Odhad nemovitosti při hypotečním úvěru?

Od: Datum: 26.07.12 07:34 odpovědí: 4 změna: 26.07.12 12:34

Pokud kupují nemovitost na hypotéku vyžaduje banka odhad kupované nemovitosti, kupujici zaplati cirka 5000kč odhadce provede odhad který poslouži k výši uvěru.Co pak banka z odhadem uděla...předa ho kupujícimu( ten ho financoval),zůstane prodavajícimu nebo bance?A pokud by si ho vyžadal kupujíci da mu banka opis?Pokud jste už někdo něco takoveho podstoupil,poradte.Diky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 26.07.12 07:46

odhadce dodá obvykle nejméně 2 paré odhadu, jedno zůstane vám. Ale raději se ho na to zeptejte dopředu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odhad
Datum: 26.07.12 08:37

Odhad je použit pro potřeby banky na jehož základě rozhodně o výši poskytnutého úvěru. Kupující ručí posléze nemovitostí a svou bonitou.

Prodávající si nechává zhotovit pro své vlastní potřeby individuální posudek nemovitosti stanovený odhadcem. Z něhož se vychází při odvodu daně z příjmu a daně z

převodu. Významnou roli hraje zastavěná plocha na pozemku.

Např. při darování nemovitosti, kterou obdarovaný následně prodá odvádí se 3% daň z převodu nemovitosti a dále se vyhodnocuje cena při darování / výše posudku v době darování/ a při prodeji nemovitosti. Z rozdílu se odvádí 15 %. daně z příjmu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.12 09:06

Odhadce by měl vyhotovit minimálně dvě vyhotovení odhadu - jedno zůstává bance, která jej archivuje v rámci žádosti o úvěr, druhé by měl dostat ten, který odhad objednal.

Všichni odhadci si odhady archivují a pokud nedošlo ke změně ceny nemovitosti (např. rekonstrukcí), je možné odhadce požádat o vyhotovení dalšího paré. Na poplatek se musíte zeptat toho kterého odhadce. Ovšem pozor! Většina institucí vyžaduje odhad jen určitého stáří, např. 3 či 6 měsíců a starší odhad nepřevezmou ale budou chtít zhotovit nový. V tomto případě zase někteří odhadci poskytují slevu, jelikož mohou vyjít ze staršího zpracování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jine
Datum: 26.07.12 12:34

Má zkušenost je takova,že při koupi nemovitosti na hypotéku si banka udělala odhad vlastními lidmi?Jednalo se o KB a Hypotečni banku,jejich odjad byl zdarma...nevím jak jine banky...;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.