Zuby vs navrtaný nerv

Od: Datum: 10.07.12 19:32 odpovědí: 6 změna: 24.07.12 09:16

Zdravím, před týdnem jsem psal o hrozné bolesti od kořene zubů, tu jsem částečně vyřešil pastou sensodyne, je to opravdu lepší, ale mám problém pořád s jedním zubem, zubařka mi ho vyvrtala až na nerv kvůli kazu a zaplombovávala na dvakrát. Od té doby mám ten zub citlivý na dotek, jídlo...Nevíte čím to..? Asi tam kvůli tomu přecejen budu muset zajít..Ale zdá se mi to jako její chyba, protože ten zub bolí už víc jak rok a pečuju o zuby dobře.. A možná i on byl příčinou té bolesti která se ovšem rozlévala na celou horní půlku čelisti :(

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hankauk*
Datum: 10.07.12 19:37

Axlíku, to máte s tím zubem problém déle než rok? Dělala vám zubařka rentgen? Zkusil jste se zeptat u konkurence?

Od: axlik*
Datum: 10.07.12 19:41

Já jsem myslel, že to bude mou chybou, že se o ty zuby nějak špatně starám nebo něco, ale teď se fakt snažím a zub bolí stejně, když silně zkousnu nebo jím tak slabě bolí..Není to nepříjemné ale je to cítit. Rentgen ani nic pod. mi nedělala, pouze na trhání osmiček. Tady s tím zubem jsem udělal chybu v tom, že mě bolel a já věděl, že to bude kaz, ale trvalo mi, než jsem za ní šel, takže se kaz hodně rozšířil, takže mi ho vrtala hodně hluboko, pak mi dala cement a po nějaké době jsem šel na kontrolu a dala mi plombu...Zubařku si každý chválí jak je šikovná, tak nevím...

doplněno 10.07.12 19:44:

Tady máte důkaz, že zubařka opravdu špatná není, nevím v čem je problém...

http://www.znamylekar.cz/ludm…/stomatolog/nemcice-nad-hanou

Od: ron*
Datum: 10.07.12 20:17

Dobrý den.

Mám prakticky stejný problém. Zub mi lékařka vyvrtala, vyčistila kanálky. Dala léčivou vložku. Znovu vyčistila a zaplnila kanálky, dala cement, později klasickou plombu. Zrentgenovala, jestli jsou zubní kanálky úplně zaplněné. Zub mě na skousnutí někdy trošku bolí, je citlivý. Řekla, že je to normální, že zub je mrtvý, že mi ho tímto přeléčením vlastně zachránila.

doplněno 10.07.12 20:57:

Ano, řekla mi, že je to normální průběh. Jen mě udivuje, že Vám zub nezrentgenovali. Mě ukázala na rentgenu, že kanálky mám zcela zaplněné. Vysvětlila mi, že když by tam byl vzduch, roztahoval by se a zub by bolel.

Ohodnoceno: 2x

Od: axlik*
Datum: 10.07.12 20:50

Jo mě taky čistila kanálky a řikala že cosi dělala s tím nervem..Takže normální? :(

Od: sepi®
Datum: 11.07.12 10:01

Hodně je doporučovám zelený Elmex)manžel má stejné problémy,zub je opravený a zdravý a přesto jednou za čas začne bolet.Prý záleží na počasí i třeba na mírném nachlazení.hezký den sépi

Datum: 24.07.12 09:16

osobní zkušenost: zubař mi navrtal nerv, skoro jsem vyskočil z okna, neuvěřitelná bolest, která se nedá popsat. Pak mi to zaplomboval a říkal: možná se to uklidní a bude to v pořádku, když ne, tak to budeme muset znovu otevřít a bla bla (už nevím, je to dlouho). Asi měsíc mě to bolelo a pak naštěstí uklidnilo.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.