Vyměnit cigarety za elektronické?

Od: Datum: 15.07.12 18:51 odpovědí: 13 změna: 16.07.12 19:47

Vyměnit cigarety za elektronické?Neškodí ještě více?.Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.12 18:56

Neměly by škodit. Kvůli tomu ostatně vznikly. ;)

Od: askmenow*
Datum: 15.07.12 19:03

Neškodí v tom ohledu, že na plicích se vám neusazují splodiny vznikající při spalování. Na internetu najdete spoustu článků, kde se popisuje, jaké neblahé následky však mohou náplně mít. Hlavním problémem je, že není jasné, jaké následky mají na lidské zdraví tekuté náplně.

Prostě se vlastně neví, zda jde o zdravější variantu kouření. Je dost dobře možné, že jen budou vyvolávat jiné zdravotní problémy.

Byl o tom tuším velký článek i v Reflexu nebo v něčem podobném.

Nevznikly proto, že by byly zdravější. Vznikly proto, že je to a) business a příležitost vydělat a b) proto, že umožňují kuřákům kouřit i v nekuřáckých prostorech.

Navíc náplně vyrabí kde kdo... no bála bych se toho.

doplněno 15.07.12 19:12:

Jo a jinak pokud chcete s kouřením řestat, určitě na elektronické cigarety nepřecházejte. Je velmi časté, že kuřáci naopak, hlavně z počátku užívání el. cigarety, inhalují naopak mnohem větší množství niktinu, než dříve. Rozhodně to není odvykací pomůcka. Prakticky neodhadnete dávkování... takže si nejde moc snižovat dávky oproti dnešku. Již došlo i k předávkování nikotinem po přechodu na el. cigaretu. Takže pro odvykání kouření zkuste buď snižovat postupně dávky normálních cigaret, nebo konzultaci u lékaře a následně postupovat jak vám poradí. Nebo použít jiná šidítka (žvejky, náplasti). Taky žádnej zdravotní zázrak, ale pro přechodnou odvykací dobu je to vpohodě.

Od: mowla*
Datum: 15.07.12 19:09

Já třeba kouřím proto, že chci - a než vyměnit mé oblíbené cigarety za nějakou elektronickou parfémovanou blbost, raději bych kouřit přestal...

Nepovažuju el.cig. za alternativu, ale hloupou módní ´vymyšlenost´...

;)

Datum: 15.07.12 19:16

Já to řešil po 28 letech kouření, že jsem ráno vstal a řekl si ode dneška nekouřím *stop*(se mi to po roce nekouření vytahuje:-P)

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 15.07.12 19:17

Asi neškodí, a určitě ne více. Nicméně si mi jedna postarší zákaznice stěžovala, že to nefunguje. Tam kde je kouření povolené tak kouří ty svoje klasické a tam kde je zákaz tak si dá tu elektronickou, vše je o přístupu.

Znám pár lidí, kteří si to ve velké naději koupili a dnes jim to někde leží. Ale znám i lepší případy, kamarád kouřil až tři krabičky denně a dnes mu stačí tato náhražka, provoz ho vychází na 27,-Kč denně. A to už je sakra rozdíl v rozpočtu...

Datum: 15.07.12 19:19

za 1. dostanete do sebe vic nikotinu nez z cigar...

ja vam muzu jen rict prubeh u kamose, ktery samozrejme po 1 "potahnuti" z el. cigarety zcela chapu...

ze zacatku "frajeril", ze el. cigareta a blabla, vsichni kuraci jsme si potahli... (a je to stejne, jak si potahnout pary ze zvlhovace vzduchu do bytu..) zanedlouho uz pokukoval a daval si od nas na pivu semtam cigaro, a pak mu dosly naplne, a zacal kourit zase stejne... akorat vyhozene 3tisice

Nevim jak vy, ale ja kourim proto, ze si to uzivam a chutna mi to, ne kvuli nikotinu... el. cigaro je jenom siditko(je to jako "jist" nitrozilne, misto pochutnani si na obede :) )

Pokud hulite jak fabrika, je treba v 1. kroku udelat nejake prekazky, aby to cigo nebylo tak dostupne... coz znamena > koupit tabak misto cigaret, a pokud balit neumite, tim lepe ;) vsak vas nouze nauci. Tabak taky neni tak vymazleny jak cigo, tak se kouri mene, a stejne tak se cloveku nechce balit cigaro, nez prijede tramvaj a podobne situace, kdy se jako prvni vytahuje cigaro a zapalovac :)

doplněno 15.07.12 19:23:

nicmene tahle metoda pozbyde na ucinnosti, kdyz si tzv. predbalite do foroty *tanec*

Od: klaraaa*
Datum: 15.07.12 19:47

Nedávno jsem četla článek o tom, že pravděpodobně škodí ještě více než normální cigarety! A prý jsou proto i v některých zemích EU zakázané

Datum: 15.07.12 19:49

Kouření cigaret škodí především zplodinami ze spalování tabáku a papíru (dehet plus další složky), které mohou vyvolávat rakovinu. Používání elektronické náhražky tyto zplodiny eliminuje, měl byste inhalovat pouze nikotin, který sice vyvolává závislost, ale pokud vím, nevyvolává rakovinu. Samozřejmě záleží na kvalitě obsahu, takže by bylo nutné dobře vybírat, od kterého výrobce budete el. cigaretu a kapsle kupovat.

Datum: 15.07.12 20:02

Sice to sem nepatří,ale musím to někomu říct. :) Dneska sem šel po ulici a viděl sem tak osmiletého cigána jak kouří cigaretu. Bylo to opravdu nechutné se na něho dívat. A ještě jak u toho dělal takový machrovský pohyby,jako kdyby byl největší king. FUJ! Jenom když si na to vzpomenu tak se mi dělá zle.

Datum: 15.07.12 20:35

Děti bohužel začínají kouřit čím dál dříve, a to i bílé. Některé to zkoušejí už v 1. až 2. třídě...

Datum: 15.07.12 21:03

my zkouseli pred desitkami let uz ve 3. tride taky a dostal jsem par facek tak, ze me to pak az do 15 nenapadlo strcit do huby :)

Od: lempl*
Datum: 16.07.12 19:47

Jeden můj kamarád má už třetí.

1. po cestě v kamionu jí ze zvyku cvrknul z okýnka

2. uplně vožralej rozleptal, protože byl tak vožralej, že myslel, že je to normální cígo a najendou kouká, jak z ní kape ,,plast´´ když jí zapaloval zapalovačem, jinak jí kouří a cigáro si dá jen v hospodě (4xtýdně)

3. kamarád furt somruje cigára, protože ,,jí má vybitou´´ a ještě to jako nechce vzdát

4 kamarádův táta přestal kouřit, chodí si po baráku a spokojeně si ,,zabafe´´ a nekouří.

5. kolegyně si jí koupila, rozbalila, párkrát zabafala, vykládala jak je to super, ale kouří dvě krabičky red&whitek

6. Známej, kterej kouřil 4 krabičky startek se na.ral a přestal kouřit ze dne na den, zahodil ecigaretu, startky a nekouří už půl roku

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.