Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO

Od: Datum: 20.07.12 12:49 odpovědí: 2 změna: 20.07.12 20:33

Zdravím, mám takový dotaz. ;)

Během jarních prázdnin jsem byl na dvoudenní inventůře v Kauflandu a podepsal jsem tam růžový dvojlist, nyní mám jít na jednodenní brgádu do Takka a tam ten list musím podepsat nebo jak je to s ním? A jak je to s tím strháváním peněz?

Když to teď nepodepíšu a udám, že ho nemám nikde podepsané, může to být problém?

Případně proč se mi má strhávat 15 % jako srážková daň?

A vrátí se mi někdy tyto strhnuté peníze?

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.12 18:50
avatar

Prohlášení poplatníka nemůžete podepsat souběžně u několika zaměstnavatelů. Vždy musíte u jednoho zaměstnavatele zrušit a potom u druhého podepsat.

Slevu na poplatníka lze v kalendářním měsíci uplatnit pouze jednou.

Srážková daň se sráží pouze ze mzdy/odměny do 5.000 bezo podepsaného prohlášení. Pokud ale je prohlášení podepsáno, odvede zaměstnavatel daň zálohovou.

Budete-li postupně zaměstnán u několika zaměstnavatelů, vyžádáte si potvrzení o příjmech a o odvedených zálohách na daň. Posledního zaměstnavatele v roce pak můžete požádat o zúčtování daně z příjmu. Písemnou žádost je nutné mu doručit nejpozději 15. února následujícícho roku (nestačí odeslat) a doložit výše zmíněná potvrzení. Nebo si můžete daňové přiznání vyplnit (interaktivní formulář Vás provede) a podat sám.

Daň ve výši 15 % není srážková, nýbrž zálohová (i bez podepsaného prohlášení). Ze zálohové daně můžete očekávat vrácení části daně, srážková daň se nevrací.

Pokud byste měl v některé části roku souběžně dva nebo více zaměstnavatelů, a je-li u některého z nich mzda/odměna do 5.000, doporučuje se podepsat prohlášení u toho s nižší mzdou. V takovém případě by Vám poslední zaměstnavatel nesměl provést zúčtování daně a měl byste povinnost podat daňové přiznání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.12 20:33

Takže když jsem u prvního zaměstnavatele v březnu vydělal 900 a podepsal prohlášení, teď si vydělám 300, tak mám to podepisovat nebo ne?

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.