doplatek po 14 mesicich

Od: Datum: 10.07.12 20:31 odpovědí: 5 změna: 10.07.12 20:51
Dobry den,prosim o radu. V kvetnu minuleho roku jsem zaplatila firme cca 400 tisic za rekonstrukci podkrovi. Dnes,po cca 14 mesicich za mnou prisel majitel,ze si ted vsimnul,ze mu dluzim jeste 4 tisice. Musim mu je platit? To je prece jeho problem,ne? Dekuji za odpovedi!
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vsimavy
Datum: 10.07.12 20:38

Pokud jste sjednanou cenu uhradila celou, pak samozřejmě nic doplácet nemusíte. Pokud něco v rozporu se smlouvou, zápisem ve stavebním deníkem či jiným akceptovaným dokumentem dlužíte, pak samozřejmě dluh uhradit musíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 20:38
avatar

Dobrý den. Lucko, pokud firma odvedla práci, vyúčtovala a může doložit, že to tak skutečně je, zkontrolujte si to všechno a pokud jsou v právu, pak bych zaplatila. Pokud by to firma byla nucená vymáhat soudně a soud by jí dal za pravdu, stálo by Vás mnohem víc. Takže říci Vám takto na dálku -neplaťte, je to jejich problém, rozhodně nelze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.07.12 20:44

Dobrý den.

Měli jste sepsánu Smlouvu o dílo? V té bývá uveden rozsah prací, celková cena za materiál a práce. Pokud z jakýchkoliv důvodů musela firma cenu navýšit, pak by Vám tuto skutečnost měla oznámit při předávání hotové práce a při vystavení celkové faktury..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vsimavy
Datum: 10.07.12 20:47

Vícepráce se zpravidla odsouhlasují před zahájením jejich realizace - po dokončení díla to je přece jenom trošku pozdě

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 10.07.12 20:51

Pakliže byla Vámi řádně a včas zaplacena smluvní cena (tj. v SoD, oboustranně akceptované vícepráce atd...) a majitel firmy přišel po roce s tím, že mu něco chybí, tak bych jej vyhodil. Pakliže jste ale zaplatila méně než jste si odsouhlasili (pozor, i ústní dohoda má svoji váhu), tak majitel samozřejmě na své peníze nárok má a to, že na rozdíl přišel až po roce, nehraje žádnou roli. Na nějaké promlčení bych to nehrál, ve velkých firmách je vcelku běžné, že v polovině kalendářního roku sem a tam dojde faktura za nějakou zapomenutou loňskou platbu.

Perlička na závěr. Naše máma si nechala vloni instalovat nové vstupní dveře. Jelikož bylo před Vánocemi, řekla, že na to nemá. Pracovník, který dveře montoval ji ochotně nabídl zaplatit zálohu v den instalace a druhou polovinu se splatností 30.02.2012, což svojí rukou stvrdil. Také jsem radil to neplatit s tím, že až se firma ozve, prohlásíme, že 30. února ještě nebylo, takže závazek po splatnosti není a nikdy nebude:-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.