Daň z příjmu - prodej nemovitosti

Od: Datum: 20.07.12 18:47 odpovědí: 4 změna: 20.07.12 19:19

Ahoj rádci, chtěl bych koupit rozestavěný dům. Majitel nejprve požadoval, abychom ve smlouvě uvedli nižší cenu než ve skutečnosti a zbytek bychom srovnali "bokem", prý kvůli nižší dani z příjmu. Protože ale většina peněz nám půjde z hypotéky, nestačilo by nám to na pokrytí celé ceny. Proto jsem mu sdělil, že potřebujeme napsat skutečnou cenu. S tím by souhlasil, ovšem za podmínky, že bychom mu doplatili ten rozdíl na dani, protože by pochopitelně musel platit víc. Když jsem se o tom zmínil před známým, tvrdil mi že prodávájící žádnou daň z příjmu platit nebude. Jak to tedy je? Platí se ze zisku daň i u nedokončené novostavby? V jeho případě nejde ani tak o ten zisk, ale spoustu věcí nemá jak doložit, takže rozdíl v nákladech a prodejní ceně by asi měl. Stavba není ani zkolaudovaná, pozemek pořídil před 5lety. Díky za objasnění


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 20.07.12 19:11

Ano - daň z příjmu bude povinen zaplatit...

A - upřímně řečeno - po takovémto požadavku bych dotyčného majitele přestal brát vážně a poslal jej ´někam´ - z jakého důvodu byste měl/chtěl přebírat daňovou povinnost jiného člověka? Při současné situaci na trhu s nemovitostmi, kdy je značný převis nabídky nad poptávkou, bych se prostě kouknul po jiném baráku a s takto neseriózním člověkem dále nejednal. Pokud navíc - jak píšete, není schopen spoustu účtů (a tedy i prací/materiálu) doložit a tedy vy vůbec nevíte, jak a z čeho je stavba provedena.

Za mne - ruce pryč a ´nohy na ramena´... Navíc byste byl ručitelem za zaplacení daně z prodeje nemovitosti - tedy pokud by ji nezaplatil on, mohl by ji FÚ vyžadovat po vás.

;)

BTW - do kupní smlouvy si napište sumu jakou chcete - daň FÚ vyměří buďto z ní a nebo z ceny odhadní - vždy z té vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: realitykupcz
Datum: 20.07.12 19:12

Prodávající platí daň z převodu - 3% z celkové částky. Dále platí daň z příjmu fyzických osob dle toho, kolik na nemovitosti vydělal. Např. koupil byt za 800 000, prodává za 1 000 000, bude danit 200 000. Od této daně je osvobozen v případě, že nemovitost vlastní déle než 5 let nebo nemovytost prokazatelně využívá (trvalé bydliště) déle než 2 roky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 19:15
avatar

Milá realitko,

když už si tady děláte reklamu, tak aspoň správně. Doufám, že prodáváte nemovYtosti lépe, než píšete česky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 19:19
avatar

pozor tazateli na to, že v případě daně z příjnů je to pěkněj ranec a pohybuje se to v řádu desítek procent prodejní ceny takže řádově stovky tisíc. Tím, že Vám řekl, že tu daň zaplatíte vy, klidně navýšil vlastně prodejní cenu o statisíce. Holt daně jsou daně = vysoký. To jste netušili, že.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.