Penizky-studim na VS

Od: Datum: 12.07.12 19:43 odpovědí: 6 změna: 13.07.12 13:14

Dobry den,mam take dotaz-dcera jde studovat VS do jineho mesta,tak ze bude bydlet na koleji+dojizdet domu na vikedy-doufam.Kolej asi kolem 3000,-mesicne kolik ji mame davat na mesic na jeji konto,protoze to mit musi,aby si mohli strhavat poplatek-ubytovani kolej.Stravovani jeste nevime podle toho jak budou varit v menze a jak to bude take casove stihat.Ale spis asi ne...Kolik ji dat kazdy mesic na konto-kolik davate detem vy?Nechci,aby mela malo,ale zas nejsme zadny prachaci.Dekuji Vam za odpovedi budu se mit ceho chytit.At se dari pratele;.)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 12.07.12 20:01

Dobrý den.

Řešila bych to takto: Na papír bych si napsala všechny předpokládané výdaje, zatím hrubým odhadem. Sečetla bych je a přidalala něco navíc (řekněme 500 Kč). Tuto částku bych první měsíc studia dceři zaslala na účet. Domluvila bych se sní, že bude-li nutně ještě potřebovat peníze, dá mi vědět. Za dva-tři měsíce budete přesně vědět, kolik peněz průměrně potřebuje.Samozřejmě musíte počítat s tím, že ze začátku budou výdaje vyšší (nákup učebnic apod).

Datum: 12.07.12 20:06

Já jako student VŠ dostanu od rodičů peníze na kolej (3000), a zbytek, jídlo, cesty škola - domov, a další, co chci utratit, musím vydělat. Jen ji motivujte, že nic není bez práce. Přes prázdniny je schopna si vydělat dost peněz, pokud bude chtít, a lze taky něco přivydělat během roku. Toť můj názor:)

Datum: 12.07.12 21:36

Úplné minimum (dvě cesty domů, dva víkendy tam, mhd, žádné akce, alkohol, cigarety ani kredit, bez započtení výdajů jako oblečení) by bylo tak 5.500. Na pohodlí (+ permanentky na sport, lístky někam, výstavy/knihy/hadry/jiná zabávka) bez zbytečného utrácení tak 7.5, ale záleží teda na tom, jestli jí chcete platit všechno nebo jen část.

Datum: 12.07.12 22:28

Dostával jsem 3000 na kolej a 1000 kč každý týden. Tedy 7000 kč. 7000 kč mi přijde docela dost, ale hradil jsem z toho úplně všechno a vycházelo to jen tak tak. Nechodil jsem na žádné akce. Platil jsem jen za to za co jsem musel. Snad jednou za týden na dvě pivka. Takže 50 kč za týden jsem utratil nad náremec nutností - víc ne.

Od: klaraaa*
Datum: 13.07.12 09:35

Teď končím VŠ - UK v Praze a rodiče mi celých pět let dávali 6500kč. To tip ťop pokrylo moje náklady na život - takže ubytování (3500kč), doprava (1000kč), jídlo (1500kč), ostatní (500kč). Abych si mohla kupovat třeba oblečení, kosmetiku, chodit se bavit apod, něco málo jsem si vždy přivydělávala - především o prázdninách (který jsou na VŠ dost dlouhý) a nárazově i přes školní rok. ale je hrozný, jak se všechno za těch posledních pět let zdražilo, takže ke konci studia jsem musela mnohem více šetřit.

Datum: 13.07.12 13:14

Souhlasím s rádci výše. Ať si dcera najde nějakou brigádu. Já chodím do školy a k tomu mám ještě 2 práce, zvládnout se to každopádně DÁ.

Přimlouvám se za tu menzu - obědy tam jsou opravdu o dost levnější než v restauracích. Knížky a učebnice sežene za pár kaček od spolužáků z vyšších ročníků.

Já bych dávala na kolej, dopravu, jídlo - a na zbytek si vydělej.

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.