Reagovat na výzvu inkasní agentury?

Od: Datum: 20.07.12 22:25 odpovědí: 7 změna: 21.07.12 21:35

Dobrý den, řeším tento problém. Mám údajný dluh u společnosti čkp za neplacené povinné ručení. Jestli je jejich požadavek oprávněný nebo ne bude asi rozhodovat soud. Celá věc je nyní ve fázi, kdy byl případ předán inkasní společnosti a ta mě kontaktovala prostřednictvím obyčejného psaní (bez doručenky) a požaduje zaplacení dlužné částky i s náklady na vymáhání. A teď otázka - s kým se vlastně budu případně soudit s věřitelem nebo inkasní agenturou? A jestliže s inkasní agenturou, tak jak mám kontaktovat někoho koho neznám a poslat mu dlužnou částku náklady řízení. Vždyť mě vlastně žádná výzva od inkasní společnosti (ne)přišla. Jak zareaguje soud, pošle - li inkasní společnost návrh na platební rozkaz vůči mně (tj. povinnému) kterýžto ovšem nebyl nikdy kontaktován in. společností a ta nevznesla vůči němu žádné požadavky. Musí ink.společřnost prokázat, že se o své peníze ucházela doporuč.psaním nebo prostě někdo na Vás pošle platební rozkaz a vy se musíte bránit, i kdyby to byl absolutní nesmysl.Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.12 12:15
avatar

V každém případě, pokud by snad přišel platební rozkaz, bylo by dřeba zareagovat bleskově, nevím přesně termín, do kdy je třeba podat odpor, ale řádově je to tak týden. Pokud byste tohleprošvihl, byl byste ztracen a platit byste musel, i kdyby ted požadavek byl neoprávněný.

Na ostatní otázky vám neodpovím, expert nejsem, ale on se někdo znalejší ozve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 21.07.12 12:38

Bylo by dobré zjistit, v jaké pozici inkasní společnost je (pracuje na základě plné moci pro ČKP?) a kdo předmětmou pohledávku vlastní. To by vám měla sdělit ČKP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robi®
Datum: 21.07.12 13:29

Děkuji Vám oběma za odpověď. Od včerejška jsem se v problematice trochu zorientoval a vím, že mne nečeká nic lehkého. Inkasnáí spol. odkoupila pohledávku od čkp a bude chtít své peníze zpět,( nejlépe se ziskem). a v soudním líčení si nejsem jist, zda-li mám tak pádné argumenty, abych soud přesvědčil o svém pohledu na věc.

Od: vsimavy
Datum: 21.07.12 13:36

O postoupení pohledávky vás byl postupitel povinen informovat. Pokud tak neučinili, pak je to vaše výhoda. Blíže ObčZ §526.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.07.12 13:34

ČKP buď agenturu využívá na smlouvu, nebo jí to prodala. Způsob takových jednání je troška podivný, přijdou obyčejné dopisy a nechat to tak a nereagovat je průůůser. Nicméně to asi bude v souladu se zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 15:05
avatar

A je to údajný dluh či skutečný? Vlastnil jste nějaké motorové vozidlo a neměl či neplatil povinné ručení-pokud ano tak dokázat že NEBYLO PROVOZOVÁNO a že bylo na uzavřeném soukromém pozemku.pkd ne tak neplatit a naopak jak oni k Vám tak Vy k nim-tj ohradit se a pohrozit soudem,že Vás chtějí okrádat.

Srry,ale pokud se podívate na Auto-moto,tak se o tom dočtete o hodně více než zde,možná by bylo lepší tuto otázku tam přemístit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: px
Datum: 21.07.12 21:35

robi, určitě reagovat a zeptat se až se cukrár vrátí z dovolené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.