Kroužek - živnostenské oprávnění

Od: Datum: 10.07.12 22:19 odpovědí: 2 změna: 10.07.12 23:16

Učila jsem zájmový kroužek pro děti v mimoškolní organizaci, takže jsem pracovala na dohodu. Od září bych chtěla nabízet výuku kroužků i pro školky, ale zřejmě bych musela mít živnostenský list. Moc se v této problematice neorientuji, potřebovala bych poradit jak je to se zdaněním, pokud bych skoro nic nevydělala. Musela bych něco odvádět (jsem student)? Pokud bych vydělala za rok 1000 kč má to vůbec cenu, dá se na této činnosti prodělat nebo dostat do mínusu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.07.12 22:23

I pro školky můžete pracovat na dohodu a dohod můžete mít xxxx, kolik zvládnete. Není důvod si pořizovat ŽL, ani mě nenapadá, co by bylo uvedeno v ŽL. Zbytečně byste si přidělávala starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zima*
Datum: 10.07.12 23:16

Na dohodu jsem chtěla pracovat i ve školkách, ale asi by ten kroužek museli zaplatit oni jako školská instituce. Proto je pro ně asi snažší, když tam příjdu s živnostenským listem a budu vybírat peníze přímo od děcek.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.