Svatba se zadluženým mužem?

Od: Datum: 13.07.12 14:43 odpovědí: 7 změna: 14.07.12 17:01

Chci se zeptat,zda kdybych si brala svého zadluzeného druha,presly by jeho dluhy i na me,nebo jestli existuje nejaké opatrení,treba neco ve forme predmanzelské smlouvy,aby jeho dluhy byly jen jeho a jak by to poprípade bylo s temy vzniklými v manzelství? Predem dekuji za odpoved !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.12 14:46

Přesně to na co se ptáte řeší předmanželská smlouva, ve které si můžete například zůžit rozsah SJM:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 13.07.12 14:51
avatar

Otázkou zůstává,že ikdyž budou jeho dluhy ošetřeny předmanželskou smlouvou,co mu zabrání dělat další v manželství? Navíc ty jeho ,,předmanželské,,bude splácet už z vašich,,společných peněz,,a budou vám tak jako tak v rozpočtu citelně chybět.Asi bych si manželství se zadluženým mužem dost dobře rozmyslela,já osobně bych do toho nešla.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hankauk*
Datum: 13.07.12 14:51

Mělo by to být stejné jako v případě, že vy budete mít např. byt. Tím, že se vdáte, nespadá automaticky byt do SJM. Vy jste byt měla ještě před uzavřením sňatku a je tedy výhradně váš. To samé by mělo být s dluhy. Pokud měl váš budoucí manžel dluhy a "získal" je před manželstvím s vámi, jsou pouze jeho. Pokud chcete mít jistotu, uzavřete předmanželskou smlouvu, jak už bylo razeno výše. Tím určitě nic nepokazíte a oba budete vědět, na čem jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.12 15:02
avatar

Ošetřit se to předmanželskou smlouvou dá. Majetek nabytý před manželstvím i závazky vzniklé před manželstvím. Sepíše vám to notář. Co se týče dluhů, které vzniknou za trvání manželství, ty spadnou do SJM a budou tedy záležitostí vaší společnou. Pokud budete mít ošetřené dluhy, které vznikly před manželstvím, aby na Vás nepřešly, i tak se Vás mohou dotknout však. V případě, že dlužník nebude např. moci dluhy splácet a došlo by třeba k exekučnímu vymáhání a zabavení věcí ve vaší domácnosti, pokud nebudete mít na všechno papír, že je to výhradně vaše a nepatří to do SJM, můžete o vybavení domácnosti přijít. Je třeba proto nezapomínat na to a jistit si to neustále. Už se takové případy staly mockrát. A ač dluhy před manželstvím nadělané, přece se dotkly obou...Nehledě na to, že je bude splácet již příjmů společných.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.07.12 15:16

Takový vztah bych si rozmyslel, tak či tak se sníží komfort o co splácí (nemá-li vysoké příjmy) a zbytek budete dotahovat vy. Čili doplácet. A nebude dělat další? Ale kdo chce kam...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.12 22:14
avatar

lusja, vy jste tedy hodně odvážná! Co by za to daly jiné ženy, kdyby věděly temná tajemství svého budoucího. Vy to víte a přesto strkáte hlavu do oprátky. *sok* Jakože vaše láska ho změní?! Exekutor, když uvidí vaše krásné děti a vás nešťastnou, všecko mu odpustí. Nebo alespoň chlapi, které bude mít sebou přesně rozliší, co je vaše a co je jeho. A vy s vyvoleným budete mít pěkný život?! Protože se po svatbě změní? *zed*Neblázněte!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 14.07.12 17:01

Vstupovat do manželství se zadluženou osobou je veliké riziko. Veškeré dluhu by pak mohli spadat do SJM i přestože vznikly ještě před uzavřením manželství. V případné exekuci by pak exekutor nešel jen po majetku povinného-dlužníka (vašeho případného budoucího manžela) ale i po Vašem majetku. Bohužel. V případě, že budete mít společné bydlení, tak by exekutor z vaší domácnosti nezabavoval jen věci manžela ale také Vaše. Musela byste jinak mít ke všem věcem doklad o jejich zakoupení s uvedením vašeho celého jména a rodného čísla (účtenky, faktury atd.). Předmanželská smlouva nic neřeší. Nemovitost i když byla před uzavřením manželství výhradně vaše, tak je nutné si uvědomit, že po uzavření manželství dochází z právního hlediska k utvoření podílu vašeho manžela na vašem majetku. Tzn., že exekutor by pak zablokoval jeho podíl na vaší nemovitosti a veškerém vašem majetku se kterým pak nesmíte do zaplacení dluhů nakládat. Tady lze těžko radit. Nejlépe vůbec manželský svzazek neuzavírat..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.