Exekuce dluhy a manzelstvi.

Od: Datum: 21.07.12 13:53 odpovědí: 3 změna: 21.07.12 20:39
Dobry den, Chci se zeptat. Mam exekuci a dluhy cca 7 let a nejsem schopen je splacet. Ziji s pritelkyni a chteli bychom se vzit. (No spise ona by chtela svatbu) . Ale ja se bojim, jelikoz momentalne nevlastnim zadny movity ani nemovity majetek, nemuze mi exekutor nic vzit. Ale jak je to v pripade snatku. Nechci aby nam p ak vletel nejaky exekutor do bytu a zacal zabavovat veci ktere patri me pritelkyni. Dokaze nekdo poradit? Dekuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vsimavy
Datum: 21.07.12 14:44

Co maželce patří před uzavřením manželství, tak je jejím výlučným vlastnictvím a s vašimi dluhy to nemá nic společného. Samozřejmě její povinností bude prokázat, že tomu tak je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 21.07.12 19:05

Dobrý den.

Sepište u právníka předmanželskou smlouvu, kde přesně vypíšete s jakým svým majetkem manželka do manželství vstupuje.

Majetek nabytý v manželství, pak bude majetek společný bezpodílový.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 20:39
avatar

Dobrý den. K předmanželské smlouvě nebo ke zúžení SJM (oboje notářským zápisem) se v případě exekuce nepřihlíží . Dluhy, které si přinesete do manželství, jsou dluhy ve Vašem výlučném vlastnictví. Věci, nabyté za trvání manželství, jsou ve společném jmění manželů. V SJM není majetek získaný jedním z manželů (1)před manželstvím, (2)za trvání manželství darem, děděním či restitucí a (3)získaný za peníze z prodeje věci ad (1), (2) a (3). V případě exekuce na majetek jednoho z manželů exekutor může postihnout majetek v SJM a na vás bude, abyste to rozporovali.
Obrátit se můžete i sem: Bezplatná právní poradna online - otázky na exekuce

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.