Nahrávání porady - smí se to?

Od: Datum: 19.07.12 19:46 odpovědí: 4 změna: 20.07.12 10:32
avatar

V zaměstnání míváme porady, 20-40 lidí, z několika oddělení, někteří se ani neznají. Jeden kolega si celý průběh porady nahrává na počítač a později si z tohoto záznamu dělá výpisky. Problém je v tom, že o tom nikomu neřekne a ví to jen pár lidí, co si toho všimli a nikdo z toho není nadšený. Je toto počínání trestné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vsimavy
Datum: 19.07.12 19:49

Pokud o tom ví vedení společnosti a nevadí jim to, pak je to v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ds23®
Datum: 19.07.12 20:24
avatar

Obávám se, že neví. Podle mě je to z kolegovy strany ulehčování, aby nemusel dělat zápisky přímo na poradě.

Datum: 20.07.12 10:32

A Vy v tom vidíte nějak problém? Já osobně teda ne. Prostě si pak v klidu může celou diskuzi poslechnout a znovu popřemýšlet o tom, co se probíralo. Něco jiného by bylo, kdyby se probíraly nějaké tajné informace *frajer*, pak by to asi nebylo dobré *cert*.

A myslíte si, že je to ulehčování práce? Zase mám úplně jiný názor. Jestliže si děláte zápisky přímo na poradě, tak naprosto automaticky ve chvíli, kdy si zapisujete údaje, tak máte sníženou pozornost (kolikrát i něco přeslechneme, ptáme se souseda atd..). Váš kolega se naopak může plně věnovat diskuzi. Já bych ho za tento postup pochválila *mala*. Nakonec co Vám brání dělat to jako on? Můžete se i zeptat zaměstnavatele, zda mu to nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pamet
Datum: 20.07.12 07:54

Mám pocit, že kolega na rozdíl od ostatních umí správně využívat výpočetní techniku, co by na tom mělo být trestného? Kdyby měl vycvičenou paměť, dokázal by výpisky psát z hlavy a taky by to nikomu vadit nesmělo. Pokud není jednání vysloveně tajné a to asi v tomto případě nebude, tak je proti ostatním ve výhodě, protože do oficiálního zapisu se podstatné věci zpravidla nedostanou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.