Přeměna tuku ve svaly?

Od: Datum: 10.07.12 22:26 odpovědí: 6 změna: 11.07.12 11:45

ahoj, snažím se zhubnout nějaké to kilčo a hlavně aby mě ubylo pár centimetru v pase:), začala jsem míň jíst a snažím se víc se hýbat, jen mě pořád vrtá hlavou věta kterou mi kdysi dávno někdo řekl, a ta zní, že když budu cvičit tak se tuk, který mám na sobě změní ve svaly a ty už pak nezhubnu, a že je lepší nejdříve zhubnout a teprve potom cvičit a zpevňovat tělo. tak by mě zajímalo jaký na to máte názor, jestli je to pravda nebo totální hloupost.

díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 10.07.12 22:32

Cha, to mi přijde jako blbost. Podle toho by se mělo tedy hubnout jak? V leže u TV, aby nepřibyl žádný sval? Ne. Když bude celkový denní výdej energie převažovat nad přijmem, tak se bude hubnout. Když se při tom nebudou používat svaly, začnou ochabovat a mizet společně s tukem. Když se bude cvičit, jednak se získá pěkná postava a navíc bude tuk mizet rychleji. Takhle to vidím já.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.07.12 22:34

Dobrý den. Je to bohužel časté tvrzení u začínajících cvičenců a někteří dokonce tluoustnou, aby pak přeměnili tuk na svaly. Toto se nikdy nemůže stát. A důvod je naprosto jednoduchý. Tuk a sval je naprosto něco odlišného. Sval je tvořen svalovými snopečky a snopci, kdyžto tuková tkáň je prostě tuková tkáň. A ještě jedno Vám dodám. Když člověk nejí (třeba v nemocnici po operaci, když se nemůže hýbat), tak tělo sežere bílkoviny, protože z těch je živo. A co jsou bílkoviny v těle? Právě svaly. Takže tělo nejdřív sní svaly a potom teprve pálí tuky. Proto je při hubnutí a jakémkoliv sportu a konec konců v běžném životě nutné, správné a zdravé, neustále bílkoviny přijímat, aby tělo "nežralo" svalovou hmotu ;) Víte, jak to myslím

doplněno 10.07.12 22:39:

Vždyť to je správné. že se ptáte ;) Kdyby se takhle ptalo více lidí, nebude to na světě vypadat tak jako to na něm vypadá

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.07.12 22:38

děkuju za odpověď, no já si myslela, že je to blbost, jen jsem chtěla vědět i názor ostatních.

Od: mowla*
Datum: 10.07.12 22:35

Změnu olova ve zlato zkoušeli alchymisté odedávna - a kdyby zkoušeli změnit tuk za svaly, jejich snažení by mělo týž výsledek... ;)

Asi máš spíše na mysli fakt, že nevhodným cvičením/sportem si pod tukovou vrstvou vybuduješ ještě svaly - to jo, to je fakt. Proto je dobré v případě, že chceš zhubnout, nafštívit nějakého trenéra (!dobrého!) a alespoň se cviky naučit provádět.

Datum: 11.07.12 06:18

cvicit pilates, na youtube je toho hodne

btw. uf politicke blaboly jsem tu necekal...

Od: dobreazdravecz
Datum: 11.07.12 11:45

Samozřejmě,. že přeměna tuku na svaly je blbost.

Ale mě zajímá, co znamená " začal míň jíst"? Můžete se trochu rozepsat?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.