Mám nárok žádat o peníze?

Od: Datum: 25.07.12 13:54 odpovědí: 6 změna: 26.07.12 07:52

Zdravim :)

Potřebovala bych poradit 30. mě ted čeká soud odročení. Jsem žalovaná za nepodepsání zvýšení nájemného. Nepodepsala jsem zvýšení nájmu a na radu právníka na konzultaci jsem ještě zažádala o slevu na nájemném z důvodu plísně a bytu ve kterém vše není tak jak by mělo být. Byt patří městu.

Soud mě vyzval k tomu, abych udala důvod proč jsem tak udělala. Tak jsem jim vypsala veškeré důvody, které mě k tomuto kroku přiměli a zároven jsem zažádala o právníka EX-OFF. Ten mi byl zamítnut z důvodu podání dostačujícího vysvětlení z mé strany.

Ted bude odročení a doufám, že i ukončení téhle frašky, ale mě by zajímalo jestli mám nárok žádat o peníze, které jsem dala za zn. posudek, který po mě chtělo město na základě nepodepsného zvýšení a mé stížnosti na plíseň a za právníka.

Díky všem :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.12 14:05
avatar

Dobrý den. Při jednání, před vydáním rozsudku, je vždy vyzván každý z účastníků, aby pronesl závěrečnou řeč, ve které uvede, co požaduje, včetně nákladů. Takže v té závěrečné řeči tyto požadavky vzneste. Za posudek ovšem jen za předpokladu, že byl použit jako důkaz v řízení. A za právní poradu, pokud máte platný doklad vystavený právníkem, pak máte právo tento výdaj uplatnit.

doplněno 26.07.12 07:45:

Není zač. Přeji Vám úspěch ve sporu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zaza®
Datum: 26.07.12 07:42

Děkuji moc,

to jsem přesně potřebovala slyšet. :) znalecký posudek byl použit jako důkaz, že byt je opravdu ve stavu ohrožující zdr. atd. veškeré konzultace s právníkem byli soudu také doloženy.

Datum: 25.07.12 14:07
avatar

Soud může (a nemusí) přiznat straně, která byla ve sporu úspěšná, náhradu nákladů účelně vynaložených v souvislosti se soudním sporem. Až tedy bude další stání, a jestliže spor vyhrajete, požádejte soud, aby vám náhradu nákladů přiznal.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zaza®
Datum: 26.07.12 07:52

jj, děkuji toho jsem si vědoma jen mě zajímalo, jestli mám nárok žádat o náhradu peněz co jsem do toho vrazila, díky :)

Datum: 25.07.12 14:36
avatar

Pozor, přistupujete-li k soudu o výši nájemného jako k frašce, můžete být nepříjemně překvapena.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zaza®
Datum: 26.07.12 07:49

..nepřistupuju tak k soudu, ale k městskému úřadu. Samosoudce mi odpověděl na tuto situaci, že ještě nikdy takou věc neřešil a že stát ani na to nemá vlastně zákony, které teprve budou doplněny časem :D takže mi bylo řečeno, že toto je nestandartní soudní líčení a chtěl to ukončit hned tím, že se s městem dohodneme na což já ted přistoupím. Město souhlasí s menším nájmem než požadovalo. A jsou už v plánu opravy, které měli být už v dubnu hotové tudíž je vidět, že město na opravy domu, kteý potřebuje celý zateplit a novou střechu nemá peníze tak ted scháníme jiný pronájem. Proto k žalobě co na mě podal městský úřad přistupuju jako k frašce nic se tím nevyřeší jen to , že mám o 4,- Kč na m2 menší nájem, úsměvné.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.