Proklaté sms

Od: Datum: 11.07.12 14:25 odpovědí: 9 změna: 20.07.12 12:45

co si myslíte o tom, když sedíte s kamarádkou nebo kamarádem na kafi a on/a v jednom kuse píše sms někomu jinému a pořád neposlouchá co vy nebo někdo další říkáte a pořád vás zaráží "počkej..." a neposlouchá dokud si to nedopíše? začínám ty sms nenávidět!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 11.07.12 14:31

Dobrý den.

Upřímně si myslím, že kamarád nebo kamarádka nemají slušné vychování. Pokud s Vámi sedí na kávě, pak mají mobilní telefon ignorovat (nebo úplně vypnout).

Toleruji důležité hovory, ale psaní sms a zbytečné telefony, to ne. Možná je na to taktně upozorněte, že je Vám to nepříjemné.

Těžko něco radit, když jim to nedojde.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.07.12 14:33
avatar

Záleží za jakým účelem si na to kafe sednete. Pokud je to za účelem obchodní schůzky nebo kamarádského poklábosení, bývá mobil někdy otravný. Ale pokud jste se pouze náhodně potkali a kamarád(ka) třeba řeší své důležité soukromé či osobní záležitosti, lze toto dopisování pochopit i omluvit. Je jen na Vás, jestli se obrníte trpělivostí a počkáte než si záležitost vyřídí, anebo se zvednete a půjdete na kafíčko s někým jiným...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.07.12 14:33
avatar

SMS za to přece nemohou. Za to může člověk. Tedy ve Vašem případě kamarád/ka. To, že s Vámi někam jde a pak se Vám nevěnuje, je neomalenost z její/jeho strany. Když chci s někým někam jít a strávit s ním čas, mobil odkládám a nevšímám si ho, pokud to opravdu není natolik důležité, že bych neměla klid, kdybych to nevyřídila. Ale to se nestává pravidelně a je to otázka chvíle. S člověkem, který mne nevnímá a zajímá ho více mobil a já jsem vzduch, bych čas netrávila. Proč také? To je můj názor a Vám přeji lepší kámoše.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.07.12 14:33
avatar

Moje kamarádka mi to dělala taky - zvedla jsem se a odešla, nebo se šla bavit s někým jiným. Co jiného? Mám čekat, až si na mne udělá milostivě čas? Nebo sedět vedle jako pecka a čekat? Ne - prostě ne. Když mi kdysi volala, at jdu na pivo, řekla jsem jí, že musí psát hodně SMS, a že ji nebudu obtěžovat...( toto chování bylo opakované )

Ano, může se stát, že potřebujete odpovědět na SMS, ale ne psát jednu za druhou, telefonovat na všechny strany jako telefonní ústředna...atd.

Toto chování mi připadne trošku - no jak to nazvat - neslušné? Klackovité?

Přeji pěkná den a málo SMS ...*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucimera*
Datum: 11.07.12 14:52

Myslím, že to rozhodně není slušné. Když jdu s někým na kafe, jdu si s ním popovídat, sdělit si novinky, říct si, co nového se událo, či snad probrat veškeré své okolí (tzv. drbat). V tom případě bych měla mobil nechat hluboko v kabelce a vypnout si zvuky, aby mě v setkání s kamarádem či kamarádkou nikdo nerušil. Semtam mrknout na mobil, zvlášť pokud čekáte nějaký důležitý hovor nebo zprávu, není zlé, ale v jednom kuse zírat, kdy už mi přijde nová sms nebo kdy už mi někdo zavolá...to je lepší zůstat doma a utrácet kredit z domova.
Jakože asi máte nějakého takového kamaráda či kamarádku, nebála bych se mu vpálit přímo do očí:
"Kdy už ten mobil laskavě položíš?"
Pokud nezareaguje, klidně mu vezměte mobil z ruky, zastrčte ho někam k sobě do kapsy či do kabelky a v klidu řekněte:
"Jsi na kafi se mnou, ne s mobilem."
A je to. Pak na vás možná bude ten dotyčný dost naštvaný, ale bez mobilu (zvlášť, když je to jeho tak velký miláček, že ho na půl hodiny nedovede spustit z očí) neodejde a bude si muset povídat, ať chce nebo nechce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.07.12 13:29
avatar

Že je škoda mého času a odešla bych. Pro příště bych si lépe vybrala, s kým jít na kafe (SMSky za to nemohou).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.07.12 13:33

Zvednout se a odejíít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.07.12 22:38
Příště na to kafe nepůjdu.Co je kamarádka?Vedoucí v terénu,že potřebuje být s mobilem v ruce?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.07.12 12:45
avatar

Tak si zrovna říkám, jak jsme to dělali my před lety, když žádné mobily nebyly...

Považoval bych to za vrchol neslušnosti a buď bych nějak naznačil, že si nepřeji takovouhle schůzku a nebo bych rovnou odešel. Tím vám protějšek dává najevo, že má jiné starosti než vás. To je stejné, jako když se dva potkají a jeden z nich má na uších sluchátka. Dává vám najevo, jak mu na vás nezáleží.

Když už bych mobil nevypnul, hned zpočátku bych se omluvil, že čekám něco důležitého. A spíš bych se těšil z normálního živého popovídání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.