Návštěva u gynekologa

Od: Datum: 13.07.12 23:45 odpovědí: 9 změna: 14.07.12 16:53

Dobrý den, je mi 16 a brzo půjdu ke gynekologovi. Musím vědět, jestli se mě bude ptát kdy jsem měla pohlavní styk, a jestli pozná, že to bylo ve 13.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 13.07.12 23:48

Ptát se možná bude, ale kdy to bylo nezjistí :) no a co k tomu víc říct..Snad jen *sok*

Od: alice889
Datum: 13.07.12 23:54

dík, a vím že to byla ta největší blbost v mým životě.

Od: krkovicka*
Datum: 14.07.12 00:13

Tak za prvé rekneš-ano měla.Jde jen o další průběh vyšetření.
On není kriminální ústředna pátrá.Neměl by se ptát na podrobnosti.To mu nenáleží.Kdyby jen opravdu něco zkoušel-Nezlobte se,je to osobní věc.
doplněno 14.07.12 00:17: pozná houby,horší by bylo jít k němu ve třinácti a říct že sex si už měla...Neboj.Té otázky se bojí a balí všechny děvčata.
doplněno 14.07.12 00:18: ...bály
doplněno 14.07.12 00:56: a jo.Díky za opravu.Mě to už nemyslí.

Datum: 14.07.12 00:50

krkovičko...bála...;)

Od: askmenow*
Datum: 14.07.12 03:36

Na to, zda jsi měla pohlavní styk, se ptát bude. Jen proto, aby věděl, zda ti může do pochvy zavést vyšetřovací zrcadlo, nebo zda jsi panna a musí vyšetřovat opatrně a obvykle jen vnější stranu pohlavních orgánů. Takže odpověz pravdu, že jsi styk měla. Myslím, že nebudeš muset vysvětlovat v kolika.

Vyšetření se určitě neboj, není proč. Nebolí to a stydět se také není proč, pro doktora je to asi stejně intimní, jako pro zubaře zuby, prostě to vidí furt.

Jinak myslím, že i kdyby jsi mu náhodou řekla, že jsi styk měla ve třinácti, nijak by to neřešil. určitě to nemůže říct rodičům, nebo tak, je vázán tajemstvím. Ale hlavně pohlavní styk před patnáctým rokem, pokud je i druhá osoba pod touto hranici, myslím není nijak nelegální. (Opravte mne někdo, pokud se mýlím.) A to, kolik bylo tvému partnerovi nezjistí.

Datum: 14.07.12 16:45

Domnívám se, že pokud by lékaři řekla, že měla pohlavní styk ve 13 letech, měl by i lékař oznamovací povinnost. Pokud vím, považuje se sexuální zneužívání za natolik závažný trestný čin, že mají (s výjimkou zpovědního tajemství - ani tady si nejsem výjimkou úplně jista) oznamovací povinnost všichni.

Od: askmenow*
Datum: 14.07.12 16:53

... ale jednalo by se o zneužití i v případě, že by protějšku též bylo pod patnáct?

Od: viky®
Datum: 14.07.12 03:47

Dobrý den. Sestřička u gynekologa, při první návštěvě se bude ptát, na různé zdravotní otázky. Příkladně: kdy byla poslední menstruace, zda máte, nějakou operaci a jakou, jaké berete léky, zda máte nějaké problémy, kam jste chodila naposledy k lékaři. Gynekolog se vás může zeptat: zda jste měla pohlavní styk, jestli máte nějaké problémy, výtok, špinění. Vy odpovíte, krátce na styk ano. Problémy nemám. Potřebuji předepsat antikoncepci. Tím bude otázka pohlavního styku, vyřízena. Kdy jste měla styk a s kým, na to raději zapomeňte. Jen můj názor.

Od: kuba12*
Datum: 14.07.12 15:19

Je Vám 16 let, ptát se na to, jestli jste už měla pohlavní styk s největší pravděpodobností bude, ale to je asi tak všechno. Pohlavní styk je povolen osobám starším 15 let, tuto podmínku splňujete, tak není co řešit. Kdybyste měla pohlavní styk ve 13 a třeba ve 14 šla ke gynekologovi, pak by samozřejmě problém byl, ale nyní skutečně ne.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.