Mohu mít podepsaných více DPP

Od: Datum: 27.07.12 16:53 odpovědí: 2 změna: 27.07.12 19:18

Dobrý den (=

Mohu mít podepsaných několik dohod o provedení práce nebo můžu mít jen jednu?

Určitě se zase něco bude platit, že..?

Děkuji za odpověď..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 27.07.12 19:09

Dobrý den.

Můžete mít u různých zaměstnavatelů podepsaných několik dohod. Podmínkou je max 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Daňové prohlášení můžete mít podepsané také jen u jednoho zaměstnavatele. Platit budete daň 15% (u zaměstnavatele, u kterého máte podepsané daňové prohlášení si odečtete z vypočtené daně základní odpočet 2.070,-Kč, příp. slevu na studenta 335,- Kč). Pojistné budete odvádět, bude-li příjem u jednoho zaměstnavatele za jeden měsíc vyšší než 9.999,- Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.12 19:18
avatar

Pracovních poměrů, DPP i DPČ můžete uzavřít tolik, kolik jich stihnete vykonávat, aniž by Vám pracovní povinnosti z jedné bránily ve výkonu práce v druhé. Není možné např. odmítnout práci přesčas s odůvodněním, že máte další práci jinde.

___ Bude-li některý z dalších zaměstnavatelů působit ve stejné oblasti jako první zaměstnavatel, můžete smlouvu či dohodu uzavřít pouze s předchozím souhlasem prvního zaměstnavatele (ten má právo souhlas kdykoliv odvolat).

___ Na DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce. Pokud byste měl u jednoho zaměstnavatele několik DPP (souběžně by to bylo možné pouze pro různé druhy práce), budou se odpracované hodiny sčítat. Sečtou se i odměny. Pokud by odměny v součtu dosáhly více než 9.999 Kč za měsíc, budou podléhat odvodům na zdravotní a sociální pojištění.

___ Budete-li mít souběžně několik zaměstnavatelů, lze prohlášení k dani podepsat pouze u jednoho z nich.

Doporučuji prohlášení podepsat u toho, u něhož by příjem byl nižší než 5.000 měsíčně, aby se i z tohoto zaměstnání odváděla zálohová daň (srážkovou Vám nikdo nikdy nevrátí).

Po skončení roku byste musel podat daňové přiznání (první zaměstnavatel nesmí provést roční zúčtování daně).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.