Narok na paragraf,hlidani ditete

Od: Datum: 20.07.12 13:23 odpovědí: 4 změna: 20.07.12 23:26

Hezky den vsem.Jelikoz se chystam do nemocnice,zajimalo by mne jestli muj muzsky a otec ditete dostane volno na hlidani.Jde o to,ze dite ma v rodnem liste otce napsaneho,ale bydliste ma otec jinde,nezdili nasi domacnost.Doufam ze tohle nebude hrat nejakou roli?Vzdyt by nemel dite kdo hlidat a ma nastupovat do skolky u nas,zrovna v zari,kdyz ja jdu do nemocnice.DEkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.12 13:30
 

U dětí do 10 let se společná domácnost s dítětem nezkoumá, pokud se jedná o hlídání vlastním rodičem. Takže i když s vámi otec dítěte nežije, nárok na ošetřovné mít bude.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.12 23:26
 

Lesi i vam patri diky.

Datum: 20.07.12 13:51
 
avatar

Dobrý den. Juglans, pokud normálně o dítě pečujete a pro zdravotní stav nemůžete, pak Váš ošetřující lékař (či lékař v nemocnici) vystaví partnerovi paragraf, kde potvrdí zdravotní stav vylučující péči o dítě (je to ve spodní části paragrafu, pod kolonkami o nemoci dítěte). Otec dítěte pak vyplní z druhé strany, že paragraf je žádán na péči o dítě to a to (protože pečující osoba je péče neschopná).

Pro Váš klid ještě uvádím výňatek § 39 zákona o nemocenském pojištění, který se týká vyloženě Vašeho dotazu:
(1) Nárok na ošetřovné má zaměstnanec, který nemůže vykonávat v zaměstnání práci z důvodu

b) péče o dítě mladší 10 let, protože

3. fyzická osoba, která jinak o dítě pečuje, onemocněla, utrpěla úraz, nastaly u ní situace uvedené v § 57 odst. 1 písm. b) nebo c), porodila nebo jí byla nařízena karanténa, a proto nemůže o dítě pečovat.

(2) Podmínkou nároku na ošetřovné je, že osoba uvedená v odstavci 1 žije se zaměstnancem v domácnosti; to neplatí v případě ošetřování nebo péče o dítě mladší 10 let rodičem.

doplněno 20.07.12 17:29:

Není zač, rádo se stalo.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.07.12 17:11
 

Kapka nadeje,dekuji velmi za podrobnou info.takze do 10 let ditete,na bydlisti nezalezi.Tak muzu byt klidna a jit kamkoliv do nemocnice.Kdyz si predstavim,jak jsme to pytlikovali v loni,jeste bez paragrafu ,kvuli neurcenemu otcovstvi,hruza.Byla jsem prez 2 mesice pryc.Ted snad jen na chvili,neco vysetri,ale kdyby ne,muzu byt klidna.Dekuji

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.