Jak napsat omluvenku

Od: Datum: 21.07.12 12:08 odpovědí: 5 změna: 23.07.12 08:30

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jak mám napsat omluvenku pro úřad práce ( pohřeb který trval 3 dny na Slovensku)

Na úřad práce jsem přišel o den později a paní vše vysvětlil.Jen to chce teď písemě. Co bych do takové omluvenky měl napsat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.12 12:13
avatar

Většinou potvrzení o účasti na pohřebním obřadu, případně i o vybavování pohřbu vystavuje Obecní úřad v místě bydliště zesnulého. Zkuste jim napsat a požádat o písemné potvrzení s jejich razítkem... nejjednodušší a důvěryhodné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 21.07.12 12:46

Městský úřad nekontaktujte - není jeho povinností sledovat termíny pohřbů a už vůbec ne vydávat potvrzení o vaší účasti. Bohatě bude postačovat potvrzení pohřební služby, že jste se toho a toho dne v době od do zúčastnil pohřbu svého bratrance. Děvčatům na ÚP by to mělo stačit. Hlavně omluvenku (jakoukoliv - pohřeb, ošetření u lékaře, účast na výběrovém řízení) doneste v zákonné lhůtě, tj. do osmi kalendářních dnů ode dne porušení povinnosti. V opačném případě budete sankčně vyřazen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 13:21
avatar

Potvrzení vystavuje buď pohřební služba, která pohřeb zajišťuje,nebo správa krematoria, kde je obřad. . Při účasti na kremaci jsme se stavili v malé kanceláři, tam měli na to takové malé předtištěné tiskopisy, kam se jen vyplnilo, na čí kremaci jste byl, razítko, podpis. A hotovo.

Na tohle jste měl ale myslet v den, kdy jste tam byl a rozloučení se účastnil. Snad Vám to jsou schopni i poslat, ale už je to zdlouhavější.

A další: protože jste určitě o pohřbu věděl s předstihem, věděl jste i to, že bude kolidovat s návštěvou ÚP, bylo by od Vás bývalo serióznější, kdybyste zavolal na ˇUP a omluvil se již předem, před samotnou účastí. Je to lepší, než všechno nechávat až PO. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.07.12 15:18

Jaguško, kdo ale mohl dopředu tušit, že pohřeb bude trvat tři dny, žeano?;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 23.07.12 08:30
Nebojte se,nevyradi vás.jen potřebuje založit omluvenku.Na up tolerují dva dny.Pak tvrdě jednají.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.