Dokumenty pro navrat do CR

Od: Datum: 10.07.12 20:30 odpovědí: 2 změna: 12.07.12 19:12

Vracim se z Velke Britanie, kde jsem 6 let pracovala a zajimalo by me, jake dokumenty budu po navratu potrebovat, zejmena co se tyce zdravotniho a socialniho pojisteni a jine. Mate nekdo zkusenost s navratem ze zahranici?

Diky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 12.07.12 15:18

Ve zkratce.

1. od UK zamestnavatele (zamestnavatelu) si obstarejte formulare P45 a P60 - obdoba ceskych zapoctoveho listu, kde jsou uvedeny prijmy a zaplacene dane za kazdy financni rok.

2. vystrachejte vsechny vyplatni pasky za minimalne tri posledni roky.

3. Vyplnte formular CA3916 a spolecne s P60 a vyplatnimi paskami jej poslete ouradovne Jejiho Velicenstva Revenue & Customs. Jde v podstate o jakousi zadost, na jejimz zaklade ziskate dalsi formulare, ktere odevzdate v CR (jmenovite E104 pro ZP, E205 pro CSSZ a E304 pro UP).

4. Vyridte vse ostatnci v UK (baknovni konto, posta, bydleni vcetne sluzeb atd.) , zbalte se a odjedte do CR.

5. Odevzdeje formulare na prislusnych uradovnach. Na jejich zaklade se Vam budou zapocitavat odpracovana leta, duchod a pod.

6. Spoctete si, zda se vam vyplati zazadat o vraceni dani a ucinte tak. Pokud nevyplati, tak se v tom moc radeji nestourejte. Je totiz dost dobre mozne, ze byste jeste musela doplacet.

Od: menzies
Datum: 12.07.12 19:12

Moc dekuju. To je presne to, co jsem hledala. Muzu se jeste zeptat k tem danim? O jejich vraceni bych mela asi zazadat jeste v UK pred odjezdem ze? A podle ceho poznam zda se mi to vyplati nebo ne?

Diky

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.