Jak na neustálou únavu?

Od: Datum: 22.01.13 22:39 odpovědí: 12 změna: 25.01.13 20:26

Dobrý den, jsem středoškolák a pořád trpím únavou. Ať jdu spát v 7 nebo ve 12 a probouzím se v 5 ráno nemá to prakticky žádný rozdíl. Pořád jsem jako po opici- jen guarana to občas spraví. Mám do sebe nacpat více kofeinu? Už vážně nevím. I když dojedu ze školy ve 4 dám si šlofíka a probudím se například v 8 večer hodím sprchu a spím až do rána je to o to horší- přijde mě že čím víc spím tím je to horší. Ale jak jdu spát třeba v 1 v noci a vzbudím se v 5 jsu jako rybička. Toto nechápu. Poradí někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tonyg*
Datum: 22.01.13 23:20

Jak vypadá tvůj jídelníček?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.01.13 23:25

V tomto případě bych šla k lékaři - stálá únava může značit spoustu věcí, přehlížet ji je nesmysl. Navíc najít řešení ti hodně usnadní a zpříjemní život.

S čím bych začala hned je více pít, pokud to neděláš. Alespoň 2 litry vhodných tekutin denně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jack®
Datum: 22.01.13 23:32

No tak to teda v zimě nedodržuji :D Dostanu se steží na ten 1 litr, zkusím a uvidím co to udělá, ještě zkusím víc ovoce a zeleniny, tučné dost tupuje a unavuje to už znám. Ještě mě napadlo- na internetu je k dostání takový budík který vás vzbudí v té nejmenší spánkové fázi a tím pádem se cítíte méně unavení http://technet.idnes.cz/test-…70326_174256_tec_technika_pka

Od: kejki
Datum: 22.01.13 23:41

Pár lidí to zkoušelo a nic moc. On ten cyklus může být klidně hodinový a pak tě to prostě vzbudí abys nezaspal i v nevhodnou chvíli. Jestli máš něco s cukrem, můžou tě trápit kvasinky. A nejlépe tomu pomůže pohyb a pobyt venku, mnoho hodin spánku ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 22.01.13 23:25

jako jídelníček středoevropana- musím omezovat tučné a sladké (nemoc-dieta) vtak 4 jídla denně.

Od: tonyg*
Datum: 22.01.13 23:39

Jenže není tuk jako tuk a není cukr jako cukr, že?

Mohl bys prosím napsat svůj dnešní jídelníček?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 22.01.13 23:43

No dobře

Ráno (7 hodina) croassant, jablko

Oběd 12:30 zeleninová polévka, čočka, vajíčko, chleba,

svačina 1 párek v rohlíku

večeře- hemenex z křepelčích vajec (5) 1 rohlík

Mezi svačinou a večeří byla hodina a půl spinningu

Od: tonyg*
Datum: 22.01.13 23:49

Nedivím se, že jsi unavený, když máš takový malý příjem energie a k tomu jí ještě hodně vydáš na spinningu. Zkus začít více jíst.
Btw: Nesmíš sladké a tučné, proto si měl ráno croisant, na svačinu párek s rohlíkem a na večeři taky rohlík, jo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jack®
Datum: 22.01.13 23:51

No jo jenže čím to chcete na vsnici nahradit když vám zde černé rohlíky dováží asi o půl 5 ráno? K vůli tomuto stávat nebudu, později tam mají jenom ty bílé a chleba se taky ne ke všemu hodí.

Od: tonyg*
Datum: 22.01.13 23:52

Do školy jezdíš do města, ne? Mražák doma máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 23.01.13 03:49

Ahoj. Každý člověk by měl mít určitý příjem energie. Někdo víc, někdo míň. Podle toho, jakou fyzickou aktivitu vynakládá. Musíš přijímat víc sacharidů. Ne ani tolik jednoduchých (bonbony, sladkosti...), ale složitějších. Ty najdeš v tmavém pečivu třeba. A pokud píšeš, že rohlíky dováží v půl páte ráno, tak ale nevidím problém, proč si je tam nemůžeš koupit cestou ze školy a na to ráno si je schovat. Ale pokud ani to není možné, ač nechápu, proč by nemělo být, ale budiž, máš další možnosti. Ovesné vločky (s mlékem nebo jako kaše), pak rýže atd. Hlavně bys měl spát nějakých sedm, sedm a půl hodiny. Max. osm. Při správném jídelníčku bys být unavený neměl. Hlavně nezapomínej na bílkoviny, nějaké tuky (ořechy, olivový olej...) a pití.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.13 20:26
avatar

Únavu způsobuje také kouření. Jste-li nekuřák ,ve vašem věku to, že hodně spíte,není nic neobvyklého.Znám to z vlastní zkušenosti.Čím budete starší, tím budete mít potřebu spánku menší. Ale normální je spát tak 8hodin, spíte-li déle, je potom člověk celý den jak mátoha.To také mluvím z vlastní zkušenosti. Ale dám vám radu, kupte si Koenzym Q 10, uvidíte,že se budete cítit lépe! Určitě to je lepší, než do sebe lít kofein. Přesto bych došla za lékařem, který by vyloučil, zda se nejedná o nějaký příznak choroby. Pamatujte, zdraví máte jen jedno a vzhledem k mládí,celý život před sebou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.