Navrácení nářadí z krádeže

Od: Datum: 10.07.12 19:10 odpovědí: 2 změna: 10.07.12 19:40

Tak letošní rok mi šlape na paty smůla snad pořád...prací počínaje ,umřelým autem,a zloději konče.Před týdnem jsem byl poctěn návštěvou jisté partičky stěhováků kteří mi lehce odlehčili dílnu.*zed*

Zmizelo mi nějaké nářadí, ale jde mi o jinou věc.Mezi ukradenými věcmi byla také rotační mot. sekačka kterou jsem objevil včera na inzerátu jednoho inzertního servru.(sekačku jsem kdysi koupil jako šrot a doma opravil stylem "co dům dal" takže popis detailů kterými se liší od ostatních byl okamžitě po krádeži zapsán do protokolu).Samozřejmě jsem ihned kontaktoval policii a informoval je o nálezu inzerátu.Odpověď policisty mě docela překvapila...vyznělo to tak že pokud neznám výrobní číslo sekačky že to bude velmi složité.Podotýkám že bylo 6h.odpoledne a policista mi otráveným a naštvaným hlasem sdělil ať si zavolám toho kdo to má na starosti.Dnes ráno jsem asi po 10 telefonátech od čerta k ďáblu konečně zjistil kdo to je a dovolal jsem se mu.Jeho odpověď ve mě moc důvěry nevyvolala.Prý to musí předat do Prahy kde se bude konat dále...sekačka je v bazaru v praze za třetinovou než obvyklou cenu a na moje upozornění na tuto skutečnost reagoval tím "že prý by měly v Praze dojít udělat detailní snímky" a tím byla naše konverzace ukončena.Připadá mi to, že si snad budu muset udělat policejní školu abych si do toho bazaru došel sám...*nevi*

Protože nejsem nějak práva znalý a nemám s tímto zkušenost chci se zeptat...

1.-Mám vůbec šanci dostat ji zpět?

2.-Jak dlouho to může trvat?

3.- Je takováto liknavost pol. úředníků běžná?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 19:32

Šanci máš, ale malou. Mě vykradli auto, časem mi bylo voláno s dotazem na nářadí které jsem tam měl, popsal jsem a že bylo v kufru na nářadí, bylo mi řečeno děkujeme tak to nebude vaše, ptám se proč a bylo mi odpovězeno, že to je v přepravce... to mi vyrazilo dech...

Od: cepagis*
Datum: 10.07.12 19:40

1) myslím, že ano - šikovným postupem, 2) těžko říci, týdny, měsíce, 3) běžná možná není, ale lze se s tím setkat.

Ad 1) na Vašem místě bych nelenil, do bazaru zajel a hned zavolal Policii ČR s tím, že je sekačka Vaše, pochází z trestné činnosti což bych chtěl zaprotokolovat. Jakékoliv čekání, až si kolegové z jiného kraje udělají čas, se může nevyplatit. Bazarista ji může i nevědomky prodat či se jí vědomky zbavit.

Ad 2) záleží případ od případu, mám jen jednu zkušenost, předměty vráceny cca po třech měsících.

Ad3) má další zkušenost, nahlášení krádeže peněženky s doklady na služebně pardubického hlavního nádraží. Zastavená hlídka mě několikrát přesvědčovala, že jakékoliv zaprotokolování nemá smysl, oni s tím nic neudělají, ať to nechám být a dojdu si na magistrát pro občanku novou. Po mém naléhání, že byl ukraden i ŘP, režijní jízdenky ČD a MHD a platební karta se mnou přeci jen zápis udělali. Policista při sepisování protokolu na klávesnici evidentě hledal písmenka. Nakonec to cca za hodinu bylo za námi. Po několika dnech telefonát, kde mi onen policista řekl, že se musím dostavit znovu, jelikož v peněžence byla platební karta, rozšířila se krádež i na neoprávněné držení platební karty. Divné, že to nevěděl dřív Ale je tomu už pár let a věřím, že to byl opravdu ojedinělý případ:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.