2 doktoři - 2 diagnózy

Od: Datum: 23.07.12 10:16 odpovědí: 9 změna: 27.07.12 11:55

Ahoj, mám prosbu, dnes mi zastupující doktorka mé doktorky řekla, že do mononukleózy, kterou mám 2 měsíce mi vlezla i angína.

Kdežto pak doktor, se kterým jsem si psala online na internetu a on tvrdil, že není možné, aby byla angína a mononukleóza současně, buď jedno, nebo druhé,proto se prosím ptám, zda-li s tím má někdo zkušenosti, jestli by jste mi prosím někdo neporadil, co s tím mám dělat, chtěla jsem zkusit jinou doktorku, ale nevím, zda-li to je dobrý nápad. Předem díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 10:43
avatar

Dobrý den,

Předpokládám, že paní doktorka Vaše, vychází z nějákých odběrů, z vyšetření. Z čeho vychází doktor on-line? Nevím, ale věřila bych spíše paní doktorce.

Ale to je čistě můj názor, který vychází podle mojí paní doktrorky - je dobrá, a věřím jí, vždycky mi pomohla. Ale taky vím, že jsou i MUdr, které nejsou dobré - bohužel i moje zkušenost, od jedné takové jsem utekla.

Myslím si, že s Vašim problémem Vám tu nikdo neporadí a budete se muset rozhodnout čistě vy.

Přeji pěkný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 10:52
avatar

Cituji: Kdežto pak doktor, se kterým jsem si psala online na internetu a on tvrdil, že není možné, aby byla angína a mononukleóza současně, buď jedno, nebo druhé
Takze vychazi pravdepodobne ze svych znalosti a skol...
Jinak nedavno jsem tu cetl nazor jednoho radce. Doktori jsou jen vystudovani remeslnici... Mam s nima stejnou zkusenost jako se spatnym remeslnikem. Chtelo by to slyset treti stranu, tzn.druheho doktora.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: drejdl*
Datum: 23.07.12 11:45

Lékař, který vás vyšetřil, udělal stěry, odběry a jiná vyšetření, o Vás ví neskonale více, než jiný lékař na internetu. Takže teď je to jen otázka důvěry. Sám na internetu často radím, ale NIKDY proti názoru kolegy - ošetřujícího lékaře. Pokud je vaše důvěra otřesena, najděte jiného lékaře, ale ten z toho nebude nadšen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 12:12
avatar

Ale to prece nebyla rada. Tady je nazor lekare proti lekari. Jeden tvrdi ze je mozne mit mononukleozu spolecne s anginou, druhy opak. A to je prece obrovsky kamen urazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 23.07.12 14:27

Věřila bych tomu, že angínu můžete mít společně s mononukleózou. Obojí způsobují odlišné patogeny. Mononukleóza je způsobena virem, angína bakterií. To u vás celé dva měsíce přetrvávají bolesti v krku? Na mononukleózu antibiotika nefungují, přesto je hodně pacientů dostává. Proč asi? Protože se mohou přidružit i jiné nemoci, na které antibiotika zabírají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 18:35
avatar

Proč dokjtorka tvrdí něco jiného než doktor? To je prosté. Protože jeden z těch dvou se mýlí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupita*
Datum: 27.07.12 11:50

a nebo se mýmí oba nebo mají oba pravdu...takto prostá medicína není

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 18:46
avatar

Moje dcera měla v necelých 5 letech anginózní mononukleózu. Ve škoce tehdy dost dětí onemocnělo angínou a u mé dcery se to projevilo takto.

Názory lékařů na zdravotní problém se mohou lišit, stejně jako třeba u právníků na na právnickou záležitost.

Máte-li na výběr ze dvou názorů, přikloňte se k tomu, který vychází z vyšetření a podkladů (k názoru lékařky). Jestli jí nedůvěřujete (ovšem nikoliv jenom kvůli názoru lékaře online), můžete ji změnit, případně si můžete vyžádat konzultaci jiného lékaře a nová vyšetření.

Jde-li u Vás o stejný problém, jako u mé dcery, počítejte a několikaměsíční léčbou a dietou (doporučuji striktně dodržovat pokyny ošetřujícího lékaře, jinak by mohlo dojít k nevratnému poškození jater), dalších několik měsíců ještě budete potřebovat Lipovitan nebo Flavobion.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 27.07.12 11:55

Dobrý den.

Raději bych zkusila jiného lékaře, nemáte-li důvěru v toho současného. Radám lékaře po internetu bych nepřikládala velkou váhu.

Nemá Vaši anamnézu, odběry, neviděl Vás, nevyšetřil Vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.