Zmena trvaleho bydliste

Od: Datum: 14.07.12 11:26 odpovědí: 3 změna: 14.07.12 15:52

Kdyz si odhlasim trvale bydliste tak za jakych podminek si muzu dat trvaly pobyt na obci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 11:45

Nelze. Vy sám si trvalý pobyt můžete pouze přihlásit a to do objektů určených k bydlení (což úřad není) - přihlášením nového trvalého pobytu se vám automaticky zruší pobyt předchozí.

Pokud chcete mít trvalý pobyt na obecním úřadu, tak vás musí majitel nemovitosti, kde momentálně trvalý pobyt máte, odhlásit. Dojde na úřad, doloží, že už tam nebydlíte, úřad vás odhlásí a zároveň vás přihlásí na úřad (protože někde nějakou adresu mít musíte a jinou úředník nemá).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.07.12 12:00

Ohlašovna rozhodne ve správním řízení o zrušení údaje o místu trvalého pobytu občana
- na návrh vlastníka objektu nebo jeho vymezené části nebo
- na návrh oprávněné osoby za splnění zákonných podmínek.

A ty podmínky najdeme v z. č. 133/2000 Sb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 14.07.12 15:52

Sám od sebe si na OÚ trvalý pobyt přihlásit nemůžete! Existují však určitá pravidla, která to umožňují. Informujte se o tom na OÚ. Bude muset ale proběhnout řízení, které trvá cca 14dní a budete muset se odhlásit s adresy dosavadní a majitel této adresy vám musí písemně potvrdit, že se z této adresy odhlašujete, případně s Vámi zajít na řízení na úřad. OÚ Vás pak k trvalému pobytu na ohlašovně OÚ přihlásí až tehdy, když už není jiná možnost přihlásit se k trvalému pobytu na jiné "tzv. nové adrese". Většinou to bývá z důvodů, že vám majitel nedovolí se tam přihlásit a nesouhlasí s tím. Vy pak můžete bydlet kde chcete, ale formálně musíte mít uvedenou nějakou adresu trvalého pobytu. Tou pak bývá zpravidla adresa ohlašovny OÚ, když už není žádná jiná možnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.