Exekuce při žádosti o odddlužení - hrozí?

Od: Datum: 20.07.12 17:43 odpovědí: 5 změna: 21.07.12 20:47

Dobrý den,

už je to dva měsíce od doby, co jsem dal žádost o oddlužení a je stále v průběhu, zda mi ji scvhálí. Přišla mi dnes upomínka o podání exekuce na mou osobu. Prý byla ale podána ještě před dobou, než jsem žádal o oddlužení, ale nechápu proč mi došla až teď.
Proto bych se chtěl zeptat, zda jsem stále v ochraně do doby, než mi přijde rozhodnutí ohledně oddlužení, nebo mi hrozí exekuce? Někdo tvrdí, že je to v pohodě, někdo zase , že ne..

Mockrát děkuji za dopověďi


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petr9
Datum: 20.07.12 17:49
 

Jej, mám tři D v nadpisu.. Omlouvám se, překlep...

Datum: 20.07.12 17:51
 
avatar

spis doporucuju pravni poradnu, ale myslim ze v nakych ovcich nebo neco takoveho rikali, ze presne pokud je podana zadost na osobni bankrot uz pri trvani exekuce tak jste v pr... Obecne nakladani s majetkem po dobu bezici exekuce uz neni mozne...

 
Od: skye®
Datum: 20.07.12 18:10
 

Už soud v usnesení vyhlásil, že jste v úpadku a stanovil hůtu pro přihlášení pohledávek? Pokud ano, tak jste pod ochranou soudu, Exekuce může být nařízena, ale nesmí být vykonána.

Pokud soud ještě toto usnesení nevydal, může být exekuce provedena.

 
Datum: 20.07.12 19:55
 
avatar

Stihne-li to exekutor před rozhodnutím soudu, může Vám majetek zabavit.

 
Datum: 21.07.12 20:47
 
avatar

Dobrý den. Exekuce nemůže být provedena podle § 109 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona poté, kdy bylo zahájeno insolvenční řízení (anebo podle § 267 odst. 1 insolvenčního zákona prohlášením konkursu). V takovém případě je exekutor povinen do majetkové podstaty vydat insolvenčnímu správci podle § 206 insolvenčního zákona všechny věci a práva, které exekutor zajistil. Svou pohledávku na nákladech exekuce pak exekutor přihlásí jako věřitel do insolvenčního řízení.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.