Kamarádka je závislá na e-cigaretě

Od: Datum: 25.07.12 21:59 odpovědí: 7 změna: 26.07.12 08:10

Mám známou, která dříve kouřila cigarety spíše nějak příležitostně.
Teď si koupila elektrojnickou cigaretu a jakmile je doma v posteli, či na pohovce, tak jí pořád kouří. Navíc si koupila nejsilnější obsah nikotinu buď 24 nebo dokonce 32. Navíc ho kouří hodně často každý den večer. Občas si dá i normální cigaretu, tak 3-4 denně, vyjímečně vynechá.
Prý ji nikotin dělá dobře na nervy, pohodu a jeprý zdravější než z normálních cigaret.
Mám však strach, že bude na něm brzy hodně závislá.
Co si o tom myslíte?
Co jí mám poradit?
Má radši kouřit normální cíga?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janamm*
Datum: 25.07.12 22:10

ať kouří e-cigaretu..:) Je to levnější a hlavně zdravější...V normálních cigaretách je 2000 škodlivin, v e-cigarete je jen nikotin

Datum: 26.07.12 08:10

Asi odpovím trochu špatně, ale myslím si, že levnější a zdravější je přestat kouřit úplně a nebo nezačínat vůbec. Možná je elektronická cigareta lepší, ale ke zdraví určitě neslouží.

Mimochodem, jednomu kolegovi jsem lehce spočítal, že on za rok prokouří moji dovolenou v Řecku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.07.12 23:14

Podle toho, co píšete, už kamarádka na nikotinu závislá je.

Ze zdravotního hlediska je asi méně nebezpečná e-cigareta, i když ani o kvalitě náplní nemám příliš dobré mínění (hlavně u těch s různými příchutěmi). Odpadá ale dehet a další zplodiny.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.12 23:59

Souhlasím. Vaše kamarádka podle vaší výpovědi nepochybně závislá je. A je na místě si pamatovat, že každá závislost je škodlivá.

Zakoupit e-cigaretu, která by byla zdravotně nezávadná je nadlidský úkol. Vesměs všechny cigarety se vyrábí v Číně, certifikace se udělují též tam, a nějaká věrohodnost a objektivita? Spíš otázka peněz.

Dokud lidé budou hloupí a nechají si všechno líbit, nic se nezmění.

Od: pepab
Datum: 26.07.12 07:15

Ze zdravotniho hlediska, jeste nejsou prokazane vsechny jak negativa. Abychom se jednou nedivili, co to kourime.

Od: polednice
Datum: 26.07.12 05:25

Kamaráde Michale.Vadí vám to tak,že jí chcete radit?Jste sám kuřák nebo né?Co jí chcete na to říct?Obtěžuje Vás to?

Datum: 26.07.12 08:10

Zdravím. Michale, je to každého věc a kuřák si poradit stejně nenechá. Musí na to přijít sám, že to škodí zdraví oboje a leze to do peněz. Poraďte jí, ať s tím praští úplně a na nervy si dá kousek čokolády. Sladké prý uklidňuje.;)

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.