Problém s výběrem peněz u Lišky

Od: Datum: 16.07.12 19:43 odpovědí: 3 změna: 16.07.12 22:10

Dobrý den,

mám stavební spoření u Lišky (ČMSS). Spoření mám skoro 10 let.

Nyní si peníze nutně potřebuji vybrat na koupi bytu. Jelikož je však moje oblastní poradkyně nemocná, nevím, jak se k penězům dostat. Mobilní kontakt na ni nemám, pouze e-mail a na ten nereaguje.

Ptal jsem se sice u jiných poradců, Ti mi jen řekli, že peníze si mohu vybrat buď do měsíce, do dvou nebo tří. S tím, že když to vyberu dřív, než do těch tří měsíců, tak si musím ten zbytek (co mi chybí na koupi bytu) půjčit u nich. Ale ostatní věci prý musím řešit se svou poradkyní. Jak ale?

Kam se mám obrátit? A jak se co nejdříve dostat ke svým penězům. Táhne se to už poměrně dlouho. Prodávají bytu je už netrpělivý.

Prosím, poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.07.12 19:50

Kontaktujte přímo centrálu ČMSS - https://www.cmss.cz/#!/info/kontakty/ustredi.html

Oni totiž vámi zmínění "poradci" (ve skutečnosti dealeři) pracují za provizi - pokud ji z transakce nedostanou, nehnou ani prstem...

doplněno 16.07.12 19:51:

Zkusím ještě jednou odkaz - https://www.cmss.cz/#!/info/kontakty/ustredi.html , pokud se nepovede, zkopírujte jej do adresního řádku browseru...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.12 19:55

Zvláští..

ad 1/ určitě se Vám může a musí věnovat jakkýkoliv poradce ČMSS, to že to hází na Tu vaši je jen jejich lenost

ad 2/ každá smlouva má nějakou výpovědní dobu (u stavebka myslím obvykle 2-3) měsíce. Pokud si zažádáte o vyplacení naspořené částky a máte splněnou časovou část smlouvy (což vy máte), čili zrušíte smlouvu o stavebním spoření, po uplynutí výpovědní lhůty peníze prostě dostat musíte.

ad 3/ pracovníci spořitelen jsou školeni a vedeni k tomu, aby na Vás prostě pořád zkoušeli nějaké produkty a matlali Vám med kolem pusy...tím, že jim jako zákazník odejdete je moc netěšíte, takže si Vás chtějí mermomocí udržet, alespoň na podpůrných produktech - úvěr atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 16.07.12 22:10

Po 10 letech si můžete vybrat peníze a nemusíte si u nich brát úvěr. Výpovědní lhůta je kolem 2 měsíců a nebudou se snažit to urychlit, protože po tu dobu si ještě užívají úroky z vašich peněz. Smlouvu můžete vypovědět na jakékoliv pobočce. Když si u nich budete brát úvěr, tak to moc neurychlíte, já jsem se s ČMSS kuli 20 tisícům crcala 6 týdnů.

Některé stavební spořitelny mají urychlenou výplatu, ale platí se u nich poplatek za urychlení výběru, cca 1 % z naspořené částky, i tak je doba cca kolem 3 týdnů.

S prodávajícím sepište smlouvu o smlouvě budoucí, kde budete mít ustaveno, že peníze ze stavebka přijdou na ten a ten účet (ten mějte u 3. osoby, ideálně advokáta nebo notáře) a jakmile tam peníze budou, můžete podepsat kupní smlouvu. Nebo si od někoho půjčte (s písemnou smlouvou) a jakmile budete mít peníze ze stavebka, pak to mu to vrátíte.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.