Exekuce hrozi?

Od: Datum: 10.07.12 16:52 odpovědí: 8 změna: 11.07.12 14:35

Dobry den,prosim o radu,bracha bydli se svoji pritelkyni v jedne domacnosti,pritelkyne tam nema trvaly pobyt.Prisla ji exekuce.Chci se zeptat,jestli bracha se muze nejak kryt,protoze te holce tam nic nepatri.Elektronika,nabytek,proste nic.Chci se zeptat jak se ma bracha zachovat.jJestli ma napsat nejake prohlaseni,ze ji tam nic nepatri,a ona to podepise.Nebo pak ukazta treba uctenky atd.Co ma udelat?Dekuji za radu.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 17:25
 
avatar

Bude-li se exkutor domnívat, že má povinná u Vašeho bratra svůj majetek, může do jeho bytu vstoupit a věci zabavit (nebo označit). Potom by bratr musel podat žalobu na vyloučení jeho věcí (vlastnictví by musel doložit účtenkami vystavenými na své jméno). Soupis majetku s podpisem podle mne stačit nebude (nevím, jak tomu bylo v případě, že bratrovi vlastnictví dosvědčili svědkové - např. že veškeré vybavení bytu a předměty vlastnil dříve, než se přítelkyně nastěhovala).

 
Od: mike32*
Datum: 10.07.12 18:10
 

Nebylo by lepší aby se bratr snažil s přítelkyní najít řešení jak exekuci zarazit, než před ní utíkat?! Před dluhy se totiž nikdo neschová ... to mi věřte ... akorát jí budou bleskově narůstat ...

 
Od: java
Datum: 10.07.12 18:28
 

Nejprve bych si vyhledal faktury, účtenky od všech věcí. Pokud by exekutor přišel a chtěl zabavit nebo označit věci, u kterých dokážete , že jsou Vaše, nikoli povinného, porušuje tím zákon - §68 286/2009 Sb. V tom případě můžete ihned volat 158.

Vylučovací žaloba, pokud by sebral majetek, který je Váš, nikoli povinného, trvá roky a Vy stejně máte věcné břemeno, musíte tedy tak či tak dokázat, že je věc Vaše. Poté Vám exekutor již z prodané věci vrátí max. 15% původní hodnoty.

Ano, dluhy se platit musí, ale naši zákonodárci dali možnost exekutorům krást! Mají dokonce větší pravomoce než PČR. Policista jen tak nemůže vypáčit dveře bez svolení k domovní prohlídce, exekutor tak může učinit kdykoli.

A co říká Ústava, podle které se očividně nikdo neřídí?


LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD

Článek 12



  • Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí


  • Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon.


  • Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy.


Podle nálezu Ústavního soudu je možné domovní svobodu porušit "jen a pouze v zájmu ochrany demokratické společnosti jako takové, případně v zájmu ústavně zaručených základních práv a svobod jiných". Do téhle kategorie rozhodně nespadá exekuce uvalená na majetek jiné osoby.

 
Od: hankauk*
Datum: 10.07.12 18:56
 

Bohužel, jak už radili rádci přede mnou, exekutor může zabavit věci v bratrově bytě, pokud bude mít podezření, že mohou být v majetku dlužníka.

Napadlo mě, že byste mohli ev. věci z bytu vystěhovat a nastěhovat tam nějaké staré, nepoužívané, rozbité kousky. Exekutor nemůže odebrat nic, co je v osobním užívání - oblečení, hyg. potřeby, atd. Pokud má bratr nějaké šperky, hodinky, mobily, apod... všechno odvezte pryč. Bratrovi pak doporučte, aby se raději poohlédl po nové přítelkyni. Takovéhle přepadovky nemá opravdu zapotřebí.

 
Od: java
Datum: 10.07.12 19:08
 

PROČ HNED ¨TAKTO NAPADÁTE BRATROVU PŘÍTELKYNI? To se přeci může stát úplně každému.

Příkladně mohu uvést: Mám výborné zaměstnání, vysoký plat, vč. dobrého fin.ohodnocení, tím pádem jsem dobrý pracovník. Náhle se ale bude místo rušit (ve státní správě je to běžné) a jsem najednou bez práce, půl roku budu pobírat nějakou procentuální část z Úřadu práce a poté jen životní minimum, z kterého se opravdu nedá splácet nic.

Nebudu soudit, ale je opravdu možné, že se jeho pjřítelkyni mohlo něco podobného v životě přihodit.

Neházejme si zde klacky pod nohy.

P.S. Pokud u Vás již exekutor byl a sepsal majetek nebo polepil, rozhodně s ním nemůžete nijak nakládat, tedy ani odvést ani prodat, tím byste spáchal trestní čin.

 
Datum: 10.07.12 20:03
 
avatar

Dobrý den. Já bych ještě k předešlým radám dodala jen to, že pokud přítelkyni Vašeho bratra přišel exekuční příkaz, určitě to neznamená, že exekutor hned vlítne do bytu a sebere všechno, co uvidí. Takže bych poradila, aby dlužník začal jednat a v prvé řadě začal s exekutorem komunikovat. Ten se bude nejprve snažit zjistit, zda je dlužník zaměstnaný a pokud ano, dá mu exekuční příkaz na mzdu. Poté zjišťuje, zda má dlužník nějaký účet a pokud ano, tak mu jej exekučně obstaví. Teprve poté sáhne na majetek. Takže přítelkyně Vašeho bratra má čas na to, aby se pokusila dohodnout se s exekutorem na pravidelných splátkách. Jsou tací exekutoři, kteří na ně přistoupí. Takže nečekat, až exekutor zazvoní u dveří a snažit se tomu zabránit a předejít. Snažit se dohodnout, komunikovat a nevyhýbat se svým závazkům.

 
Od: mike32*
Datum: 11.07.12 11:05
 

A pokud už žádná jiná cesta nebude možná ... uvažovat o podaní tzv. osobního bankrotu ... ten jediný ochrání dlužníka od exekucí, vymahačů, narůstání úroků a zachrání majetek ... tento nový institut oddlužení trhá každým měsícem rekordy v podávání návrhů :)

 
Od: bitkar
Datum: 11.07.12 14:35
 

Přijít ke mě exekutor i přesto že nikde a nikomu nic nedlužím a nemam s dluhama nekoho jineho vubec nic spolecneho a ze by se mohl jak se rika domnivat, ze se u me nachazi majetek nejakeho dluznika a kdyby mi ten hajzl zacal jeste vyhrozovat, ze mi sebere majetek nebo vystehuje z baraku, tak na něj vypustím psa! Nebo na neho vyleju kybl s varici vodou! Na hajzla jednoho!

avatar
Upozornění od sys kapkanadeje 11. 07. 2012 14:39:56
Toto jste zde již napsal několikrát. Jako rada, či odpověď to nikomu nikdy nepomohlo! Tak se prosím, mírněte!
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.