Vkládání peněz na účet

Od: Datum: 19.07.12 16:12 odpovědí: 11 změna: 03.08.12 09:12

Dobrý den , mám účet v RB, ale jejich pobočka je docela dost vzdálená od mého bydliště asi tak 50km , a proto se ptám zda-li se dajív ložit peníze na účet jinak nežli přímo na pobočce.

předem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 19.07.12 16:14
avatar

Tipuju, že třeba složenkou na poště, nebo vložit na jiný účet nějaké bližší banky a přeposlat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.07.12 16:15

Dají se třeba poslat přímo na účet složenkou na poště. Ale zaplatíte za to poplatek poště a vyplňovat složenky je celkem pakárna.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 19.07.12 18:29

Přesně tak jar radí rádci. Když už budete na poště, zažádejte si o zřízení účtu (je to jeden z nejlevnějších na trhu) a nechte si převést Kč na nový účet po jeho zrušení. Za složenku na vložení peněz zaplatíte minimálně 32 ,- kč a převod bude trvat 3 dny než peníze na účet dorazí. Banku mět v takové vzdálenosti by mě nevyhovovalo.

Nejlepší, nejrychlejší a nejlevnější způsob - požádejte někoho kdo má intern. bankovnictví, ať vám peníze převede ze svého a vy mu je necháte v hotovosti doma. Tedy pokud to nejsou statisíce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 19.07.12 18:32

Ach jo, poštou, v bance z vlastního účtu, z jiného účtu nebo si zařídit internetbanking zadarmiko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 19.07.12 22:10

koly: Já bych spíše doporučil FIO pokud pobočku této banky máš v pro tebe rozumné vzdálenosti. Účet je tam zdarma a vklady, výběry hotovosti a převody taky zdarma.

uska: Co je to ten jeden z nejlevnějších účtů který nabízejí na poště? Z toho co vím tak na poště nabízejí účty Poštovní Spořitelny a ty k nejlevnějším v Česku nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.12 22:53
avatar

Vlazy: Můj účet u Poštovní spořitelny mám už asi 8 let a nikdy mě nestál ANI KORUNU (tak nevím, jestli bych někde našla ještě levnější)...

Záleží samozřejmě na tom, co člověk od účtu očekává a jaké transakce dělá. A samozřejmě tady každý budeme vychvalovat zrovna tu "svoji" banku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 20.07.12 00:33

cocinkamichalka: Mohla by jsi prozradit který konkrétní "zázračný" a nejlevnější v ČR účet u Poštovní spořitelny máš na mysli? Měl jsem kdysi u Poštovní spořitelni Osobnní účet zdarma, ale když ho zpoplatnili tak jsem ho zrušil. Zdarma to nechali pouze při průměrném měsíčním zůstatku 15000 Kč a to už pro mne a mnoho dalších lidi není zajímavé. Účet s vedením a základními bankovními službami zdarma a bez podmínek je možné mít i jinam.

doplněno 20.07.12 00:46:

Já od účtu zdarma očekávám zdarma alespoň vedení, příchozí a odchozí platby, karta, alespoň nějaké výběry z bankomatů a IB. To vše bez pro mne těžko splnitelných nebo nevýhodných podmínek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 19:38
avatar

Je to "Era online účet" a jedinou podmínkou je ten průměrný měs. zůstatek 15 tis. Kč, což chápu, že pro někoho může být hodně, ale zase je hodně lidí, pro které to není problém. Výběrů z bankomatu ČSOB a PS zdarma kolik chci, včetně vkladů prostřednictvím vkladového bankomatu, zdarma veškeré příkazy, platby, karta...

Samozřejmě pro každého je ideální něco jiného. Člověk, který by měl tenhle účet a šel např. vybírat na poštu, zaplatí tuším 100 Kč. Právě proto by každý měl hledat účet "na míru" podle toho, co potřebuje. Pro mě je například důležitá síť bankomatů a to, že veškerou změnu vyřídím přes el. bankovnictví nebo poštu.

Přítel např. rušil účet v MBank a byl to hrozný problém. Zrušení účtu zasláním doporučeně mu zamítli s tím, že neobsahuje náležitosti (jaké nenapsali), při rušení účtu na pobočce si paní řekla o 100 Kč poplatek za kopii výpovědi... Tohle podle mě není fér jednání. Stejně jako MBank avizovala, že bude "vždy bez poplatků" a hup - už tady máme 9 Kč za výběr.

To je můj názor, jsem s PS spokojená a ten požadavek na min. zůstatek pro mě není problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 21.07.12 00:17

cocinkamichalka: Ten Era online účet od Poštovní spořitelny velmi kazi ten průměrný měsíční zůstatek 15000 Kč a proto ho nelze řadit mezi nejlepší účty v ČR. Pamatuji si, že když to zavedli tak mnoho lidi v internetových diskuzích psalo, že jim to vadi a budou kvůli tomu tento účet rušit a zrušil jsem ho i já.
Každému vyhovuje něco jiného. Mne tato podmínka pro vedeni účtu zdarma nevyhovuje a tak mám účty jinam kde si nemusím dávat pozor na to aby na účtu byl určitý průměrný měsíční zůstatek.
Pokud se jedná o mBank tak už to není to co ze začátku když v Česku začínali. Dávno je předběhly některé jiné banky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: koly*
Datum: 03.08.12 09:02

Kdž tedy budu chtít, vyplnit složenku a poslat si tak peníze na účet, to sia jako vyplním odesílatele a příjemce stejně?

Od: hop®
Datum: 03.08.12 09:12
avatar

Některé banky umožňují službu "vložit hotovost na účet u jiné banky", většinou za nekřesťanský poplatek až okolo 100Kč.

Lze poslat i z pošty poukázkou (složenkou) typu A. Jako odesílatele vyplníte sebe s adresou, jako adresáta vyplníte sebe s číslem účtu ve své bance. Ovšem takto posílané peníze nečekejte na účtu druhý den...

http://www.ceskaposta.cz/cz/s…cr/postovni-poukazka-a-id254/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.