Druh a družka majetkové vyrovnání

Od: Datum: 10.07.12 19:54 odpovědí: 5 změna: 11.07.12 14:30

S přítelem jsme koupili byt, na přítele je napsaná hypotéka, oba jsme v kupní smlouvě, oba na hypotéce. Hypotéka se odvádí z přítelova účtu, ale jinak máme finance společné, všechno platíme na půl, i na hypotéku mu přidávám. Jakou smlouvu bych si měla napsat od právníka abych měla v případě nárok na nějaké finanční vyrovnání? Navíc ještě rekonstruujeme a financujeme to také na půl.prosím poradte


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karjala*
Datum: 10.07.12 20:25

pokud je byt v katastru nemovitostí napsán na oba, pak nemusíte nic řešit, v případě rozchodu máte nárok na vyplacení poloviny.

Jak to myslíte, že je hypotéka na přítele, ale oba jste v hypotéce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anettte*
Datum: 10.07.12 21:12

Finanční poradce nám radil at si hypotéku vememe jen jeden z nás, když to není nutné aby jsme byli v hypotéce oba, aby jsme neměli oba stoplý účet, a já si třeba mohla ještě někdy vzít i jinou půčku.

Od: karjala*
Datum: 10.07.12 23:36

No to vám poradil moc pěkně, ale nechápu vaše postavení v hypotéce. To jste tam jako spoludlužník nebo ručitel nebo tam vy a vaše příjmy vůbec nevstupují? Na druhou stranu, i kdybyste byli spoludlužníci, tak není nikde psáno, že musíte mít stoplý účet. Ono je to v podstatě jedno, protože když se rozejdete, přítel přestane splácet, tak stejně budete muset splácet vy. Píšete, že podle smlouvy jste kupovali byt oba, takže jak už někdo napsal, koukněte se na list vlastnictví do katastru nemovistostí (http://nahlizenidokn.cuzk.cz/) a tam zjistěte, jaký podíl máte na nemovitosti. Jako nemanželé byste ho tam měli mít vyčíslen (např. 1/2). A pokud to tak je, pak je to OK.

Jo a k těm finančním poradcům, pozor, až vás bude chtít zajistit investičním životním pojištěním, je to nejdražší varianta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.07.12 20:36

Dobrý den.

Druh a družka nemají, na rozdíl od manželů, žádné společné jmění. Věci pořízené za dobu společného žití vstupují do individuálního vlastnictví jednoho z nich nebo do podílového vlastnictví obou. Je tedy možné, aby oba měli v podílovém vlastnictví nemovitost. Od právníka si nechte tedy napsat, jaký podíl z nemovitosti vlastníte (jestli každý polovinu). Pokud jste si koupili byt, pak máte na katastrálním úřadu List vlastníka . I tam by to mělo být uvedeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 11.07.12 14:30
Velikosti vašich spoluvlastnických podílů na společné nemovitosti by měl odpovídat i podíl, jakým se podílíte na splácení hypotéky, a to bez ohledu kdo je z ní zavázán. Samozřejmě tu lze zohlednit kdo z vás kolik dal ze svého na koupi spolené věci před hypotékou.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.