Výpočet nemocenské

Od: Datum: 14.07.12 11:24 odpovědí: 7 změna: 14.07.12 16:39

Dobrý den,

nevíte někdo jak mohu vypočítat nemocenskou?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.07.12 11:30

Například - http://www.penize.cz/kalkulacky/nemocenska

doplněno 14.07.12 12:03:

Nemocenská se vyplácí za 22. a následné dny nemoci (do 3. dne včetně se nevyplácí nic, do 21. dne včetně vyplácí zaměstnavatel náhradu mzdy), vyplácí se za kalendářní dny (nikoli jen za pracovní).

Ohodnoceno: 2x

Od: pelner
Datum: 14.07.12 11:57

Děkuji, chtěl bych se však ještě zeptat, zda se nemocenská vyplácí za kyždý den tj. kalendářní nebo jen pracovní den?

Datum: 14.07.12 15:03

Děkuji moc za informaci, chtěl bych se však ještě zetat, jelikož mi končí smlouva na konci srpna a zaměstnavatel mi ji pravděpodobně neprodlouží a já bych musel jít na nemocenskou ze zdravotních důvodů třeba poslední den v zaměstnání tj.31 srpna nedostával bych poté 21 dní nic až od 22 dne nemocenskou když b ymi již skončila ta smlouva?

Poté když bych po nějaké době ukončil nemocenskou jak by se mi počítala podpora? Počítala by se i z nemocenské nebo je to jinak?

Děkuji mockrát

Od: mowla*
Datum: 14.07.12 15:18

Je to tak - pokud bude váš zaměstnanecký poměr ukončen a např. následujícího dne nastoupíte ´na neschopenku´, nebude vám prvních 21 dnů vypláceno nic, až od 22. dne nemocenská.

Pro výpočet podpory se ale v tomto případě nepoužije výše nemocenské, ale tzv. "pravděpodobný výdělek" - tedy hypotetická výše vašeho platu vypočtená - jako byste nemocen nebyl.

doplněno 14.07.12 15:40:

Úplně přesně vám to řeknou na sociálce, ale je to zhruba tak,jak píšete...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.12 15:30

Děkuji, dostanu tedy určitě podporu i kdybych marodil déle? Vypočítávána by byla poté z kterých měsíců co jsem oddělal? Duben, květen, červen? Nevíte náhdou jak by to bylo v mém případě?

Děkuji Vám

Datum: 14.07.12 16:39

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání (v dolní části stránky najdete informace o podpoře): http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

Datum: 14.07.12 15:46

Děkuji moc za informace

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.