lidmi problémy, kdy se snaží zbavit je neuvážených dluhů splátkovým kalendářem a změnou různých nevýhodných smluv. A nakonec si takový člověk stejně koupí od obchodního zástupce luxusní vysavač za padesát tisíc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: metallica*
Datum: 10.08.12 11:24

Přesně tak každej at má jakékoliv zaměstnání to dělá hlavně pro peníze ale jsou mezi pracujicími rozdíly...jedni to dělaj jen pro peníze a druzí to dělají pro peníze a přidaj něco navíc...a ty mám radši.

Konkrétně když jsem mu řekla jaký mám příjem(a že mám dost slušný)a že bych strašně moc chtěla hypotéku na nějakou pěknou chatičku po které strašně dlouho toužím tak se mi to snažil vymluvit.Pokud by to byl OZ který mu jde jen o podpis a o provizi s radostí by mi vytvořil nabídku.Snažil se mi to ale rozmluvit at počkám a nic jsme nepodepsali.To jen jeden takový konkrétní případ ve stručnosti.

Přesně jak píšete lidé házejí špínu ale pak furt čtete jak si koupili to a to nádobí apod...a kdyby to ty lidi nedělali a nebyl o to zájem tak by to ti prodejci nedělali...to že se nechá člověk ,,uhučet,,jedním je blbost těch lidí že si to nepromyslí a podepíšou hned pak se to ale lehce hází na někoho jiného.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: metallica*
Datum: 10.08.12 11:44

a ještě doplním jak píšete, že si ty peníze zaslouží tak pokud budu mluvit konkrétně o OZ kterýmu nejde jen o ten podpis ale o ty klienty se stará protože ten kdo je chytrý tak ví že pokud je klient spokojený rád se vrací(jako ve všem ostatním)tak ten ty peníze má fakt zasloužený.Spousta lidí vidí jen to že si příjde s kufírkem hodí smlouvu na stůl a adie!To je vidět jak do té problematiky nevidíte.Předem říkám, že se ted zastávám těch slušných OZ ne těch druhých.Někdo nevidí to že než příjde za klientem musí dát do kupy smlouvu, údaje, vše aby bylo bez chyby a perfektní protože když to pokazíte vypadá to blbě u klienta, že mu nekončí prac.doba ve dvě atd...ale dělá 14 hodin denně někdy více, každých pět minut telefon a nejen v pracovních dnech buď stávajicí klient nebo nový popřípadě nějaká reklamace, když je- musí vše hned stranou a řešit hned reklamaci zároven domlouvat schůzky, jezdit po schůzkách a do toho všeho pak odpovídat na otázky u klienta a to vše bez finanční odměny-a nemá třeba jednoho klienta za den ale třeba osm schůzek kde si musíte naplánovat rozvržení než se dostanete na místo hodina jedna schůzka máte jich osm (takže předpřípravy a pak když se vrátí ze scůzek dát dát dopořádku podepsané smlouvy a dále namlouvání dalších schůzek) a pak se stane že bud narazí na solidní klienty kteří jsou slušní a jednají s ním slušně nebo se také stává že narazí na klienty,,hulváty,,kteří jsou sprostí urážejí a nebo nedají ani vědět že se schůzka ruší takže jede zbytečně...těhle případů je ale pomálu ale jsou i takoví lidé kteří nemají jednání...a pak se stane že buď klient řekne že si to rozmyslí a jede tam zas pak nanovo a nebo to třeba nepodepíše vůbec tudíž vše dělal zadarmo a nebo řekne že jo a pak má slušné provize...ale je to taky za mnoho a mnoho příprav!

doplněno 10.08.12 12:38:

jak píšete dole máte pravdu...stačí jeden naštvaný klient nebo nějaký malér a což se stává i pokud člověk dělá práci co nejlépe umí a může být malér a velká nepříjemnost...jeden naštvaný klient udělá víc než sto dobrýchuž to tak je ale když přidám moji zkušenost tak když už je nějaký malér a vypadá to na nějaký velký průšvih to je ale fakt málokdy tak to vždycky dobře dopadne a ještě se tomu klienti povětšinou smějí a vše je pak ok.rozumní lidé pochopí, že se náká chyba může stát jde o to pak to napravit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.12 12:28
avatar

Ano, přesně jste popsala život a práci toho mého poradce. Upřímně řečeno, já bych to dělat nechtěl, ani za ty peníze. A to ještě doplním, že je pořád jednou nohou v maléru, protože se vlastně stará o peníze klientů a stačí se někde přehlédnout.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: karjala*
Datum: 18.08.12 13:27

tak to se nebojte, že je jednou nohou v maléru, neboť nemá vůbec žádnou zodpovědnost...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.