Exekuce - hledani dluznika

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobry den, prosim o radu. Jak provadi exekutor hledani dluznika pro veritele. Jako veritel zaplatim soud, exekutora, vc. poplatku atd. V pripade, ze je pohledavka nevymahatelna, tak dostanu odpoved typu napr.: exekuci nebylo mozne provest z duvodu, ze nebylo mozne vyhledat dluznika, pripadne jeho majetek. Nebo dalsi moznost: exekuce nemohla byt vykonana a pozastavuje se pro nemajetnost dluznika. Zajimalo by me jak se to vsechno proveruje. Znam pripady kdy se dluznici schovavaji, jsou registrovani na ohlasovnach mestskych uradu k trvalemu bydlisti a zadnym majetkem "oficialne" nedisponuji. Domnivam se, ze exekutori to moc neproveruji, teda nepatraji jako detektivove. Vyhledaji pouze udaje, ktere maji pristupne, jedou do terenu a kdyz bydli dluznik na urade tak se maximalne zeptaji v obci na urade nebo lidi a kdyz se dozvedi ze tam dluznik neni nebo ho tam nikdo nezna, tak se to cele uzavre jako nevymahatelna pohledavka. A veskere naklady pak nesu ja jako veritel (opravneny). Ze exekutor dela praci detektiva? Tomu NEVERIM!

5 odpovědí na otázku

 

 


2x

Pracuji na poště a ze zákona musíme pro exekutory dělat tzv. součinnosti (musíme s nimi spolupracovat). Exekutor většinou zadá adresy, které o dlužníkovi zjistí a pošta zjišťuje, na kterých adresách se dlužník zdržuje, kde si přebírá poštu atd. Závěr z tohoto šetření se exekutorovi zašle.

 


2x
avatar kapkanadeje

Dobrý den. Exekutor Vám sdělí, že šetřením nebyl zjišten žádný majetek a navrhne exekuci zastavit. V případě, že nebudete souhlasit, budete vyzván, abyste mu sdělil, zda jsou Vám známy jiné skutečnosti. Ty potom ověřuje, anebo na základě Vašeho souhlasu bude exekuce zastavena a tudíž neúspěšná. Náklady pak hradíte Vy, jako oprávněný. To je pravda. Vím o exekutorech, kteří spolupracují a s předáváním určitých info. o dlužnících si vypomáhají atd..V praxi jsem se osobně doposud ještě nesetkala s žádným exekutorem, který by dlužníka vůbec nenašel. Samozřejmě ale nevylučuji, že se to může stát. Ale tak častý jev to zřejmě zase není. Jinak je pravda, že exekutor není detektiv. :)

doplněno 23.07.12 17:29:

Jen namátkou, příklad činnosti exekutora: lustrace majetku povinného, výjezdy a jiná činnost vedoucí ke zjištění majetku povinného, popřípadě provádí prošetření skutečné nemajetnosti povinného...


Dobry den, dekuji za odpovedi. I prestoze jsem veskere skutecnosti, ktere jsou o dluznikovi zname oznamil a predal, tak po znovu zahajenem patrani po dluznikovi a jeho majetku bylo konstatovano, ze je dluznik i jeho majetek nedohledatelny. Realita je nasledujici: dluznik bydli kde dosud bydlel, veskery majetek ma napsany na sve rodinne prislusniky, sam nevlastni nic a je vlastne bezdomovec protoze k trvalemu bydlisti je hlasen na ohlasovne mestskeho uradu. Pokazde kdyz ho exekutori v danem miste hledaji, tak tam neni, nikdo o nem nic nevi ani kde se momentalne nachazi, podle posty je adresat na dane adrese neznamy a tim to pro vsechny konci. I presto ze zde dochazi k evidentnimu a prokazatelnemu porusovani zakonu. Policie se hledanim zabyvat nebude, jelikoz to pry neni v jeji kompetenci protoze se nejedna o trestny cin.

Zdravím Vás. Podle toho, co píšete bych to viděla tedy spíš na pochybení v postupu ze strany exekutora. Zkoušel jste se obrátit v té věci na jiného? Pokud o dlužníkovi víte Vy, exekutorovi jste podal potřebné info a přesto je věc bezvýsledná, pak je to celé nějaké divné...

doplněno 24.07.12 16:48:

Pokud se stane, že nemáte důvěru k postupu exekutora, pak je třeba souhlasit se zastavením exekuce. A za nějaký čas se můžete s věcí obrátit na toho, ke komu máme větší důvěru. To ale v případě, že jste si opravdu jistý, že exekuce vymahatelná po povinném je. Já ale vím, že z pohledu oprávněného jste naštvaný, jde přece o Vaše peníze a nechcete ještě hradit náklady ex z které nic nemáte...

doplněno 24.07.12 17:09:

Prověřoval exekutor, zda povinný není "nemajetný" účelově? Aby se lidé vyhli exekuci, dělají různé věci a všelijak to zkouší, to vím. Ale to by exekutor prověřit měl, zvlášť, když ho na to oprávněný upozorní.


Dobry den, dekuji opet za odpovedi. Exekutora samozrejme kdykoli vymenit mohu, ale nevim zda to neco prinese. Ten muj stavajici patri mezi jedny z nejlepsich a nejuspesnejsich v CR a uz vymohl i jine pohledavky. Muj soucasny problem s dluznikem je opravdu specificky protoze hlavne on se tak chova. Pokazde kdyz exekutor prijede na misto, tak ho nezastihne a ani "ucelove" predstirani nemajetnosti mu neni mozne dokazat. Dokonce ani prijem, protoze pracuje jako OSVC a penize si nechava vyplacet hotove (kolikrat i za praci na cerno) nebo na svuj zahranicni ucet nebo ucet manzelky (ex-manzelky), se kterou je jakoby rozveden ale pritom ziji spolu vesele dal.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]