Boule za uchem

Od: Datum: 11.07.12 20:37 odpovědí: 12 změna: 13.07.12 08:40

Všimla jsem si, že mám za uchem takovou menší bouli, o tom, že by mě něco štíplo nevím, protože mě to ani nesvědí a že bych se bouchla taky ne, protože mě to ani nijak nebolí, nevíte co to je?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lucimera*
Datum: 11.07.12 20:42

Mám něco podobného, ale jakoby vevnitř v kůži pod dírkou pro náušnici. Nebolí mě to, nic, neškrábe.
Myslím, že to bude normální uher nebo pupínek. Bolí to, když na to zatlačíš? A jde to "vymáčknout"?
Nech to pár dní uležet, myslím, že z toho nic nebude, ale pokud to do týdne nezmizí nebo to nevymáčkneš, zajdi k doktorovi.

Ohodnoceno: 1x

Od: kyticka25
Datum: 11.07.12 21:11

no ne, to je spíš na té kosti, když si na to sáhnu, tak mě bolí spíš ucho zevnitř, nevím je to divný.

Od: pepr®
Datum: 11.07.12 22:49

No sice na vnějším uchu žádná kost není :) ale pravděpodobně myslíte chrupavku.

Zezadu levého ucha uprostřed mám už několik let (snad 10) dva tvrdé výstupky. Jako větší uhry. Jen jsou tvrdé jako ta chrupavka ze které s největší pravděpodobností jsou. A nečiní mi žádný problém. Kupodivu za druhým uchem toto nemám :)

Ale pro váš klid bude nejjednodušší zeptat se na toto vašeho lékaře.

Pokud to tedy, jak už zmínili jiní, neni "jebák" a nezmizí sám. :D

doplněno 11.07.12 23:05:

Teď jsem si to znovu, pořádně přečetl. Možná myslíte za uchem, jakože za lalůčkem. Tam bývají tzv. zvětšené uzliny. A mají tu vlastnost, co píšete, že když na ně přitlačíte, tak to boli uvnitř hlavy. Ty většinou do pár dní samy zmizí. Pokud to teda není počátek onemocnění. Typicky třeba nachlazení, chřipky.

Od: ron*
Datum: 11.07.12 20:49

Dobrý den.

Pokud boule nebolí, nemění tvar nebo se nevytvoří další boule, tak si myslím, že to nic nebude. Mám za uchem malou tvrdou bouli (jakoby kůstku) už snad od svých 15 let.

Kdyby se boule jakkoliv měnila, navštivte lékaře.

Datum: 11.07.12 20:53

Pokud je boulička tvrdá, může se jednat o vazivový uzlík. Pokud je boulička měkká, mohlo by se jednat o tukový uzlík . Pokud by byla bulka větší, mohlo by se jednat o zvětšení mízních uzlin. Má to hodně lidí, ale jen kožní, nebo praktický lékař by Vám řekl s jistotou, co to je.

Od: frafra
Datum: 11.07.12 22:56

me se obcas udela boule za uchem, nikde jsem s tim nebyla, ale myslim si, ze to je zvetsena uzlina. Nekdy to i boli ale po par dnech prejde a boule zmizi. Nejste treba ted nachlazena, nebo neleze na vas neco?

Datum: 12.07.12 07:54

At je to co je to,mate v tele zanet.muzou to byt ty mizni uzliny ,tak nepodcenovat,obratit se k alternativni medicine,procistit lymfy.Je to projev ceho si,co se v tele deje,tak si nezadelejte na horsi potize adbejte na prevenci.v kazdym pripade bych dosla k odbornikovi.

Datum: 12.07.12 09:48

Tak to mě se udělají boule za ušima z každého dobrého jídla :D

Datum: 13.07.12 08:40

To je ta nejlepsi varianta.Dobrou chut.:)

Od: rv
Datum: 12.07.12 09:56

Může se jednat o tukovou bulku, lékařsky snadno odstranitelnou.

Datum: 12.07.12 15:15

Mám pocit, že když jsem byla se svou, tehdy malou, dcerkou s nějakou nemocí, snad zarděnky to byly, lékařka ihned sahala na hlavu za ušima. Jsou tam žlázky s vnitřní sekrecí, uzlinky. Doktorka říkala, že má žlázky trochu více zduřelé a co máme všechno dělat. Tak jsem si doma taky sáhla a měla za ušima, na lebce takové jako čočku velké hrbolky pod kůží, pohyblivé. Vzpomněla jsem si na to, když jsem četla vaši otázku.*hej*Uzlinek je veliká spousta a jen lékař ví kde jsou a jak mají vypadat. Jestli ty vaše něco dělají, co dříve nedělaly, zeptejte se doktora.

Datum: 12.07.12 23:20

S tema uzlinama to není zas až tak hrozné mě se jednou při mensim zanetu na tvaři zvětšila uzlina za krkem a doktorka řekla ze je to teměř normální věc ale každopádně se toho něak nebát

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.