První láska, první pusa

Od: Datum: 24.07.12 20:40 odpovědí: 8 změna: 25.07.12 12:05

Zdravím každého, kdo tohle čte... Mám takový trapný problém. Je mi třináct let, v září půjdu do sedmé třídy. Jsem spíš uzavřená, s nízkým sebevědomím, což tady asi hraje hlavní roli.

Když jsem byla malá, spolužáci mě dooost hnusně šikanovali - už to nebolí, ale jizvy zůstaly. A teď mám strach, že se minulost bude opakovat, protože jako JEDINÁ ze třídy, jsem ještě nikoho neměla. Po klukovi teda moc netoužím, troufám si říct, že mám navíc než na ty, s prominutím, úchyly, co chodí ke mně do třídy, ale po někom, kdo má nějakou výchovu, bych sáhla určitě, snad i svůj stud dala na vedlejší kolej.

Co mám dělat? Předem děkuju za každou odpověď. ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.12 20:50
avatar

Také zdravím. Hlavně nevěř všemu, co Ti kdo říká. Nevěřím, že jsi jediná, která ještě neměla nikoho neměla. Je Ti třináct, máš spoustu času na všechno, nemusíš nic uspěchat. Kluci si tě zato budou považovat, uvidíš, že nejsi žádná tralalajda do větru. A ostatní ať se klidně smějí. Stejně se jen vytahují a nesmíš jim ve všem věřit. Tvůj charakter určitě spousta chlapců ocení, uvidíš. Budou si Tě jinak vážit jednou... Ty jsi Ty a nikoho nechtěj napodobovat, ani se k nikomu nepřirovnávej. Užívej si krásného dospívání, ber věci s nadhledem a s ničím nepospíchej.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 24.07.12 21:39

Pokud jsi ve 13 jediná, kdo ještě nikoho neměl, tak se svět zbláznil:)

Nevěř tomu!

Holky tvého věku mají tendence trošku přehánět a vymýšlet si, takže to tak určitě neni.

Buď úplně v klidu, nikam nespěchej a nic nedělej na sílu, život tě sám na směruje, až bude čas;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.07.12 07:44
avatar

Ahoj, myslím si, že holky toho ve 13 letech nakecají - fantazie pracuje naplno! Nesmíš všemu věřit. Když Ti zatím kluci nic moc neříkají, je to dobře jen pro Tebe. Nebudeš brzy přehnamě zkušená, vyžilá.

Vím, že lhát se nemá a nechci tě navádět, ale klidně po prázdninách spolužačkám vyprávěj nějaký příběh - např. byla jsi u tety na chatě, seznámila jsi se tam s Honzou, studuje SŠ strojnickou, chodili jste večer kolem řeky, zval Tě na pohár, byli jste v kině atd, atd. Holky mají podobné zamilované příběhy rády. Zpočátku se budou vyptávat, později když uvidí, že MÁŠ KLUKA TAKY, ztratí zájem. A budeš mít klid. A pokud ty holky budou chtít vidět fotku, určitě máš nějakého pěkného bratrance, který pochopí a fotku Ti dá. Ať mají ty ještěrky pokoj!

Taky jsem měla kdysi fingovaného ctitele, když spolužačky dorážely jako vosy. A brzy nastal pokoj. A tím je opravdu spolehlivě odpálíš. Malá lež není někdy lží, ale nutností. :) Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lupita*
Datum: 25.07.12 11:56

*hej**hej* Krásná odpověď! Mám podobné zkušenosti se "zamilovanými příběhy" :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 08:19
avatar

Já dostal první opravdovou pusu skoro v 18, no a? Nic se nestalo. Nevlastní dceři je 21 a ještě nikoho neměla. Je teda fakt, že je škaredá /asi po matce/. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 09:38
avatar

Moc se mi líbí tvůj dotaz, i pro to, že sis s ním dala docela práci a napsala ho bez chyb, a to dnes je docela vyjímka i u starších. Proto nechápu tvoje, jak píšeš nízké sebevědomí, naopak jsi podle mne lepší a chytřejší než většina ostatních.

To, co píšeš, není žádný problém. Naopak, ve třinácti je všechno ještě před tebou. A nevěř řečem o milostných dobrodružstvích tvých spolužáků, to vždycky bylo a bude, že se v tomhle snaží každý co nejvíc vytahovat.

Znám taky ze svého mládí, jak je to hnusné, být obětí šikany a posměchu, pamatuji si to dodnes a už jsem nějaký týden ze školy pryč. Ale můžeš vyniknout v něčem jiném než v takové pochybné soutěži, kdo s kým...

Měl jsem spolužačky, které taky měly jiné zájmy, třeba sportovaly a o kluky zájem neměly a nikdo jim to nevyčítal. To je přece soukromá věc každého jedince.

Buď si jistá, že nějaký ten pravý kluk na tebe utčitě někde čeká, třeba vedle v ulici, nebo v autobusu, nebo zatím někde daleko. Je fajn, chytrý a pohodový, jen jste prostě neměli zatím příležitost se potkat. Tak si klidně žij svůj život, užívej si prázdnin a nezatěžuj si hlavu takovými starostmi. A kdyby bylo nejhůř, ten virtuální přítel, kterého ti tu Jaga navrhovala taky není špatný nápad.

A třeba zítra nebo za rok se s tím správným a pravým určitě potkáš.

Držím palce.*palec*

doplněno 25.07.12 09:39:

Jo a jak píše Ringo - první pusu, která za něco stála, jsem dostal skoro v devatenácti. *hi*

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 25.07.12 09:44
avatar

Pro Jerry: Opravdu hezky napsáno!*palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lupita*
Datum: 25.07.12 12:05

Podle toho, co a jak jsi napsala (taky chválím :) jsi opravdu fajn holka, která to má v hlavě srovnané. Nebudu se opakovat, souhlasím s výše napsaným, prostě nikam nespěchej, pokud ti holky polezou dotíráním na nervy tak si i něco vymysli, ale hlavně se nepouštěj do ničeho, co opravdu nechceš, jen proto, abys nebyla "poslední" kdo nikoho neměl. Takové holky mají opravdu rychle odžito. Kluci si jich zdánlivě všímají víc, než "té, co se stydí", holky si pak myslí, kdo ví co, ale troufám si tvrdit, že zájem kluků vzbuzuzje hlavně to, že taková holka dává svým chováním přímo najevo, že je snadnou obětí. Buď tou tajemnou perlou a jednou se ti to jistě vrátí. Čekat se opravdu někdy vyplatí

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.