Kamarád se změnil, co s ním?

Od: Datum: 24.07.12 14:24 odpovědí: 11 změna: 24.07.12 19:18

Ahoj, už dlouho mám jednoho kamaráda (je nám 27 let, známe se ze střední školy). Vždycky jsme si moc rozumněli, měli podobné zájmy, dalo se s ním podnikat hodně věcí a o všem popovídat. Na vysoké škole v hlavním měste, kde jsme zpočátku byli sami v neznámu, jsme se sblížili ještě víc (jen jako kamarádi, já mám už dlouho vážnou známost a on měl taky několik přítelkyň). Měla jsem ho ráda, protože to byl opravdu takovej obyčejnej kluk, žádnej namachrovanej týpek, frajírek, ale skromnej kluk. Jenže za poslední asi dva roky se hodně změnil, šlo to postupně, ale po minulém setkání s ním o tomto víkendu, jsem si uvědomila, že je to úplně jinej člověk. Začal pracovat ve firmě, kde mu místo obstaral jeho táta protekcí a on chodí po světě a chlubí se, že zatímco my ostatní musíme pracovat, on bere spoustu peněz za nic, protože v práci stejně skoro pořád jen surfuje a dělají za něj podřízení. Stále mluví jen o penězích. Začal se oblíkat jako pitomec, aby bylo vidět, že má peníze (znáte ty týpky, co myslím..). Všude se ohání svým drahým autem. Na mého přítele najednou začal machrovat, že má na rozdíl od něj vysokou školu. Nedá se s ním povídat o ničem jiném než o PENĚZÍCH. Hází miliony ve větě sem tam. Na druhé straně mu není trapné nechat si od holky zaplatit lístek na tramvaj. Vykládá, že chce podnikat a jde mu hlavně o to, aby vydělal, klidně prý někoho napálí. Nejde o to, že bych mu záviděla, nemám proč, sama mám dobrou práci a přítel taky, máme vše, co potřebujeme. Jen mi to k němu nesedí. A mrzí mě, jak moc se změnil. Asi se ptáte, jakou čekám radu. Vlastně není co radit, jen mě to mrzí, mám z toho divný pocit, jako že ztrácím někoho, koho mám ráda. Může se člověk tak moc změnit? Máte nějakou takovou zkušenost? A co s ním?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.12 14:29

No jak se říká - peníze kazí charakter, je to pravda.

Je to smutné, ale je to život, lidé přicházejí a odcházejí z našeho života.

Pokud nechcete sdílet jeho úroveň, tak na něj zapomeňte, třeba si jednou sám uvědomí o jakou kamarádku přišel (určitě nebudete jediná...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamaradka*
Datum: 24.07.12 14:32

Právě, že mě tohle vůbec neláká. Mám ráda obyčejné lidi. Taky jsem si říkala, že asi není jiná možnost, než ho prostě nechat plavat...Ale mrzí mě to. Jenže mám ráda toho, kým byl dřív, ne toho teď...

Datum: 24.07.12 14:38

Já Vás chápu, to se stává a někdy se to stane snad každému. Můj názor je takový, že lidi se v podstatě nemění.

Mění se jejich zkušenosti, okolí, pohled na život, priority, žebříček hodnot...a to s člověkem kolikrát zamává tak, že ho nepoznáme.

Jak už jsem psal, třeba si jednou uvědomí, jak se chová a začne být zase normální...ta možnost tu je.

Ale peníze jsou vážně jak rakovina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 24.07.12 14:39

ano také jsem měla tu čest poznat takové lidi - změnily je peníze .Nebylo s nima k vydržení a nyní když jsou zase "dole " je to ještě horší, stále melou jak se měli a že vlastně ty peníze měly "za nic" Přerušila jsem s nimi styky . Je to lepší .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 24.07.12 14:40

Tak mu to vysyp jak nám tady, třeba si uvědomí, že je něco špatně. A když ne, tak ti přece ani nestojí za ten čas, kterej s ním ztratíš :) Kolega nademnou má pravdu, jak lidi do tvýho života vstupují, tak taky odchází .)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 15:22
avatar

Taky jsem měla kamaráda, byl super, vtipný, milý, chytrý. Pak se dal do politiky a není s ním řeč. Všechno hned řeší přes politiku a změnil se k nepoznání.

Jo, to se prostě občas stává. :/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 24.07.12 15:25

a já bych jim to neměl za zlý, každý nechť si jde svou vlastní cestou, ne? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cinematic*
Datum: 24.07.12 15:47

Taky bych mu to nezazlíval, nicméně pro mě by to byl zároveň smutný důkaz, jak slabá osobnost to je, když nechá svůj život a charakter ovládat penězi, které povýšil nad přátelství... a pak je to už jen ztráta času, mít takové lidi kolem sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 24.07.12 16:08
Ano.Taky jsem měla tuhle nemalou zkušenost.Tak jak odpověděl Minstrel.Opravdu se člověk změní a to hodně.Přejte mu to a prejte mu aby k tomu došel sám.Protože ze zkušenosti vím,že vám určitě vyčte závist a budete se cítit ještě hůř.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 18:34
avatar

kamarádka, cítím s vámi. Ale co už! *nevi* Je třeba nechat lidi být šťastnými podle jejich představ. Ne podle našich. Chtějí to tak, mají to tak. Až to tak nebudou chtít, změní to.*hej*Je smutné přijít o kamaráda. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 24.07.12 19:18

Ahoj.

Já mám sám za sebe spíše názor, že peníze člověka nezkazí, jen v něm prohloubí a hlavně ZVIDITELNÍ to, co už v něm dávno je. No a pokud se nedostane k penězům, tak se časem stane opatrným (někdy též mylně nazýváno moudrým), anebo se k těm penězům dostane a může se přestat přetvařovat. Toliko můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.