Zaměstnanec + OSVČ

Od: Datum: 24.07.12 10:23 odpovědí: 1 změna: 25.07.12 09:51

Zdravím,

V současné době jsem zaměstnancem firmy na HPP, ale zároveň bych mohl mít možnost pracovat jako externí obchodní zástupce pro zahraniční firmu. Předpokládám, že bych byl vyplácen procentem z uzavřených obchodních transakcí, ovšem s tím, že některé měsíce by byl můj výdělek nulový. Nepředpokládám, že by roční výše výdělku přesáhla 50 000 Kč. Jak tedy na to? Jak je to s platbou za ZP, SP a daní z příjmu?

Za všechny odpovědi mnohokráte děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 25.07.12 09:51

Vzorové postupy jsou velmi dobře popsané třeba na stránce http://www.jakpodnikat.cz/ takže jen velmi stručně: navštívit živnostenský úřad a zaregistrovat se na zvolenou živnost. Měla by pak automaticky proběhnout i registrace k sociálnímu a zdravotnímu pojištění a dani z příjmu, ale raději se zeptejte, případně pak ještě prověřte. Někteří tvrdí (i zde na poradně) že to 100%ně nefunguje. Jako OSVČ na vedlejší poměr neplatíte zatím žádné zálohy. Na začátku příštího roku podáte daňové přiznání a podle výsledku zaplatíte daň a pojištění. Při zisku nižším než cca 60t za rok (pokrátit podle počtu měsíců, ve kterých jste opravdu podnikal, resp. vlastnil živnosťák) neplatíte sociální pojištění a ani zálohy na zdravotní a sociální. Podmínkou je být zaměstnaný na HPP a dosahovat z něj nějakého minimálního vyměřovacího základu, což za normálních podmínek splňuje skoro každý.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.