5x

Od kolika let držet ramadán?

Od: Datum: 20.07.12 18:14 odpovědí: 23 změna: 06.09.15 16:46

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, od kolika let se musí držet ramadán? Hledal jsem a našel jsem vždy takovou nekonkrétní odpověď "od puberty", jenže ta se objeví u každého dítěte jindy a není lehké přesně poznat, kdy už v ní je. Tak se chci zeptat, od kolika let, nebo jak se pozná, že už dítě musí držet ramadán?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.12 20:22

chces ho drzet ty nebo tvoje dite

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.07.12 09:01

V ramadanu je povinnen dodrzovat pust, kazdy Muslim,ktery je toho schopen.Vyjimku muzou tvorit deti,nemocni,stari lide,kojici zeny,ktere muzou dodrzovat v jinou dobu v roce.Cetla ve Wikipedii.Primo od kolika let se narizuje jsem nenasla.Je to asi o vire,kdyz verim,tak dodrzuji.

Datum: 21.07.12 15:43

Já si myslím, že to všecko je až po nějakém obřadu, kdy chlapec je přijat mezi muže. *hej*

Od: adabo*
Datum: 21.07.12 18:48

Nedělejte z nás nějaký primitivní kmen z Jížní Afriky *smich*

Datum: 21.07.12 22:47

Nene, to nedělám. Křesťané také mají takový obřad. První přijímání je veliká sláva s celou širokou rodinou. :) Každé náboženství, každá víra to má jinak, ale každá má obřad, kdy přijímá toho, kdo se sám rozhodl, mezi sebe. Každý už je za sebe, protože jako mimino se rozhodnou nemohl. Pokřtili ho, obřezali, představili svým bohům nebo já přesně nevím co, bez jeho svolení a bez jeho vůle.;)

Datum: 22.07.12 12:30

Aha, tak dobra. Kazdopadne o nicem takovem nevim, ze by bylo i v islamu. Mozna tak v arabskych zemi, ale nejak se nezarazuji do komunity muslimu, jen plnim povinnosti, takze nejake spolecenske akce jdou mimo me.

Datum: 22.07.12 10:41

Uprimne bych rozsil nedelal.

doplněno 22.07.12 10:42:

*rozdil

Datum: 22.07.12 11:45

Nedá mi to: Od kolika ho držíte vy, co? (to je vážně myšlená otázka, odpověď na ni vám možná poradí, co ne/dělat s dítětem)

A kdo jsme "my", nemáte ve své náboženské komunitě nikoho, kdo by to věděl?

Datum: 22.07.12 12:25

Od doby, co jsem se stal muslimem (tzn. 28 let).

Datum: 22.07.12 15:22

To je přesně to, co jsem čekal - víru jste si vybral vlastním rozhodnutím, nezařazujete se do komunity, "jen" plníte povinnosti.

Je fér svému dítěti vybrat "nestandardní" víru? Bude dodržovat povinnosti? V jídelně ve frotně na oběd odbije posvátná hodina, rozloží si na linu kobereček a otočí se hlavou k Mecce?

Pubertu můžete těžko nějak ohraničit. Jestli děcko sdílí vaše přesvědčení a rozhodne se samo, asi už bude dostatečně velké na to, aby ramadán dodržovalo. Nevím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.07.12 18:10

Po pravdě, dítě si vybralo víru samo. Matka je křesťanka a původně mělo být dítě po ní. Jenže se mu když byl malý zalíbilo modlení, opakoval to a nějak tak mu to dodrželo dodnes. Jsem poevropštělý, takže ho do ničeho nenutím. Půst chce držet taky, ikdyž mu je 13 let a nenechává si to vymluvit, takže mu chci dokázat, že ho držet ještě nemusí, ale abych mu nelhal, chci si to ověřit tady.

Pokud tedy o tom nic nevíte, tak by jste mi to házet před nos neměl/a.

Datum: 22.07.12 10:26

Řekla bych, že je to někdy v 12 letech.

Datum: 22.07.12 11:42

"Nepostí se také děti do doby, než dosáhnou puberty."

Nebylo by vhodnější hledat odpověď na tyhle "odborné" otázky mezi svými soukmenovci?

doplněno 22.07.12 12:01:

Kolikoli - tazatel odpověď dostal. A jelikož se jedná o zcela specifickou otázku, tak mi připadá, že by bylo logické hledat odpověď v komunitě lidí, kteří mají pravidla té dané společnosti již zažitá a nemusí o nich spekulovat. Takto položená otázka zní spíš jako provokace.

Datum: 22.07.12 12:26

Napsal jsem duvod otazky, jinak otazka samotna je, od kolika let je puberta. To s virou nic spolecneho nema, ne? Jen duvod, proc se na to ptam je ramadan. Na ten mi odpovidat nemusite.

Datum: 22.07.12 11:47

Lidi, co s váma je? Kdyby se tazatel ptal, od kolika se chodí ke svatému přijímání, tal byste taly takto "útočili" a posílali ho na jiná fóra, stránky atd.?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.07.12 18:17

podle jiných je to povinně od 15-ti pro kluky, od 12-ti pro holky. Dobrovolně kdykoliv chtějí.

zdroj: http://answers.yahoo.com/ques…dex?qid=20080830195615AAN741x

Datum: 22.07.12 23:47

Děkuji moc za odpověď. To mi stačí.

Od: hop®
Datum: 23.07.12 07:18

Adabo. vážím si Vašeho rozumného přístupu k této otázce, sám jsem nevěřící, ale jsem tolerantní ke smýšlení ostatních, nepřidal jsem svoji radu, protože prostě nevím.

Akorát se bohužel musím stydět za některé "rady" svých kolegů, věřím, že si sami uvědomí, že měli raději mlčet... *hi*

Datum: 10.11.14 20:18

Ahoj Hope. Dostal jsi dvě ohodnocení a rád bych přidal třetí, za mě a za souhlas s tvým názorem. Ale, nějak to nejde.

Od: alonso
Datum: 05.09.15 08:42

Tak ten si držte v muslimských zemí a sem ty nesmysly netahejte ani omylem. Už tak stačí, že muslim je bezohledný tvor, který má být od Evropy co nejdál. netuším, jak vás něco tak obludného vůbec napadlo. To co píšu je přesně to samé, co říkají muslimové o Evopanech, tak se nevzrušujte. Jeďte do Mekky a už se nevracejte.

Od: moto®
Datum: 05.09.15 09:39

Znáte nějaké muslímy osobně? podělte se o negativní zážitky
Byl jsem v muslímských zemích a cítil jsem se tam normálně. Dokonce bezpečněji než u nás. Když jsem se na někoho usmál, usmál se také, dokonce se mi zdálo, že obecně tam jsou usměvavější než našinci. Jediný problém byly moje kraťasy, to tam dospělí nenosí, tak jsem je nenosil také. Nebyl jsem samozřejmě v místech která ovládajíi radikálové. Ti jsou ovšem nebezpeční v každé společnosti. Ti z IS jsou tedy vyzbrojení a radikalizovaní od bílých, z amerických, německých, ruských atd. zbrojovek a politických rozkuřovačů a manipulátoru.

Tím nechci momentální problémy bagatelizovat, stejně jako nás, i muslimy masírují a manipulují jejich věrozvěsti a vtloukají jim do hlav, že jsou něco lepšího než my. Je to ovšem i opačně.

doplněno 06.09.15 16:46:

alonso: tak už to bývá, že poturčenec horší turka, za plyšáka zde bylo na procenta rudých více jako v Rusku. Buďte si jist, kdyby se přišel Islámský stát, tak ti přebarvení rudí, které máme ve vládě, armádě, ekonomice... budou citovat korán a mlátit hlavami do modlitebního koberečku *afro*
někteří našinci jsou nám nebezpečnější než muslimové

Od: alonso
Datum: 06.09.15 13:28

Ano, sousedka ob 5 baráků se provdala do Saudské Arábie. Tam fanatici moc nejsou ale co ta tady předvádí, když přijede, tak to je opravdu katastrofa.

Muslim opravdu jen do svým teritorií a nikoliv sem. Jejich posláním je nás jako bezvěrce vyhladit z povrchu zemského a ona jako rodilá Češka tomu opravdu bytostně propadla. je to jiný člověk bez mozku.

Datum: 05.09.15 15:21

Tahle otázka je z roku 2012. Podívejte, jak se svět změnil. Jak jsme se změnili my v postoji ke světu. *sok*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.