Tip na dovolenou v Prachovských skalách

Od: Datum: 22.07.12 16:13 odpovědí: 7 změna: 23.07.12 13:18

Ahoj, máme 3 děti,6,10,11, jsme ze severní Moravy, Čechy neznáme.Hledáme tip na dovču- jen pár dnů ,hodně levné,chtěla bych s dětmi do iq parku v Liberci,pak kouknou na skály, ale nejsme žádní velcí sportovci, spíš procházky.Znáte někdo nějaké levné, skromné ubytování v této lokalitě,a zároveň tip , co bychom měli určitě navštívit .díííky,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.12 17:54
avatar

Dobře jste zvolili, zamířit do mého kraje...*palec*

Pokud můžu radit, zkuste autokemp Sedmihorky, ideální místo k poznávání kraje. A le pro jistotu se objednejte, je tam docela cvrkot...

http://www.campsedmihorky.cz/

Je v Českém ráji a tam je možnost spousty výletů. Prachovské skály, Skalní město, hrady Trosky, Kost, zámky Hrubá SKála, Hrubý Rohozec, Sychrov, třeba Jičín, Turnov. Český ráj je skvělý v tom, že je na malém prostoru spousta věcí, které se dají vidět, takže nemusíte podnikat nějaké daleké túry.

A Liberec, tam budete mít jeden den docela nabitý. ZOO, lanovkou na Ještěd, Babylon a IQ park, centrum města, nádherné okolí. Od toho autokempinku je to asi třicet kilometrů.

Pokud by jste chtěli bydlet přímo v Liberci, pak doporučuji Pavlovice.

http://www.autokempliberec.cz/

doplněno 22.07.12 17:57:

A pokud chcete bydlet přímo v dosahu Prachovských skal, pak je nejbíž solidní autocamping Jinolice, do skal asi kilometr.

www.jinolice.cz

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 22.07.12 19:34
avatar

Před lety jsme asi třikrát trávili s dětmi část dovolené v campu v Sedmihorkách a byli jsme velice spokojeni. Výlety máte uvedeny u dalšího příspěvku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 22.07.12 19:02
avatar

Tipy na ubytování u nás v Českém ráji už máš, takže kolem kempu v Sedmihorkách je zámek Hrubá skála, Valdštejn a město Turnov, zámek Sychrov, Malá Skála s Pantheonem. Na druhou stranu Trosky, Rovensko pod Troskami s obrácenými zvony, Borecké skály, Prachovské skály, Sobotka s Humprechtem a Jičín. Toť od nás velmi stručně. Přeju pěknou dovolenou *tanec*

doplněno 22.07.12 20:50:

Nechtěně jsem psal co předchozí, ale je tu u nás stejně pěkně.*ua*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.07.12 20:56
avatar

Ted co je opravená chata na Kozákově tak bach doporučil návštěvy nejvyšší hory Českého ráje, Kozákov s rozhlednou. I když to už není jako kdysi, kdy stačilo večer říci v hospodě a otevřeli rozhlednu třeba na pozorování západu slunce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mil®
Datum: 22.07.12 20:58
avatar

To je fakt velmi dobrej tip. Já patriot na Kozákov ouplně zapomněl.*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 22.07.12 21:47

Slušné ubytování je i v campu v Jinolicích, odkud se nechá na Prachovské skály i pěšmo. Ke zmíněným návštěvám ještě přidám Rumcajsovu jeskyni, vyhlídku Václava Čtvrtka, no a nemužu si odpustit doporučit navštěvu klenotnice v Nové Pace (sbírka drahých kamenů a zkamenělin) a naproti ní největší zkamenělý strom v ČR, hned vedle Suchardova domu. Taky je možné na hrad Pecka (panství Kryštofa Haranta) a kousek od Jinolic je zřícenina hradu Kumburk ,kde byla věznena Eliška Smiřická o kterém se zpívá v písničce "znám já jeden krásný zámek". Jinak koncem srpna (24. - 25. srpna) jsou na Sychrově Skotské hry ( už se těším na Haggis a keltské placky :)) Myslím, že sa tady u nás v okolí nudit nebudete a jak se tady říká přiďte pobejt.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.07.12 13:18
avatar

Je vidět, že v mém okolí jsou opravdu patrioti a že objevili ještě spoustu dalších možností, které mne ani nenapadly:)

Ht - podle toho tady u nás strávíte minimálně měsíc, aby jste viděli opravdu všechno hezké...*palec*

Ještě můžu doporučit projít si po červené Zlatou stezku Českého ráje a trochu stranou pozapomenutý Kopicův statek

http://www.hrady.cz/index.php?OID=5491

Ideální místo i pro děti, točily se tam i nějaké pohádky a ve skalách okolo je zajímavá skalní galerie.

Myslím, že pokud se nějak rozhodnete a napíšete sem, určitě se vám sejde spousta dalších doporučení a upřesnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.