V čem poslat 40 kg činky?

Od: Datum: 25.07.12 10:41 odpovědí: 7 změna: 26.07.12 10:14

Zdravím,

chtěl bych poslat činky se 40kg závažím prostřednictvím České Pošty, ale nějak nevím, jak vyztužit krabici, aby nebyla při převzetí zdeformovaná. Ptám se tedy, jakým způsobem byste to udělali Vy, v případě že osobní převzetí není možné?

Děkuji za případné odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 25.07.12 10:44

Pokud vím, tak pošta přijímá zásilky do 15kg, v případě že je obsah zásilky PROKAZATELNĚ nedělitelný, tak do 20kg. Pravděpodobně budete muset zvolit jiný způsob dopravy, třeba nějakou kurýrní službu.

Ohodnoceno: 2x

Od: nooneknows
Datum: 25.07.12 11:09

Teď jsem na to přišel, každopádně je to zřejmě trochu jinak. Pošta posílá až do 30 kg (dle kalkulátoru zásilek). Tím pádem bych mohl poslat 2 balíky (2x20kg), že?

Kurýrní služby volit nechci - např. PPL by mě vyšlo na 520Kč.

Datum: 25.07.12 11:20

Ano,2 baliky a vystuzit prkenky,nebo vubec lehkou preklizkovou krabicku a vycpat papiry.

Od: hop®
Datum: 25.07.12 13:04

Je to možné, pravděpodobně změnili podmínky a zvýšili maximální hmotnost zásilky. Dva balíky by byly řešením, pro Váa asi nejpřijatelnějším.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.07.12 13:23

Zabal to třeba do bublinkové folie a takhle to pošli, krabici neřeš - za tak pevnou aby takový náklad vydržela bys dal několik stokorun a stejně by se s tím manipulovalo ještě hůř než takhle. Pošta běžně převáží i "balíky" co nejsou v hranaté krabici, důležité je aby se z té zásilky nemohlo nic uvolnit.

Ohodnoceno: 5x

Od: nutt®
Datum: 26.07.12 05:19

Kdyz jsem posilal disky na auto celkova vaha byla 30kg tak jsem zvolil prepravni spolecnost DPD. Preprava stala 300kc coz u posty das podle mne mozna i vice! A navic prijeli si pro to ke me domu a ja nemusel nic resit. Bracha kdyz si zarizoval posilovnu tak cinky a veskere zavazi mu vozili taky DPD a doprava byla vzdy do 200kc tak zkzus kouknout je to rychlejsi a lepsi nez ceska posta a hlavne je to opravdu do 24hodin u prijemce.

Datum: 26.07.12 10:14

Ano, pošta umožňuje poslat "obyčejným" klientům balík až do 30 kg, musí však být splněno toto:

Zásilka nad 15 kg musí být upravena tak, aby umožňovala bezpečnou a snadnou manipulaci, tj. aby s ní mohly bezpečně a snadno manipulovat dvě osoby.

Pokud byste byl "smluvní" klient, šlo by využíz i balíku "nadrozměr", který je až do 1000kg.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.