Intimní problém - krev, stolice

Od: Datum: 19.07.12 09:09 odpovědí: 16 změna: 16.08.12 13:39

Dobrý den,

mám takový problém. Stydím se ho říct i rodičům :/ .. Když si utírám zadek (nevím zda se sem hodí hýždě, zní to tak divně :-D) , tak na občas si utřu i krev :( .. Už to mám cca 4 dny.. Nechce se mi k tomu k doktorce. Už jsem s tím jednou byl - asi 2 roky zpět a nebylo to nic příjemného.. Čípky , no prostě nerad na to vzpomínám..

Chtěl bych jsem se zetptat, jak se to dá zahojit, aniž bych musel k doktorce a hlavně bez čípků? Třeba jestli neexistuje nějaká mastička nebo něco? :-D

Mockrát děkuji za rady..

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 19.07.12 09:30

Vypadá to na hemeroidy,i když v tak mladém věku...Nevím sice kolik ti je,ale zmiňuješ se o rodičích,z toho tedy usuzuji,že mladý...Mastičku ti jistě v lékárně poradí,ale dle osvědčených babských rad je nejlepší heřmánek-koupele,cca 3x denně,pomůže to.Ale,přece jen by byl lepší lékař,aby mohl vyloučit případně jinou nemoc.Zajdi tam,on tě neukousne
Ohodnoceno: 2x

Od: matej11
Datum: 19.07.12 09:49

Ano, je mi 15 let..
já nevím, mi to je opravdu nehorázně blbý tam jít s takovým problémem :(
Popravdě, bych to raději nejdříve zkusil vyřešit sám a potom kdyžtak za doktorkou :...

Datum: 08.08.12 19:58

V 15 letech je mozna cloveku blbi jit s takovym problemem,ale mozna za 2-3 roky pochopis,ze jsi blbej vlastne jen sam.doktori jsou na tohle zvykli denne a je jim uplne jedno,jestli ti koukaj do.z...nebo do ust.Je to jen tvuj pubertalni pocit,ze jdes necim vyjimecnym.Staci prce rici,ze mivas v konecniku,krev.dal uz se bude ptat Dr.sam.Jestli se bojis vysetreni,tak u zubare byva vic horko,tohle je banalita,tedy,dokud si nezadelas na poradny zanet a vaznejsi onemocneni.

Datum: 19.07.12 10:38

Já ti rozumím, ale přesto si myslím, že by to především chtělo najít příčinu a ne amatérsky a podomácku léčit následky. Měl jsem taky podobný problém a vzal jsem ho jako zkoušku své statečnosti. Šel jsem a všechno řekl své doktorce. Zkus to taky tak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.07.12 10:49

Na hemeroidy je na příklad Mastu, nebo i jiné mastičky, to by ti skutečně poradili v lékárně; případně koupele v odvaru z dubové kůry. Hemeroidy ovšem bývají i bolestivé, to nepozoruješ? Ale může to být i leccos jiného. Jakou má ta krev barvu? U hmr. by byla jasně červená:

6. Hemoroidy – Jsou zřejmě nejčastější příčinou nálezu krve ve stolici. Krev je jasně červená, vyskytuje se na povrchu stolice a nachází se i na toaletním papíře, kterým se utíráte. Pokud tedy máte tyto příznaky, nepanikařte – budou to zřejmě hemoroidy. Nicméně znovu zdůrazňuji, že návštěva lékaře je na místě a musí se vyloučit rakovina tlustého střeva.

O dalších možných příčinách si přečti třeba zde, odkud jsem vzal i ten výše uvedený citát. Dočteš se tam i o okultním krvácení, což ovšem není tvůj případ (okultní čili skryté bys právě nezaregistroval, proto je okultní), ale když už se o krvácení do stolice bavíme, tak se na to v tom odkaze taky podívej. I když tady jde spíš o informovanost, když tedy máš nález, který popisuješ.

Datum: 19.07.12 10:52

Neseděl jsi na něčem studeném? Třeba na schodech? Ve tvém věku jsem takové problémy také měla. Ze studeného sesení. *hi* Musíš to říct rodičům. *hej*A říkej konečník, to je přesné.

Od: klaraaaaaaaa
Datum: 19.07.12 10:53

Taky to tipuju na hemeroidy. Ale nejlépe uděáš, když půjdeš k lékaři. Hemeroidy jsou většinou problémem starších lidí, ale známá je měla už na základce

Datum: 19.07.12 11:37

Není se co divit, asi každý má v tak ranném věku problém svěřit se s takovým problémem. Dívky chodí také na gynekologii a musí sebrat odvahu a dorazit na vyšetření, kontrolu. Holt jsme lidé.

Mě pomohlo, že jsem si říkala, vždyť ten doktor studoval celou anatomii a vybral si tento obor. A celou pracovní dobu s tím pracuje. Tak se nedá nic dělat, nikdo jiný mě nepomůže.

To je stejné i na urologii. Na Homolce jsem před sestřičkou i čurala do odměrky, aby zjistili, kolik toho měchýř zadrží. Muži mají prostaty, nebo na kožním, tam se objeví též problémy, kdy se člověk musí celý obnažit.

Pokud jste z velkého města vyhledejte si PROKTOLOGI. Když nechcete k obvodnímu lékaři, tak tam běžte bez doporučení. Pokud je to akutní, vezmou Vás hned, nebo dají krátký termín. Tito lékaři se zabývají pouze konečníkem a střívky.

Nemusíte mít hemeroidy. Může to být něco jiného.

Podívejte se na poradnu z 18.12. 2011 na otázku od leonarda. Hemeroidy a co s nimi. Uvidíte, že se s tím musí popasovat hodně lidí. Je to jenom překonat stud. Jinak to je myslím lepší, než v čekárně u zubaře. Tam jsou nervy větší.

doplněno 19.07.12 11:43:

Před mamkou by jsi se neměl stydět. Každá máma má starost, aby bylo její dítě zdravé. A když jsi byl malý, tak tě přebalovala, myla, pro ni to bude jenom poznání, že tě dobře vychovala, že k ní máš důvěru.

Od: lupita*
Datum: 25.07.12 11:47

s jakoukoli krví ve stolici k doktorovi!

Od: alca55
Datum: 07.08.12 12:45

Dá se to vyřešit i bez doktora. Musíš začít jíst ovoce a zeleninu. Taky začni cvičit, ale ne kolo, to by ti mohlo ještě uškodit. Dobrý produkt na tyto potíže je Hemostop, který koupíš v lékárně i na internetu. Je volně dostupný, takže žádný lékař není třeba. Vyber si balení, které má tobolky i gel a používej obojí. Já to mám vyzkoušené a zabírá mi dobře.

Od: lupita*
Datum: 08.08.12 14:50

Vzhledem k tomu, že bez podrobnějšího vyšetření nelze s jistotou stanovit, jakého původu krvácení je, a těch možností je opravdu hodně, od těch nevinných jako hemoroidy, nějaké drobné anální ragády nebo benigní polypy, až po ty méně nevinné, je nejlepší k lékaři zajít. Řešit krvácení ze střeva zeleninou a pohybem, opravdu asi není to pravé ořechové

Od: polinek*
Datum: 07.08.12 12:53

kupte si dubovou kůru a podle návodu si počínejte..Je to balzám ...Nalít odvar do kbelíčku či lavoru a namočit tam nemocnou oblast. Několikrát denně. Hlavně čistota ,,nejíst kořeněná jídla ,jíst lehká jídla ,ale ne na průjem,ten také způsobuje hemeroidy.

Píši z vlastní zkušenosti. Také si kupte mast . .na hemeroidy Ony se rády vracejí ,musíte si dát pozor...

Od: ron*
Datum: 07.08.12 14:38

Zdravím.

Můj názor je jedině lékař. Už jsi to vydržel jednou, vydržíš to i podruhé. Musíš. Možná se před rodičí stydíš více než před lékařem. Lékař je cizí, má odstup. Ale v každém případě se rodičům svěř a lékaře navštiv. Jsou horší věci než zavádění nějakého čípku. Ak dyž to pomůže, tak o čem je řeč. Přd lékařem se nestyď. Od toho je lékař. Je pro něj běžné vidět svlečené pacienty a vyšetřovat jim celé tělo.

Domácí léčba může pomoci, ale nemusí. Není dobré problém oddalovat. Tak odvahu.*palec*

doplněno 07.08.12 14:39:

oprava: A když.

Datum: 07.08.12 17:58

stydis se rict rodicum,cipky ne,ach jo..to je tezka pomoc.Nevim kolik ti je,ale mozna dost na to,aby jsi prekonal sam sebe a navstivil lekare sam.Mast Faktu + cipky faktu jsou dobre kombinovat.ale co je nejdulezitejsi,vedet proc mas krev.byl jsi na vysetreni strev,nebo co tim myslis,ze jsi jednou uz byl?Kde?tohlo nejsou zerty a ty potrebujes trochu zocelit a pochopit,ze v zivote jsou neprijemnejsi veci a ze tohle je bezna vec.Zadelavas si na onemocneni,kdyz nebudes spravne lecen,muze se ti casem neco vazneho udelat.

Od: lenka852
Datum: 16.08.12 10:59

Pokud je to krev, kterou jen utřeš nebo je na stolici a není smíchaná, vypadá to opravdu na hemeroidy. Kup si hemostop, zajistí ti zase pružnost stěn tak, že by neměly praskat. Ale pokud to ani potom nepřestane, tak to opravdu řekni a jdi k doktorovi.

Datum: 16.08.12 13:39

Víš kolik těch prd... už ten doktor viděl? A hlavně v tomhle věku to není zas tak normální a může to znamenat třeba nějaký skrytý hematologický problém. Rodičům to říkat nemusíš ale k doktorovi zajdi, nemusí to být hemeroidy. A hlavně v tomhle "prostoru" se vše špatně léčí a nějaký vleklý průser za to nestojí. Lépe jít včas než pak chodit s červeným zadkem.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.