ZTP. Jake vyhody mohu ziskat?

Od: Datum: 17.07.12 11:12 odpovědí: 8 změna: 17.07.12 15:19

Dobry den, mam babicku, ktera ma prukaz ZTP. Nekdo mi rikal, ze se daji ziskat od statu ruzne financni prispevky na jeji dopravu ci peci. Muzete mi pomoci jake konkretne a kolik bych mohl dostat? Dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 17.07.12 11:58

že se daji ziskat od statu ruzne..
To je ovšem úžasný omyl, ten stát, jen přerozděluje naše! peníze z daní, jinak má kulové! Takže jsme dojeni MY! Když slyším dejte, dejte... vč. peněz na auto. Na to si někteří ani nevydělají.
Jinak není problém se podívat na web např. sociálních věcí, kde jsou i žádosti na jednotlivé dávky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.07.12 12:01

Samotná karta ZTP nezakládá nárok na finanční příspěvky. U karty ZTP máne výhodu - neplatit parkovné, nekupovat dálniční známku. Toť vše.

Finanční příspěvky záleží na stupni postižení. Jděte na ÚP a dostanete konkrétní info. Babička bude muset projít komisí a ta rozhodne.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.07.12 12:07
avatar

Milý vzorný vnuku, protože staří lidé byli v minulosti bezostyšně dojeni /nemyslím tím Vás, ale celkově/, a nic z toho neměli, jsou nastaveny nové mantinely.

1/ Příspěvek na péči se dává ve 4 stupních, 800 Kč, 4000Kč, 8000 Kč a 12000Kč. Měsíčně. Nepobírá ho ale pečující, nýbrž osoba opečovávaná do svých rukou. Takže Vaše babička. Ta ho pak může rozdělit těm, kteří o ni skutečně pečují - různé zdravotnické organizace, úklid domácnosti, příprava stravy, praní, doprava k lékaři...atd. Posudek k tomu příspěvku napíše obvodní lékař, posoudí ČSSZ.

2/ ZTP - je stejné. Ta osoba pobírá měsíčně 400 Kč na mobilitu, na své jméno, za to si platí ty dopravy k lékařům apod. Navíc má určitě značku ZTP, takovou postavu na vozíčku a pokud ji má v autě, může parkovat bezplatně + na místech pro invalidy. Pozor - pokud babičku v autě nebudete mít, tuto kartu nemůžete využít! Tedy ani parkovat na "invalidech" ani parkovat bezplatně. O to už se snažila řada vykuků. Jenom když ji skutečně povezete.

Nevím, jak jste na tom s babičkou Vy, ale ta naše /87 let/, silná demence, močí a kálí zásadně do postele. Občas se tím i pomaluje. Plenkové gatě sundává, jídlo, co nesní, lije za kamna. To bych Vám nepřála, občas si s manželem myslíme, že už to dál nemůže jít. Je to jeho maminka.

Přála bych Vám, abyste to nikdy nezažil, nestojí to za ty peníze. Opravdu. Pečovat o takového člověka není zaměstnání, ale poslání, odříkání a řehole. Nebyla jsem několik let v kině, divadle, letos jsem si ještě nezaplavala. Nejde to. Kdo by s ní po tu dobu byl? Raději se postarejte, jak byste babičce v její situaci přilepšil, jak ji trochu rozveselil. Já tu naši ještě přede 2 lety vezla na koncert Moravanky, měla ji moc ráda. Dneska už by to nešlo. Jaga.

doplněno 17.07.12 12:10:

A neježte se, babkazov má velkou pravdu. Naše babička má 12 léků denně. Platím je z jejího důchodu. Ne ze svého. Babička jistě svůj důchod má, z toho jí určitě na stravu a léky vyjde. A oblečení už určitě nepotřebuje jako 20 letá. Vím to podle té naší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrosek
Datum: 17.07.12 12:22

Dekuji za konecne normalni odpoved k veci a preji hodne sily pri peci o Vasi babicku.

Od: houbarka
Datum: 17.07.12 13:06

Dovolte mi oponovat. Znám několik lidí,kteří mají na autě značku invalida aniž by toho člověka měli skutečně v autě. Vesele si potom parkují,kde je to zrovna napadne. Není to jen problém jednoho města, ti příbuzní bydlí v různých městech,nikdo je prý nikdy nekontroloval. Nedávno jsem viděla před prodejnou Lidl zastavit auto s touto značkou takřka přímo před vchodem a křepce z něj vyskočila mladá holčina. Auto ihned odjelo,takže jsem ani nestačila napsat si číslo a učinit dotaz na příslušném úřadě. Takže praxe je asi taková...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 13:47
avatar
Milá Houbařko, nevím, odkud jste, ale u nás se opravdu tvrdě jde po autech se značkou invalidy. Není žádnou vyjímkou, že přijedou městští policisté na velikánské parkoviště ke Globusu a čekají na nakupující. Ty potom kontrolují. A vybírají pokuty. Nedávno se mi dokonce stalo následující: v okresní nemocnici je dosti vysoko zpoplatněn vjezd a parkování soukromých vozidel. Když jedete dovnitř, zmačknete si čudlík, vypadne lístek. Při výjezdu ven platíte. Vezli jsme babču k předem domluvené hospitalizaci, měli jí dělat nějaká vyšetření. Dovezli, předali personálu, nějakou chvíli to trvalo. Když jsme odjížděli z areálu nemocnice, paní v budce na nás vybafla, že jí máme dát 70 korun!*sok* Řekla jsem, že máme kartičku ZTP a její majitelku jsme vezli na lůžkové. Nedalo se nic dělat, buď zaplatit, PROTOŽE BABIČKU JSME S SEBOU NEMĚLI, nebo se vrátit na internu pro potvrzení, že jsme ji tam skutečně toho dne dovezli. Vrátili jsme se. Proč bych jim měla dávat zbytečně 70 korun? Mně je taky nikdo jen tak nedá. Teprve potom jsme mohli projet bezplatně. Vím, že to někde bývá zneužíváno, ale u nás to nejde ani náhodou! Hlídají to jako ohaři! Jaga.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 14:42
avatar

To BabaJaga-škoda ,že jen někde.U nás to taky nehlídají!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.12 15:19

Taktéž přeji hezký den

Já osobně mám za to, že jistě Vaší babičce budou nějaké dávky náležet. Přímá odpověď na Vaši otázku "jaké výhody mohu získat" je při vší úctě jednoduchá, žádné. Příjemcem "výhod" tedy třeba dávek státní sociální podpory je Vaše babička. Třeba tedy příspěvek na péči dostane Vaše babička (pokud na něj dosáhne) a je jen na jejím uvážení, zda oním příspěvkem na péči zaplatí asitenta který ji bude doprovázet na cestu k lékaři, či z něj zaplatí benzín do Vašeho auta.:)

Jinak ač jste to třeba myslel dobře, reakce kterých se Vám dostalo, jsou dány zejména tím, že jste svůj příspěvek nevhodně formuloval. A co se týče Vašich reakcí, tak pokud už zde položíte otázku, je vhodné se nejprve zamyslet nad tím, jak ona otázka vyzní pro nezasvěceného.

Přeji Vám a hlavně Vaší babičce hodně krásných dní*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.