Co bolí víc? trhání zubu nebo čištění kanalku

Od: Datum: 17.07.12 22:37 odpovědí: 8 změna: 18.07.12 10:15

Co bolí víc? trhání zubu nebo čištění kanálku a mrtvení nervu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 17.07.12 22:46

Oboje se dělá v lokální anestezii a zákrok sám o sobě tedy nebolí. Nebo by aspoň bolet neměl, pokud chodíš k dobrému zubaři. Čištění kanálků je časově náročnější - opět podle toho ke komu chodíš. Když se má dělat dobře s nadějí na úspěch, tak klidně hoďku, hoďku a půl. Trhání zubu obvykle netrvá dlouho, pod anestezií nebolí, cítíš spíš tlak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 22:47

Při trhání to máš lokálně znecitlivěné takže je to cítit až když se to probere (za dvě hďky. Jinak to druhé není cítit vůbec bo zub se nejdříve umrtví a když je mrtvý (napořád) tak se vyčistěj a poté vyplněj kanálky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 22:48
avatar

Pupie, asi jak kdy a jak koho. S trháním jsem nikdy problém neměla. Nebolelo to. S čištěním kanálku jsem si užila jednou své. Ale po druhé to bylo v pohodě. Přesto je dost lidí, kteří Vám řeknou, že obojí vždy bez problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 17.07.12 23:04
avatar

Dobrý den. Čištění kanálku u zubů, který dělá paradentolog, je rychlé a bezbolestné, protože zub, kolem dokola opíchá injekcí. Cítíte jen takové dloubání, nebolestivé. Trhání zubů, to je to samé, po injekci, čekáte, až je to celé necitelné, tak škub a je to. Když vyčistí kanálek, tak zachrání zub, brala bych kanálek. Vlastní zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 18.07.12 00:44
avatar

Mě zubař čistil kanálek zatím jednou, ale s umrtvením, takže celkem pohoda. Trhání zubů skoro nebolí, je to spíš takové tahání, max. to trochu štípne. Alespoň u mě to tak podvakrát bylo. Rostly oba křivě, tak musely potvory ven *frajer*

Ale kamarádka má jinou zkušenost. Zubařka jí čistila kanálky bez umrtvení, prý aby věděla jestli už jsou čisté. Dělala jí to dvakrát či třikrát. Prý jí aj vyhrkly slzy. Říkala, že radši by znovu rodila.

Takže radši se předem zeptat jakou má vaš/e doktor/ka metodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.12 03:15
avatar

nejvic boli injekce ))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 18.07.12 04:01
Ještě než jsem měla nynější zubařku,tak jsem měla zubaře,začínající svou praxi.Léčil mi zub dva měsíce.Týden co týden mi čistil kanálky.Bez umrtvení.Asi jsem blázen,ale nikdy mi ho neumrtvil:( vždy vyčistil,dal vložku a za týden to samé.Trvalo mi pár let než jsem se strachem šla opět k zubaři.Injekce mi nevadí.Nebolí mě.Když mi jednou student UK zlomil injekci o patro,myslela jsem že to bude můj druhý porod.Obojí je nepříjemné i s umrtvením.
doplněno 18.07.12 04:07: Když jsem vyklepana našla moji nynější zubařku,rozčílila se na předešlého kolegu,klela že právě kvůli takovým lidé se bojí.Trvalo dlouho než si získala mojí důvěru,než jsem jí vůbec dovolila se do huby podívat.První návštěvu jsem u ní absolvovala v těhotenství a scéna určená pro divadelní roli.Brečela jsem jak malá holka,klepala jsem se.Vyšetření proběhlo v rámci hodinového povídání.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.12 10:15
avatar

Trhání mě nikdy nebolelo, zato čištění kanálku i přes injekci ano, a docela dost. Ale pokud mám na výběr, buď čištění kanálku a tedy vyléčení zubu, nebo trhání, vyberu si čištění. Protože, když jde zub zachránit, tak vydržím všechno, skoro *modla*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.