Lidé na mě nenávistně koukají

Od: Datum: 20.07.12 10:29 odpovědí: 44 změna: 03.08.12 19:22

Ahoj, je mi 23 a už asi před půl rokem jsem si začal všímat, že na mne lidi divně koukají. Nejvíc si toho všímám v marketech, proto tam už nerad chodím. Stále přemýšlím, čím by to asi tak mohlo být. Předem bych chtěl podotknout, že nejsem psychicky nemocnej. Já si to vysvětluju tím, že jsem podnikatel a proto chodím decentně oblíkanej. Nosím většinou triko s límečkem a hezký stříbrný hodinky. Chodím občas na solárko a tak jsem celkem opálenej i v obličeji přesto, že jsem blonďák a mám teda velmi světlou pleť. Jsem mrňous, měřím 170cm a jsem celkem svalnatej (chodím do posilovny). Ofinu si geluju nahoru (jakoby lízanec od krávy - holky mi to chválí). Tak to bych tak nějak popsal svůj vzhled a teď chování... Navenek asi působím trochu roztěkaně a nesystematicky, ale jinak většinou dobře vím, co dělám a kam směřuju. Chodím vzpřímeně, jak se sluší a patří. Mám vyšší sebevědomí, ale zase né přehnaně. Asi takové, aby mi zaručilo úspěch v práci, ale zároveň jsem nebyl nafoukanej idiot. Myslíte si že by na mne ti lidé mohli koukat proto, že vypadám, že mám peníze? Dle mého názoru to ze mne asi jde cítit. Jak ze vzhledu, tak podle chování. :( Dost mě to trápí, ale chodit oblíkanej jako ,,obyčejnej člověk" mě nebaví a je to třeba i tím, že zároveň trochu rád vybočuju z řady. Jen bych na závěr ještě rád podotknul, že nenosím žádný zlatý řetězy, prsteny ani se k lidem nechovám arogantně. Naopak, mam lidi rád a chovám se k nim s patřičnou úctou. :) Proč myslíte, že to tak je? Závidí mi lidi? Jinak si to totiž už vysvětlit nedokážu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.07.12 10:39
avatar

Chodím oblečenej tak, jak chci a jak mi vyhovuje a je mi fuk, jak se na mě kdo kouká. Počítám, že většině lidí, které potkám, můžu být ukradenej. Takže v tvém případě bych to viděl na návštěvu psychologa.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.07.12 10:48

pekiro. Asi moc "vyčuhuješ" z řady. Podívej třeba na svůj dotaz. I ten je jiný, než ty ostatní. myslím tím to velké písmo ;)...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.12 10:46
avatar

Je to určitě jen váš pocit. Já se docela ráda kouknu na hezkého chlapa. Je pravda, že kdysi mi můj ex řekl, že z estetických důvodů bych neměla přemýšlet. Je možné, že spousta lidí se kouká také tak načuřeně. :D Je pár mladých mužů. kteří market proběhnou jako raketa. Přesně vědí, co chtějí, v zelenině,v pečivu, v mléčných výrobcích. Zastaví se jen, aby koukli na datum spotřeby a složení. To vím, že jsou singl. Kdo nakupuje pro rodinu, nakupuje v úplně jiných regálech, s lístkem v ruce a konzultuje telefonicky. *hi* Čas není mým pánem, tak courám a koukám. *hi* Lidé koukají na to, co je neobvyklé, co se pohybuje a co je zaujme. Takže klid, není to závistivé čučení. Koukněte se na mladé ženy. Usmívají se na vás? Pak je to jasné! Jste hezký chlap.

doplněno 20.07.12 10:51:

Čtu ty odpovědi a to jste si teda naběhl! :D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.07.12 10:53
avatar

Kdysi v jedné své povídce měl p. Šimek větu: "Když budeš mít na hlavě barel dehtu, otočí se i chlap". Šlo o to, že syn chtěl po otci nový klobouk, aby se za ním otáčely dívky.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 10:49
avatar

Tomu se říká stihomam, v horším případě paranoia. Myslím, že 99% lidí jste naprosto lhostejný.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 20.07.12 10:52

1/ Češi jsou takový národ koukalů - diváků:)

Prohlížíme si všechno, co je jiné, co vyčnívá, co působí exoticky nebo neobvykle pro daný region.

Mimochodem jen Češi dokážou zastavit plynulost dopravy jen proto, aby si prohlédli promáčklý plech nebo blikající policejní auto, ale to sem teď nepatří...

Jelikož sám víte, že působíte trošku nepřirozeně a jinak, tak se prostě musíte smířit s tím, že na Vás budou ti "obyčejní" lidi kouklat víc, než na ostatní. Jste prostě taková atrakce všedního dne, jak se říká. Třeba se zájmem, třeba s opovržením nebo obdivem, možná ze závisti...ono na tom vlastně nezáleží.

2/ Píšete, že nejste psychycky nemocný a že máte velké seběvedomí. Někomu s velkým sebevědomím by asi pohledy ostatních moc nevadily. Zřejmě máte přeci jen někde v sobě jakýsi mindrák nebo nejistotu a pohledy ostatních lidí Vám je jen potrhují. Také je třeba říct, že to co popisujete, je anamnéza - nevím jak se nazývá, ale je to jakási fobie.

Chci tím říct, že pokud Vám pohledy ostatních vadí tak, že kvůli tomu nechodíte mezi lidi nakupovat, měl by jste přeci jen zauvažovat, minimálně o konzultaci s nějakým specialistou.

doplněno 20.07.12 10:56:

chtěl jsem Vás v první řadě nějakým způsobem stabilizovat a nasměrovat na jiný úhel pohledu, ale pokud to tu už bylo řečeno na plnou pusu, souhlasím s magdonem...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 20.07.12 10:54

Vůbec nesleduj prostě třeba závidí nebo mají nějakou deformaci na obličeji ;) Hodně lidí je takových že ostatním uspěch nepřejí třeba když vidí jaky máš hezký auto tak už výbírají klíč kterým by ti udělaly na laku nové linie *smich* Nebo máš takovej pocit že tě všichny tak pozorují. Taky chodím oblíkanej normálně jenže když prostě jedu na nějakou oslavu tak si vezmu to nejlepší oblečení vytáhnu se no a když nějaký zavistivec vidí nastrojenýho člověka v krásným vymydleným celkem drahým autě tak zavidí a hned tak divně čumí *palec* Si s toho nic nedělej já sem spokojenej sám se sebou a to my stačí. Jinak už my někdo volvo obešel s klíčem v ruce a odřel lak kolem celého auta přelakování naštěstí bylo levné aplikovali jen něco proti škrábancům a tahle oprava stála na volvu s limuzínovou karoserii kolem 1500 kč a na kombíku by stála 2000 kč *ee* Od té doby parkuju v zastřešených garážích kde je takových zavistivců míň *placni* .

doplněno 20.07.12 10:59:

Jednou když mě vezl domů šéf má Range Rover tak to vyděl jeden starý pán od nás z ulice a hned začal všem povídat oni mají zas nový auto takový velký kde na to berou a tak remcal asi měsíc *haha* Přitom to nebylo moje auto ale to mu nevadilo *vtip* . A jednou mě přivezla spolupracovnice taková mladá hezká blonďatá a to zase remcel dědek že mám nějakou novou kočku *bzum* .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pippa
Datum: 23.07.12 13:05

moc inteligentní ale zřejmě nebudete, když neumíte pravopis, vám nebude co závidět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moncia
Datum: 02.08.12 20:59

Vy ale inteligentní na 100% budete, to se pozná podle vašeho velmi inteligentního komentáře :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 11:02
avatar

Za 1. si myslim ze si to moc nalhavas, a doporucil bych se nad tim nepremyslet, nebo navstivit psychologa

za 2. prece chces chodit oblikany extravagantne hlavne kvuli okoli, aby si te vsimli, tak musis pocitat s tim, ze na tebe budou koukat, a to je prece duvod tve extravagantnosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 20.07.12 11:11

přesně tak konec konců tričko za 400 kč si nekoupíš kvůli sobě ale kvůli tomu abys vypadal dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 11:14

A možná ti lidi přes Vás jenom koukají do regálů se slevama a Vy si ty pohledy vykládáte úplně jinak.

Pravdu má přispěvatel,který napsal,že 99-ti procentům okolí jste naprosto ukradený.Tak jako ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 20.07.12 11:13

Přidej sem sve foto,ať můžem opravdu ohodnotit*frajer*

Třebas vypadaš dobře,ale nicméně sis asi už častečně odpověděl možná sám. A to tím,že vypadaš nato že maš peníze.No a hodl tím se od ostatních odlišuješ na 100 pro,jejich závist to ale není...pouze tva domněnka*ee*

Pokud bydlíš někde na vesnici tak se nediv,ve velkoměstě by ses ztratil.

(p.s.je známo,že peníze kazí charakter a vím z vlastní zkušenosti,že i těch by měl mít člověk tak akorát;))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 11:17

A ještě se zeptám,bez provokace,máte přítele nebo přítelkyni?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pekiro
Datum: 20.07.12 11:34

Ne nemám přítelkyni ani přítele XD. Jinak, jako gay opravdu nepůsobím. Tedal alespoň doufám!. :-D

Od: stribrnak*
Datum: 20.07.12 11:35

já bych na tebe taky koukal divně,takový metrosexuály a nafintěný šamponáky nesnesu,

jen sám sebe chválíš mě to tak připadá teda,ale je to tvoje věc,

já se osobně cítím líp v džínách a triku a nemusí na mě nikdo blbě čučet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sam*
Datum: 20.07.12 11:46

Jo, tak jestli nosíš tričko s límečkem, tak to holt vidí, že seš z vyšší společnosti a chtějí si tě prohlédnout. Navíc seš podnikatel, to se taky vycítí. A je jasný, že každý podnikatel má spoustu prachů. Bude to ta závist, no. *smich**smich* Ale nejvíc mě baví, kolik je tu seriózních odpovědí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 11:56
avatar

Ahoj. Dnes má každý tolik svých starostí, že pochybuji o tom, že by Vám někdo věnoval tolik pozornosti, jak popisujete. Máte asi opravdu hodně vysoké sebevědomí, když si myslíte, že Vám lidé závidí. Podle toho, jak jste se popsal, bych řekla, že nic extra nejste a v davu bych Vás klidně přehlédla. Decentně oblečených lidí lze potkat tucty, opálených a svalnatých též. Spousta lidí se nehrbí, chodí nagelovaní, obarvení...Vážně nevím, co by na Vás mohlo být tak vyjímečného, že byste stál svému okolí za tolik pozornosti. Podle mne si to jen namlouváte, nic extra nejste. Smiřte se s tím, že pro většinu lidí, splynete klidně s davem. Většina lidí, kteří se snaží dávat najevo svému okolí, že "jsou v balíku" ve skutečnosti "smrdí korunou" a žijí z platu do platu, jako druzí. Jsou výjímky, ale ti to zase nepotřebují dávat druhým najevo. Můj názor.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.07.12 12:17
avatar

Upřímně řečeno, i já bych se asi na někoho podobného "divně kouknul". Ale snad ne pro to, že bych záviděl. Spíš shovívavě a s pocitem trapnosti. Takhle - jestliže se v supermarketu, uprostřed utahaných a unavených lidí, shánějících večeři pro rodinu a táhnoucích několik plných tašek objeví blonďák v tričku s límečkem, opálený ze solárka s nagelovanou ofinou, bude nápadný.

Když zapadnete do nějakého exkluzívního klubu s decentní hudbou a na vaší úrovni, jistě tam tolik nápadný nejste.

Oblékněte obyčejné tričko a džíny, učesejte si vlasy úplně normálně a uvidíte, že budete ostatním docela lhostejný.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mark165165
Datum: 20.07.12 12:37

už jen skutečnost jak jste se tu vylíčil velkým písmem napsaným chvalozpěvem napovídá, že skutečnost bude úplně jiná než jak si namlouváte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 20.07.12 13:01
avatar

Kéž by takových upravených.opálených, čistotou vonících chlapů byly plné ulice , markety, dopravní prostředky atd. A aby se nejen mladý kluci starali o svůj vzhled a o to, jak působí ne své okolí, ale i pánové v každé generaci...Je mi 48 let, tedy žena středního věku a snažím se o sebe dbát, což se mi , doufám, alespoń trochu daří.Ale pokud se běžně dívám kolem sebe a všímám si mužů ve stejné věkové kategorii( a i u mladších ročníků), tak to je katastrofa.Někdy stačí za někým stát ve frontě v obchodě a člověk vidí, že náš národ má i v tomto ohledu hodně co dohánět.A to se týká mužů i žen...Jsme tím , bohužel pověstní i v zahraničí.Proto, když se někde vyskytne člověk, který svým vzhledem dává najevo, že se o sebe stará, že mu záleží na tom, jak vypadá, tak je středem pozornosti.Třeba mám špatný názor, ale je to tak, lídé si závidí nejen úspěch, peníze, ale i to, jak kdo vypadá a to je fakt smutné...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.07.12 13:07

To je pocit, nebo skutečně nemoc. Po náměstí skáče nabízečů čehosik v oblecích. Já také se dívám, na pěkné ženy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 20.07.12 13:27
avatar
Jste zkrátka egocentrik a narcis jako vyšitý,bez urážky
Ohodnoceno: 0x
 
Od: 88ingrid
Datum: 20.07.12 13:39

Zrejme trpis -NACIZMEM-neverim,ze se te nekdo,tak moc vsima...jo,kdybys byl krasna modelka mene oblecena pak,bychom te verili

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 14:17
avatar

Na me furt vsichni cumej odjakziva, s tim nic nenadelas, kdyz je to nejaka obstarozni pit*a, coz je casto, slehnu po ni stejnym pohledem nebo ji ocima udrtim a pak uz necumi... V posledni dobe dokonce vic, nevim jestli treba nejsem podobnej nejakymu debilnimu serialovemu herci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 14:28
avatar

Jestli je to něco takového, tak se nedivte :D.

PS: Jinak samozřejmě souhlasím s ostatními. Jen si to nalháváte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 22.07.12 18:23
avatar

Tenhle určitě do solárka nechodí,ten to jen přehnal se samoopalovacím krémem! *smich*A špatně si ho rozetřel!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 20.07.12 14:57

Myslím, že seš do sebe moc zahleděnej a dělá ti to dobře nevím proč by ti měl někdo něco závidět ...myslím, že jsi stejný jako mnoho dalších- jen ses potřeboval vypovídat... žij si tak dál vyhovuje ti to...lidi si zvyknou neboj

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 17:07
avatar

Jste-li v reálu stejně "sebevědomý" jako v dotazu, můžete na dost lidí působit odpudivě. Závist bych v tom nehledala, spíše se lidé ptají: "Probůh, co je to za...?"

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.07.12 17:53
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 18:31
avatar

Pekiro, díky za Tvou otázku...docela jsem se pobavila při čtení Tvého dotazu :D. Úspěšný, bohatý, svalnatý, opálený, vzpřímený, s velkým sebevědomím...k marketu dojedeš určitě nějakým parádním sporťákem (nebo snad busem? hi...hi...hi ) - a vezmeš si jenom triko s límečkem a stříbrný hodinky *smich* - no to se potom nediv, že na tebe všichni koukají!*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 19:15
avatar

težko říc možná to je jen Váš pocit. Ale myslím si, že přeháníte péči o sebe a své tělo, ale to je zcela VAše věc. Já jsem pravý opak, na dost věcí vloženě kašlu a ne vždy vypadám patřičně a i baby se mě spíš vůbec nevšimnou nebo mě přehlídnou,jak by viděli nějakýho dělňasa v mntérkách z metra. To taky není nejlepší. Prostě to děláte tak, že přitahujete pozornost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.12 10:39
avatar

A to já si všimnu. :D Takové pracující lidi, kteří si jdou pro svačku, já v řadě pouštím před sebe. A tiše si pro sebe mumlám, šup šup, najíst a do práce! Ať má stát na můj důchod.*hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 14:39
avatar

Zdravím, z Vašeho popisu, kterým jste se vlastně vychválil, i ohledně těch peněz, jde poznat jakési nadřazení se nad ostatními, možná to ti lidé z Vaší tváře poznají a proto koukají. Nemusíte ani nic říkat, leckdo to má v té tváři prostě napsané. Nebo možná koukají s hrůzou, pokud si vysolárkovaný frajer obleče růžové tričko s límečkem, co já vím. Osobně, pokud něco takového potkám, tak taky koukám, protože se mi to nelíbí (to je ale každého věc, jen můj názor), a vždycky se při tom pohledu ubezpečím, jak je fajn, že mám normálního chlapa:D

Sám ale píšete, že se nechcete oblékat obyčejně (no, popravdě, nevím, co je na triku s límečkem a hodinkách neobyčejného), ale pokud sám chcete takto vyčuhovat, nemůžete se divit, že na Vás lidi budou zírat:)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.07.12 13:55
avatar

Opravdu, v tom to taky je. Na normálního chlapa asi nikdo nenávistně nekouká. Myslím normálního tak, co je opálený spíš od toho, jak o víkendu skládal cihly, co má ruce od šmíru a ulámané nehty, když přehazoval valník písku. Takový, co se neohlíží na to, jestli má občas boty od bláta, kouká mu košile z kalhot a chybí mu na ní knoflík a že má na bradě dvoudenní strniště, protože ráno vstává v pět do práce a nestihnul se oholit...

Na TAKOVÉHO chlapa se podívám spíš obdivně a s pochopením...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupita*
Datum: 23.07.12 13:08

Souhlasím s ostatními, podle mě tomu věnujete až moc pozornosti, jestli na Vás někdo kouká...Jinak píšete, že nechcete vypadat jako "obyčejnej" člověk. Tak asi chcete vypadat neobyčejně. Pak je třeba se smířit s tím, že lidi budou koukat. Ale myslím, že každej se zabývá hlavně sám sebou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupita*
Datum: 23.07.12 13:46

tak si říkám, jestli nejste ten "hajzlík",co tady psal nedávno...sám se tím "hajzlíkem" nazval...jen mě to tak napadlo, taky 23 let, taky podnikatel, taky frajer až na půdu...no nic, to je jen vsuvka :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.12 18:19

Taky ten samý výlev i na zpovědnici...*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lupita*
Datum: 24.07.12 11:17

ano, nedalo mi to a mrkla jsem dnes na zpovědnici a výlev také objevila:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.12 14:43

lupito,

vítejte mezi registrovance*placni*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: opicak*
Datum: 25.07.12 00:36

Myslím,že jste exot,který opravdu stojí za povšimnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutulinka
Datum: 02.08.12 13:58

taky myslím *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.12 20:40

Tak nevím, jestli vám tyhle odpovědi pomohly. Nemyslím si, že musíte být špatný člověk, ba i naopak.

Něco vás evidentně hryže v podvědomí, možná i vědomí. Musíte si urovnat pár věcí ve svém životě. Začněte tím, že si ujasníte, jestli chcete vyčnívat z davu a být jiný než ostatní, z čehož samozdřejmě plyne, že se na vás lidi budou koukat nebo nechcete vyčnívat z davu. Být jako ostatní. Nicméně podle mě váš problém nezpočívá v tom, jak se na vás lidi dívají, ale v tom, jak jejich pohledy vnímáte. Možná, že kdybyste byl oblečený jinak, pořád by vám připadalo, že se na vás divně dívají.

Víte jistě, že chcete být bohatý? Každý ví, že se říká, že prachy kazí charakter, ale jen málokdo se tím řídí. Každý, kdo chce mít víc než ostatní, je více či méně sobecký. Dobře si prohlédněte svůj život a zamyslete se, jestli vám peníze opravdu přinášejí víc štěstí než trápení.

Vycházíte dobře se svou rodinou? Rodina je jakýsi základ a pokud má dům špatné základy celý se hroutí. Jak by mohl člověk opravdu dobře vycházet s ostatníma, když nedokáže vycházet s vlastní rodinou? Taky se podívejte, jaké máte přátele, jestli jsou to charakterní lidé. Zkuste se teď v životě zaměřit na jiné hodnoty a peníze zkuste odložit stranou. Tímto nechci říct, že nevycházíte se svou rodinou nebo že nemáte dobré přátele, ale je to hodně pravděpodobné.

Vy nejste psychicky nemocný. Jen si potřebujete uspořádat svůj život a pak se změní i váš názor na to, jak se na vás lidé dívají.

Přeji hodně zdaru.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: itan71*
Datum: 03.08.12 19:22

*ua**slunce*Ahoj Pekiro,já osobně bych se pokusil o experiment překousl to oblečení atd.a oblékl se obyčejně jako ostatní a pak uvidíš*houpy*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.