Smlouva o správě

Od: Datum: 26.07.12 17:35 odpovědí: 1 změna: 26.07.12 18:39

Dobrý den.

Je právně opodstatněné, aby SBD, které již nemá právní subjektivitu, předložio našemu SVJ k podpisu smlouvu o správě společných části domu dle § 724 obč. zákoníku, nikoliv dle § 262 obchodního zákoníku? Děkuji za odpověď.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.12 18:39
 
avatar

Jakoukoliv smlouvu lze uzavřít pouze v případě, že s ní souhlasí obě strany (SBD Vám nepředložilo smlouvu, na niž byste byli povinni přistoupit).

Podle mne záleží na tom, čeho přesně se smlouva má týkat. Doporučila bych obrátit se s návrhem smlouvy na právníka (na dálku se podle mne nedá žádná smlouva adekvátně posoudit) a zařídit se podle jeho rady.

V rozhodování, zda použít Obchodní nebo Občanský zákoník by Vám mohl pomoci článek Petra Čecha (19. 12. 2007).

doplněno 26.07.12 18:56: § 262

(1) Strany si mohou dohodnout, že jejich závazkový vztah, který nespadá pod vztahy uvedené v § 261, se řídí tímto zákonem.

_____ Podle mne možnost neznamená povinnost, nelze druhou stranu nutit k něčemu, co ona sama nechce.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.