Odhad nemovitosti při hypotečním úvěru?

Od: Datum: 26.07.12 07:34 odpovědí: 4 změna: 26.07.12 12:34

Pokud kupují nemovitost na hypotéku vyžaduje banka odhad kupované nemovitosti, kupujici zaplati cirka 5000kč odhadce provede odhad který poslouži k výši uvěru.Co pak banka z odhadem uděla...předa ho kupujícimu( ten ho financoval),zůstane prodavajícimu nebo bance?A pokud by si ho vyžadal kupujíci da mu banka opis?Pokud jste už někdo něco takoveho podstoupil,poradte.Diky moc.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 26.07.12 07:46
 

odhadce dodá obvykle nejméně 2 paré odhadu, jedno zůstane vám. Ale raději se ho na to zeptejte dopředu :)

 
Od: odhad
Datum: 26.07.12 08:37
 

Odhad je použit pro potřeby banky na jehož základě rozhodně o výši poskytnutého úvěru. Kupující ručí posléze nemovitostí a svou bonitou.

Prodávající si nechává zhotovit pro své vlastní potřeby individuální posudek nemovitosti stanovený odhadcem. Z něhož se vychází při odvodu daně z příjmu a daně z

převodu. Významnou roli hraje zastavěná plocha na pozemku.

Např. při darování nemovitosti, kterou obdarovaný následně prodá odvádí se 3% daň z převodu nemovitosti a dále se vyhodnocuje cena při darování / výše posudku v době darování/ a při prodeji nemovitosti. Z rozdílu se odvádí 15 %. daně z příjmu.

 
Datum: 26.07.12 09:06
 

Odhadce by měl vyhotovit minimálně dvě vyhotovení odhadu - jedno zůstává bance, která jej archivuje v rámci žádosti o úvěr, druhé by měl dostat ten, který odhad objednal.

Všichni odhadci si odhady archivují a pokud nedošlo ke změně ceny nemovitosti (např. rekonstrukcí), je možné odhadce požádat o vyhotovení dalšího paré. Na poplatek se musíte zeptat toho kterého odhadce. Ovšem pozor! Většina institucí vyžaduje odhad jen určitého stáří, např. 3 či 6 měsíců a starší odhad nepřevezmou ale budou chtít zhotovit nový. V tomto případě zase někteří odhadci poskytují slevu, jelikož mohou vyjít ze staršího zpracování.

 
Od: jine
Datum: 26.07.12 12:34
 

Má zkušenost je takova,že při koupi nemovitosti na hypotéku si banka udělala odhad vlastními lidmi?Jednalo se o KB a Hypotečni banku,jejich odjad byl zdarma...nevím jak jine banky...;)

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.