Hypnóza - mocný nástroj?

Od: Datum: 18.07.12 10:25 odpovědí: 8 změna: 18.07.12 16:45

Je hypnóza opravdu tak mocným nástrojem jak někteří tvrdí? Myslíte, že by bylo možné hypnózou vyřešit pokročilou neurózu či fobii? Samozřejmě za předpokladu, že bych byl schopen se do hypnózy ponořit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 10:42

Pokud se nebojíte cizí osobou uvést do stavu, ve kterém nemůže plně kontrolovat své myšlenky, touhy, a dokonce ani své jednání, pak jak je libo. Upozorňuji, že to může mít nedozírné následky.

Lidé, kteří trpí zdravotními problémy, mohou využít jiné formy léčby, při nichž nikdo nemanipuluje jejich myslí a při nichž nejsou vystaveni nebezpečí okultismu.

Doporučuji se vyhnout zmíněné praktice, pokud pro vás má život nějakou cenu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 236
Datum: 18.07.12 10:51

Jentak k někomu o kom prakticky nic nevím bych nešel. Jsou ale lidé, kteří se tomu již věnujou několik desítek let a jsou všeobecně známí a uznávaní - třeba pan Jiří Zíka. Nevím tedy, ale já osobně neznám nikoho, komu by to vyloženě ublížilo. Hypnóza je i lékaři uznávaný postup při řešení určitých problémů. Každopádně osobní zkušenost s tím nemám. Je tu někdo, kdo jí má? Můžete se podělit o své zkušenosti..

Datum: 18.07.12 11:19
avatar

Nejsem si jistá, jak dalece souvisí hypnóza s regresí, ale znám dost lidí, kterým právě regrese pomohla, a taky se o ní povídá, jak je nebezpečná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.12 10:59
avatar

O hypnoze maličkou kapičku vím. Vím jak je to nesmírně nebezpečné, pokusí-li se o to člověk, který je laik. Musíte najít lékaře, psychiatra,psychologa, který hypnozu praktikuje a o neurozach a fobiích ví všechno. Nemůžete jít k někomu, kdo hypnozu zvládá, ale asi tak, jako kouzelník. Ten by vás mohl dostat akorát tak do svěrací kazajky. *hej*A můj názor? Kdyby to šlo, tak by ústavy byly prázdné a psychologové a psychiatři by byli bez práce. Zeptejte se svého lékaře, dejte s ním řeč. *placni*Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 236
Datum: 18.07.12 11:34

Třeba to jde, ale právě většina lidí tomu moc nevěří a raději chtějí předepsat antidepresiva a tak různě.. Trochu se obávám, že co se týče hypnózy, tak kolem ní koluje spousta mýtů, aspoň to tak vypadá.

Když už jsem nakousnul pana Zíku, má s ním někdo osobní zkušenost?

Od: b
Datum: 18.07.12 12:41

Mám zkušenost s hypnózou prováděnou dětským psychiatrem na dítěti předškolního věku. Byť u takto malých dětí je to prý velmi obtížné vzhledem k jejich nízké schopnosti uvolnit se, výsledek byl i pro lékaře nad očekávání příznivý. Pokud by hypnózu prováděl zkušený lékař, nebála bych se toho.

Pana Zíku neznám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolaprasatkova
Datum: 18.07.12 14:20

Já hypno apsolvovala 10 x , je návyková a nechtělo se mi vracet se zpět. Mě to problém nevyřešilo, naopak bylo to ještě horší, protože jsem si uvědomila negativa v životě a měla jsem velké deprese. trvalo to 2 roky než jsem se z toho dostala. Asi nebylo nejlepší období mého života. Stála jsem na křižovatce a hledala jsem odpověď. Pomáhá to, ale trvá to i 1/2 roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 18.07.12 16:45
avatar
Dobrý den.Hypnóza na pokročilejší stadia neuróz ani fóbií nepomůže!Ten,který pomůže jest Mudr.Ján Praško,který má kliniku v Praze
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.